30 Bölüm " Karmaşık Duygular."

18.7K 789 38

Not : Günlerdir yayımlayamadığım için özür diliyorum. Bir çok sebepler nedeni ile yayınlanmadı zamanında.

özelden mesaj atan ve yorum yapan bütün hikaye sever arkadaşlarıma bol sulu öpücük veriyorum <3 <3


Veto ve yorumlar için teşekkür ediyorum canlarım :)

Calib'in ağzından :

 

Tuğçeyi üzdüğümü gördükçe kendim de mutsuz oluyorum. Ahmedin ölümü ile fadikin de yıprandığını düşünüyorum. Bu saatten sonra da evlilik onun için bir hayal olacaktır.

Ömür boyunca yalnız yaşayacak ve  çocuk hasreti ile kalbi yanacak kardeşimin.  zorda olsa kendi adına aldığım bu karar şeriat tarafından kabul görüldü. Ve bunu ilerleyen zamanlar da alıştıra alıştıra söyleyeceğim.

Beria artık benim sabrımı sınamaya başladı bu düşünceler ile çoktan merdivenleri yarılamış annemin kapısında dikiliyordum. İçeri girip girmeyeceğime karar veremediğim anda odanın kapısı açılıverdi.

" oğlum burada ne işin var " şaşkınlıkla bakıyordu annem  bitkin hüzünlü ve ne diyeceğini bilemez haldeydi. " anne biraz senle konuşalım mı ?" derin bir nefesle elimi tutup içeri götürdü kapanan kapı ardından endişe ile baktı.

 

" evet oğlum seni dinliyorum." Dişdaşamı düzeltip koltuklar yerine yere oturdum bağdaş kurup anneme baktım çaresizce. " anne çok zor artık ne diyeceğimi bilmiyorum."

" ne dersin sen oğul ne zor geliyor sana." Dizlerini kırıp ellerini yüzümde gezdirdi.

" iki kadın arasında gel git yaşamak beni çok zorluyor. Birini seçmek istiyorum ama ikisi de benim çocuklarımı taşıyor. İki kadına aynı anda sevgi veremiyorum anne kimi seviyorum bilmiyorum.  Artık buna bir karar vermem lazım."

" oğlum birini seçsen ne olacak ? diğeri de senin kanından çocuk taşıyor onun da eşisin. Gönlünden geçen kim ?"

Eğilip yanağıma öpücük kondurdu. " anne beria'yı olgunluğundan dolayı seviyordum oysa  ki olgun olan tuğçe yeşil gözleri ile bana baktıkça içim eriyor ona. Ama aynı şeyi beria da göremiyorum anne."

" aşk bir kişiliktir calib."

Anneme merakla baktım babama pek aşık gibi görülen biri değildi. " anne aşkı biliyor musun sen." Annem başını olumluca sallayıp yüzüme tebessüm etti.

 

" evet oğlum ben babanı çok seviyordum. Ve baban beni bir çok kez başka kadınlarla aldattı bir gün hamile kaldığım da bana evliliğimiz boyunca ilgi göstermeyen baban bütün sevgisini verdi. Bana değil sana verdi. Ben onu seviyordum ama baban zamanında dedenin istemediği bir ailenin kızına sevdalı idi. Baban o kızla kaçtı sen doğduğun zamanlarda o kızla birlikte başka evde yaşıyordu. Ne oldu biliyor musun ?"

Annemin ellerini avucuma aldım merakla sordum " anne ne oldu ?"  Yüzünü solgunca çevirdi " o kız öldü babanın canından çok sevdiği o kız hastalanıp  öldü ben babanı bu eve döndüğünde tek taraflı yıllarca sevdim çok büyük bir acıydı bu çok büyük bir yaraydı. Bir kere olsun bana sevdiğini söylemedi. Ama sana çok düşkündü bunu bil."

Irak'ta Bir Türk GelinBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!