2. Vánoce se svým klukem (Severus/James)

401 80 26
                  

„Co bude, až vyjdeme školu?" ptal se James tiše, zatímco sledoval Severuse, jak rozbaluje jeho vánoční dárek. S předstihem, protože další den měl jet domů se Siriusem na vánoční prázdniny.

Severus pokrčil rameny. Černé oči ukrýval pod clonou stejně zbarvených vlasů a pro jistotu ani nemrkl. „Pravděpodobně půjdeme každý svou cestou," odvětil nakonec a spustil ruce s krabičkou do klína. „Chodíme spolu rok a půl, dodnes o nás nikdo neví a já nestíhám odklánět kletby. To je sotva něco, s čím bych chtěl pokračovat i mimo školu."

„Nechtěls, aby to někdo věděl," připomněl mu a s povzdechem se postavil. Poodešel k zábradlí astronomické věže a dlaněmi se o něj opřel. Vítr mu na kulaté brýle poslal několik vloček, ale skrz zavřené oči je nevnímal. „Myslíš, že mě baví tě pořád urážet, když ti chci říkat pravý opak?"

„Myslel jsem, že ti vyhovuje, když to nikdo neví," utrousil suše.

„A taky sis myslel, že celou dobu kecám o svých citech, ne?" odsekl kousavě a otočil se, v tváři směsici vzteku a ublížení. „Severusi, já nechci, aby to v létě skončilo."

Ušklíbl se. „Co navrhuješ?"

„Pojeď se mnou k nám," nabídl dychtivě.

Severus nevěřícně zakroutil hlavou. „Ty ses pomátl. A Blackovi to vysvětlíš jak?"

James zčervenal a nejistě se zazubil. „Už to ví. Slíbil, že když pojedeš, tak zůstane tady s Remusem." Přistoupil k němu a naléhavě ho chytil za ruce. „Chci Vánoce strávit se svým klukem. Pojedeš se mnou?"

„Jemu to nevadí?" hlesl napůl zděšeně. „Nebos ho očaroval?"

„Nevadí. Nemá tě rád, ale přeje mi štěstí. Tak pojedeš?"

Severus se zmohl jen na omámené přikývnutí předtím, než se okolo něj obtočily Jamesovy paže.

Krabička se stříbrnou stuhou zůstala ležet na zemi, až dokud se pod neviditelným pláštěm nevraceli do svých ložnic. Mnohem lepší dárek je teprve čekal.

Jedna sladkost nejen pro Vlkousek_

Na křídlech Vánoc (HP, Avengers, LotR - rare shippy) 2021Kde žijí příběhy. Začni objevovat