8. NOTU KİM BIRAKTI?

446 48 41
                  

Bölüm şarkımız; Sia - Unstoppable
Okurken dinleyebilirsiniz :)

Oy vermeyi ve yorum yapmayı unutmayın :)

Keyifli Okumalar.

Kurgunun instagram hesabı: @ucurumkatiliofficial

                                           🔪🚨⚰️

                                    UÇURUM KATİLİ
                             8. NOTU KİM BIRAKTI?

Başkomiserin odasında işimi bitirip odama geri döndüğümde Salih savcı telefon ile konuşuyordu

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

Başkomiserin odasında işimi bitirip odama geri döndüğümde Salih savcı telefon ile konuşuyordu. Ben girdikten sonra telefonu kapatıp cebine koydu. "başkomiser odasında sizi bekliyor." Gülümsedi "tanıştığıma memnun oldum. İyi akşamlar." Dedi ve odadan çıktı.

Salih savcı odadan çıktıktan sonra gözlerimi kısıp kısa bir süre kapıya baktım ve masama oturdum. Bugün yoğun geçmişti ve ben mental açıdan da yorgun olduğumdan son zamanlarda fiziki açıdan da daha çabuk yoruluyordum. Bir an önce eve gitmek istiyordum.

Evraklarını tamamladığım dosyayı tekrar yerine koymak için birinci çekmeceyi açtığım esnada beyaz bir not kağıdı fark ettim. Dosyayı alırken de burada mıydı yoksa yeni mi konulmuştu? Kağıdın gördüğüm yüzü beyazdı. Elime alıp diğer tarafını çevirdiğimde bir not vardı. Hem de beni şoka uğratacak bir yazı.

EMRE TAŞKIN CİNAYETİNİN PEŞİNİ BIRAK!

Kim koydu bu notu buraya? Böyle bir notu bahsi geçen cinayetin dosyasının komiserinin odasına bırakmaya kim cesaret etti? Katil ile bir bağlantısı var mıydı? Belki de direkt olarak katil bıraktı bu notu?

Odamdan çıktım. Katta ki memurlardan birini durdurdum. "Soner bana acilen odamın bugün ki kamera kayıtlarını getirir misin?" kafa salladı "tamam komiserim. Yarım saat içinde odanıza getiriyorum"

Odama gittiğimde kayıtların gelmesini beklerken odanın ortasında volta atıyordum. Odamda kamera yoktu, hemen kapımın önünde tüm koridoru ve odama girip çıkanları gösteren bir kamera vardı.

Odamın kapısı çalındı. Soner kayıtları getirmişti. Defalarca izlememe rağmen odama Semih, sahil güvenlikten Taner, Onur başkomiser, ben ve Salih savcıdan başka kimse girmemişti.

Notu bırakan kişinin odama girdiği zaman kamera sistemini devre dışı bırakma ihtimalini düşündüm. Saatlere baktım. Kamera her saat çalışmış. Devre dışı bırakıldığı bir an yok.

O zaman bu notu bugün odaya girenlerden biri bıraktı. Taner, Semih ile beraberdi. Başkomiser, yanında Salih savcı ile beraber buradaydı. Yalnızca Semih öğlen tek başına odada uyumuştu ve biz başkomiserin odasındayken Salih savcı tek kalmıştı. Ve benim içimden bir ses Salih savcıdan şüphelenmem gerektiğini söylüyordu .

UÇURUM KATİLİHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin