1

12.4K 478 2

-Mamo przestań.
-Rose... -zaczyna, ale nie daje jej skończyć. Mam już wszystkiego dość. Mam już po dziurki w nosie jej ciągłego mówienia co mam robić. Zrób to, załóż to... Mam już 19 lat, a nie 8.
Nigdy nie pozwoliła mi się ubrać tak jak chciałam. Nigdy nie pozwala mi się malować. O znajomych w domu nie mam nawet co marzyć.
Biorę ostatnią walizkę z przedpokoju i wychodzę. Ostatni raz rzucam okiem na zdjęcia wiszące na ścianie, po raz ostatni głaszcze psa i wychodzę.
-Co.. Co ja Ci takiego zrobiłam dziecko? - Pyta mnie mama, ale jej nie odpowiadam.
Nie ma sensu. Nigdy nie miałam normalnego życia zwykłej nastolatki. Ciągle kontrole telefonu, gdzie i z kim byłam mimo, że szłam tylko do sklepu.
Nie miałam znajomych, ale mimo tego rodzice twierdzili, że puszczam się na lewo i prawo.
Dosyć tego. Mogłam to już dawno zrobić.
Ale teraz mam pretekst. Nowy York. Tam zacznę studiować. Miałam najlepszą średnią ocen w szkole, więc z łatwością się dostałam do jednej ze szkół w centrum miasta. Nie chodziło mi o to, aby znaleźć kiedyś dobrą pracę itd. Chodziło mi tylko o to, aż w końcu będę mogła się od nich uwolnić.
Akurat dzisiaj tata wyjechał wcześniej z pracy. Bardzo uważałam o 3 nad ranem, aby nikogo nie budzić moim panowaniem. Udało mi się. Gdy tylko o 5.45 ojciec wyszedł, udałam się do mamy. Jeszcze spała. Delikatnie ją obudziłam i wytłumaczyłam co zamierzałam zrobić już od bardzo dawna.
-Wyjeżdżam na studia. Nie musisz się martwić mam stypendium. Nie próbuj mnie powstrzymywać - mówiłam bardzo delikatnie, ale i tak nie obyło się bez łez.
Gdy zjadłam śniadanie, ostatni raz przytuliłam mamę. Nie toleruje udawanych czułości, ale w tamtej chwili... Coś we mnie pękło. To moja mama. Rodzicielka.
-Będzie dobrze - szepnęłam jej na ucho.
Na zewnątrz była taksówka.
Miałam uzbierane bardzo dużo, więc mogłam sobie pozwolić na ten luksus i ostatni i pierwszy raz jechać taksówką.
-Gdzie jedziemy? - Zapytał w średnim wieku mężczyzna.
-Lotnisko - powiedziałam i usiadłam wygodnie. - Wolność- szepnęłam do siebie i włączyłam muzykę w słuchawkach.

Red Is Wild. Harry Styles FanfictionPrzeczytaj tę opowieść za DARMO!