Hrob

14 2 0
                  

Po niekoľkých rokoch v jednu sychravú noc, myslím, že niekedy koncom zimy a začiatkom jari sa vybrali preskúmať okolie traja ľudia. Boli to deti. Partia priateľov, ktorí ukazujú svoju odvahu a bystrosť. Jeden z nich, volal sa Ben bol "vodca" tejto bandy priateľov. Bol vysoký štíhli a prešibanejší ako ostatní. Do skupiny sa pridal aj jeho najlepší kamarát Matt, ktorý bol narozdiel od Bena nižšej postavy a radšej sa držal v ústraní. Skupinu uzatváralo dievča menom Liss, nízka plavovlasá dievčina s belasými očami a milou tvárou. Títo traja si zmysleli, že by bola zábava navštíviť miesto mŕtvych, aby ukázali ostatným skupinám, že sa len tak ničoho nezľaknú. Preto sa práve vybrali pozrieť na miestny cintorín a ako znak odvahy, ukradnúť náhrdelník pripevnený k stromu, ktorý mimochodom, patril Constance. Ešte dávno jej ho darovala náčelníčka afrického kmeňa, ktorému výrazne pomohla. Bol nádherný. Ručná práca a farbami teda nešetrili. Tyrkysová sa prelínala s výraznou červenou a tá zase s inou. Zdobili ho ešte rôzne pierka, zuby niektorých živočíchov a ornamenty odvahy. Nebol síce veľmi cenný, ale určite originálny. Potichu otvorili bránku, ktorá zo stonaním pustila návštevníkov do ríše nesmrteľných. Opatrne kráčali k hrobu Constance, keď Matt započul prasknutie.

"Počuli ste to ?" Vystrašene sa spýtal.

Liss spolu s Benom pokrútili hlavou, aj keď to veľmi dobre počuli. Avšak nechceli robiť veľkú paniku kvôli nejakým starým praskajúcim vetvičkám.Prišli presne pred hrob. Narozdiel od ostatných vyzeral oveľa temnejšie a strašidelnejšie. Hneď za hrobom uvideli dub spolu s náhrdelníkom po ktorom tak nesmierne túžili. Liss sa odvážila priskočiť k stromu a prezerala si náhrdelník v svetle baterky. Po krátkom prezeraní oznámila ostatným, že to tak ľahko nepôjde.

"Je to prikované k stromu." Hovorila."Potrebujeme niečo, čím by sme to mohli vypáčiť.... možno kladivo." Navrhla a pokrčila plecami.

Ben siahol do svojho tmavomodrého ruksaku a vytiahol odtiaľ malé postačujúce kladivo. Ochotne pristúpil k Liss a začal skúšať. Párkrát sa to takmer podarilo, až nakoniec dopadol náhrdelník do trávy. Matt sa zohol a vzal ho do ruky. Pošúchal ho a zbadal na ňom jeden ornament.

"Toto by ste mali vidieť," zakričal na svojich spoločníkov.

Matt bol totiž blázon do kníh, teda do starovekých. Preskúmal ich už nespočetne veľa. Liss a Ben k nemu pristúpili a pozreli sa na ornament v tvare preplietajúcich sa čiar.

"Čo s tým?" Štekol Ben.

"Vidíte to ? Tento znak znamená..." nestihol dopovedať nadšený Matt.

"To nás nezaujíma, Matt." Rukou mu vytrhol náhrdelník a schoval si ho do vačku mikiny. "Máme to len odovzdať."

"Ale..."

"Liss so mnou súhlasí, však ?" Zagánil na plavovlasé dievča. To s povzdychom prikývlo. "Tak poďme !" Rozhodujúco povedal a ako prvý sa otočil smerom k východu. Liss a Matt tam ešte chvíľu postávali a vymenili si pohľady. Nakoniec sa však aj tak pridali k svojmu vodcovi a pridali do kroku. Všetko by vyšlo perfektne, len keby sa neudialo to, že sa Constance začala "zobúdzať." Náhrdelník začal vydávať sykavé zvuky, ktoré sa všetkým trom zarývali do uší.

"Čo to má znamenať ?" Vyriekla Liss s rukami priloženými na ušiach.

Ben iba pokrútil hlavou. "Netuším."

Po chvíli zvuk pominul. V ten moment bolo na cintoríne chladnejšie a rozfúkal sa nepríjemný vietor. Z hrobu sa ozval silný hlas, ktorý oslovoval tri deti, ktoré jej ukradli majetok.

"Vráťte mi to, čo ste mi vzali." Ozval sa hlas.

Matt, Ben a Liss sa na seba stihli ešte raz pozrieť, a potom nastalo niečo, čo nikto z nich nepredpokladal. Zem pod nimi začala praskať a oni sa prepadli do hlbín podzemného sveta.

ConstanceWhere stories live. Discover now