uçmak için...

71 64 2
                  


Selam güzel okurum.
Umarım şu ana kadar her şey stabil gidiyodur.   Yanlışlarım  olduğun da bana söylerseniz sevinirim.  Nitekim beni eğitecek  olan sizlersiniz. Seviyorum sizi  ❤
İyi okumalar.

Beyeni + yorum...
Teşekkür ederim.

" herkes buraya neden toplandığımızı merak ediyor anlaşılan."

Kapı eşiğin de durmuş beni bekleyen ekibimi izliyodum. Benim ekibim buydu olması gerektiği gibi. Cam kenarında bulunan sandalyelerden birin de Nurgül vardı. Nurgül başarılı bir doktordu tıp da kendine çok şey kat etmişti. Siyah uzun saçlarıyla hem başarılı hem de güzel bi kadındı. Sandalyeler de ise Esmer ve Yağmur oturuyordu. Esmer hayatını astronomiye adamış iyi bir astronottu Sarı saçları ve yeşil gözleriyle dikkat çekiciydi Esmer sakin bi kadındı . Ama Yağmur onun aksine biraz daha hırçın ve hırs doluydu. Kızıl saçları ve kahverengi gözleriyle Esmer kadar olmasa da güzel bir kadındı. Hayali hep bir astronot olmaktı nitekim Esmer ondan daha başarılıydı. Yağmur için bu hep tutku olarak kaldı ama bazen Esmeri deli gibi kıskandığına şahit oluyordum. Ama herşeye rağmen genetik mühendisliğin de kendine çok şey katmıs biriydi.

Yan taraftlarda ise Berfin ve Çağatay vardı. Berfin benim asistanımdı bunun yanı sıra konrol sisteminin baş görevleri ondan sorumluydu.

Gelişimle çoğu irkildi dalmıştı, neden burda olduklarını biliyorlardı ama neler olucaklarını değil. İçeriye girdim, ve slaytla gezegenin fotoğrafını açıp konuşmaya başladım.
" çoğumuz neden buraya toplandığımızı biliyordur eminim ki ama yine de en başından anlatayım : bildiğiniz üzere yeni bir gezegen keşfettik gezegenin adı Lucifer A1 yoğun miktar da manyetik içeriyor ve orada hayat olduğu tanısına vardık. Herkes anladıysa görev dağılımına başlıyabiliriz."
Soluk verip cümlelerime devam ettim. " Esmer sen uzaya çıkıp bize toprak ve su getireceksin" konuşmamla beraber herkes Esmere dönmüştü tabi konuşmamı bitirdiğim de ben de ona dönmüştüm. Saşırmıs ve sevinçli gözlerle bizlere bakıyordu. Yeşil gözlerindeki heyecanı gördüğüm kadar Yağmurun gözlerindeki kini de görmemek olanaksızdı. " Yağmur sen Esmer döndükten sonra devreye gireceksin Esmerin getirdiği toprak ve suyu Lucifer A1' e uygun bir tohum üreticeksin. Nurgül sen ise Esmerin manyetizmadan etkilenmemesi için uğraşıcaksın. Berfin benimle beraber kontrol merkezin de olucak Çağatay ise ekibi ile uzay aracını hazır hâle getirecek. Bu görevde ben varım diyenler el kaldırsın. " havaya kalkan eller ve yüzlerinde ki sırıtışla başlayabilirdik. Ve ardından alkış sesleri.

"Kalkış için son 5-4-3-2-1 ve kalkış"


Bir sonraki bölüme de görüşmek üzere...❤

Manyetik UzayHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin