12.Ben Drowned

7.5K 168 19
                  

Zápisek #1 (07. 09. 2010)

Dobře, /x/, potřebuju tvojí pomoc. Tohle není copypasta, je to dlouhý popisek, ale mám pocit, že na tom závisí mé bezpečí. Souvisí to s jednou video hrou. Jmenuje se Majora's Mask.

A je to ta nejstrašidelnější věc, kterou jsem v životě zažil...

Nedávno jsem se přestěhoval do mé koleje ve druháku na vysoké škole a můj přítel mi dal na zahnání nudy své staré Nintendo 64. Byl jsem nadšený, přinejmenším proto, že jsem mohl konečně hrát staré hry mého mládí, kterých jsem se už ale aspoň deset let nedotkl. Jeho Nintendo 64 přišlo i se žlutým ovladačem a poněkud chatrnou kopií Super Smash Brothers, a protože žebráci nemohou být vybíraví, netrvalo dlouho, než jsem se začal nudit porážením LVL 9 CPUs.

Tento víkend jsem se vydal prohlídnout garážové výprodeje a zkusit něco sehnat u nic netušících rodičů.

Skončil jsem s kopií Pokemon Stadium, Goldeneye (yeeeah!), F-zero a s dalšími dvěma ovladači za dva dolary.

Chtěl jsem už odejít, když tu najednou mě zaujal jeden dům. Dodnes nevím proč... Nebyla tu žádná auta a pouze jeden stůl poskládaný z náhodného haraburdí, ale něco mě sem prostě táhlo. Většinou jsem v těhle věcech nevěřil a tak jsem vystoupil z auta a byl jsem uvítán starým mužem. Jeho vnější vzhled byl, ještě slušně řečeno, příšerný. Bylo to zvláštní, kdybyste se mě zeptali, proč se mi zdál příšerný, nemohl bych nic určit - prostě na něm bylo něco, co se mi nezdálo v pořádku, ale nedokážu to vysvětlit. Vše, co mohu říct je, že kdyby nebylo ve středu odpoledne a na doslech nebyli žádní další lidé, nikdy by mě nenapadlo se k tomu muži přiblížit.

Křivě se usmál a zeptal se mě, co jsem hledal a hned jsem si všiml, že musí být na jedno oko slepý, protože ho měl jaksi zamlžené.

Bílé.

Přinutil jsem se tedy dívat na jeho levé oko, abych se ho nějak nedotkl a zeptal se ho, jestli nemá nějaké staré video hry.

Už jsem začal přemýšlet, jak bych se vykroutil ze situace, kdyby mi řekl, že neví, co to video hra je, ale k mému překvapení mi řekl, že jich pár má v krabici. Ujistil mě, že se za "okamžik" vrátí a otočil se do garáže. Jak jsem se díval, jak kulhal pryč, nemohl jsem si nevšimnout, co prodává na stole. Po stole se spíše válely... podivné obrazy, různé předlohy, které vypadaly jako inkoustové skvrny, které vám mohl ukázat psychiatr. Zvědavý jsem se koukl přes ně - bylo zřejmé, proč k tomuhle chlápkovi nikdo moc nechodil, nebylo to tu příliš estetické. Koukl jsem se na něco a vypadlo to z nějakého důvodu jako Majora's Mask - stejné srdce - tvarované tělo s malými hroty vyčnívajícími ven. Původně jsem i tajně doufal, že tuto hru v garážových prodejích najdu, ale poté, co se stalo, si nejsem jistý, že to byla dobrá volba. Měl jsem se toho muže na to zeptat. Kéž bych se ho na to zeptal.

Poté, co jsem od Majora tvaru zvedl zrak, starý muž byl opět přede mnou, napřažené ruce přede mnou a usmíval se. Musím přiznat, že jsem pěkně reflektivně vyskočil a nervózně se zasmál, když mi podal Nintendo 64 kazetu. Měla standardní šedou barvu, krom toho, že na to někdo napsal Majora černým fixem. Měl jsem motýly v břiše, když jsem si uvědomil, jaká je to náhoda a zeptal jsem se ho, kolik za to chce.

Starý muž mi řekl, že to mohu mít zadarmo, že to patřilo kdysi klukovi, který byl asi v mém věku, ale již tu nežije. Něco bylo zvláštního na tom, jak to ten muž formuloval, ale nevěnoval jsem tomu pozornost, byl jsem příliš překvapený tím, že to budu mít zdarma.

Připomněl jsem si, abych byl trochu skeptický, protože ta kazeta vypadala zvláštně, nikde žádná záruka, že to bude fungovat, ale pak se do toho vložil můj vnitřní optimista, že to je možná nějaká pirátská nebo beta verze hry a to bylo vše, co jsem potřeboval, abych byl opět v sedmém nebi. Poděkoval jsem tedy muži a ten se na mě usmál a se slovy "Sbohem tedy!" nebo aspoň tak mi to znělo, se se mnou loučil. Celou cestu v autě domů jsem měl pocit, že stejně neříkal toto. Mé obavy se potvrdily, když jsem zapnul hru (k mému podivu jela normálně) a byl tam jeden save s názvem prostě

CreepyPasta Stories (Cz překlad)Kde žijí příběhy. Začni objevovat