2. Bölüm ~ Takım ~

173 24 59
                  

Ertesi gün bu konuyu kahvaltıda Erwin e açtığında beklediğinden daha sinir bozucu bir yanıt aldı.

" Demek Doktor Hange Zoe ile tanıştın." dedi Ewrin."Endişelenmekte haklısın Levi fakat diğer insanların endişelerine de kulak vermeliyim. Kimse ucu görünmeyen ölümcül bir deneye yardım etmeye gönüllü olmuyor. Üstelik Hange henüz tedaviyi bulmak için kaydadeğer bir başarı sağlamış değil. Tedavi düşüncesi şu aşamada sadece bir hayalden ibaret."

" Zaten kimse lanet olası hiçbir şey yapmadığı için ortada bir başarı yok." dedi Levi kızgınca. " Bu projeye daha çok insan koymalısın. Elindeki tek çatlak doktoru da kaybedersen tedavi gerçekten de hayal olur."

Erwin biraz düşündü. Önündeki elma dilimlerinden birini çatalını batırıp Levi ya döndü. " Pekala, madem Hange nin tedaviyi bulabileceğine dair bir inancın var, ona yardım edecek ilk gönüllü sensin."

Levi bunu kast etmemişti.

" Bilimsel hiçbir şeyden anlamam, benim işim zombi öldürmek Erwin." dedi Levi. Tüm gününü laboratuvarda o kadınla harcamaktansa ölmeyi tercih ederdi. " Bu işe merakı olan insanları almanı kast etmiştim."

" Tamam, yeni görevin bu." dedi Erwin. " Kendine bu işi ciddiye alan, güvendiğin insanlardan oluşan bir ekip kur. Zemin katta yürütülen projenin sorumlulugunu tamamen sana bırakıyorum. Üster zombileri öldürün, isterseniz evcilleştirin."

Levi adama bakakaldı. " Ne yani? Öylece sorumlulugu bana mı bırakıyorsun?" tanışalı bir hafta bile olmadı."

" İşini ciddiye alan ve hedefine ulaşmadan pes etmeyecek birine benziyorsun. Tedaviyi bulmak için ihtiyacımız olan şey de bu. Kararlılık." dedi Erwin. " Ve sana güveniyorum. Bunu boşa çıkarmasan iyi edersin."

Levi içinden hıhladı. Güvenmekmiş... Daha çok ayak işlerini yaptırıyormuş gibi görünüyordu. " Neden kendin ilgilenmek yerine beni o enfeksiyon çukuruna yolluyorsun?"

Erwin omuz silkti. " İlgilenmem gereken daha büyük ve gerçekçi sorunlar var. Bir hayalin peşinden koşarken diğer insanların hayatını riske atamam. Ayrıca yüzbaşı benim, ne istersem onu yaparım."

Levi ona bunun bir hayal olmadığını kanıtlayacaktı. " Bir şartım var." dedi Levi. " Ekibe kimi alacağıma ben karar vereceğim. O çatlaklardan hiçbirini yanımda görmek istemiyorum."

Arkasındaki masada oturan insanlara işaret etti. Aralarında dün asansörde gördüğü tuhaf burunlu adam da vardı.

Levi, Erwin i ilk kez gülerken gördü.
" Sana kolay gelsin öyleyse. Burada normal kimseyi bulamazsın."

"Orasını gayet iyi anladım."

Karargahta kimseyi tanımıyordu. Pek de arkadaş canlısı biri olmadığı için insanları tek tek araştırmak yerine soluğu yine Hange nin yanında almak zorunda kalmıştı. Bilgisine ihtiyacı vardı.

" Demek Erwin bana yardım etmen için en iyileri toplayabileceğini söyledi, ha?" dedi Hange heyecanlanarak. " Vay canına, teşekküler Levi. Daha önce kimse Erwin e böyle bir şey söylemeye cesaret etmemişti. Bu laboratuvarı açtırmak için bile ne kadar dil döktüğümü bilemezsin."

" Senin için yapmadım, lanet olası tedaviyi bulmak için her şey." Levi kadına homurdandı. En azından bugün Hange nin herhangi bir salyayla kaplı olmadığına sevindi.
" Bana buradaki en iyi askerlerden bahset dört göz."

Hange, ilgilendiği mikroskobundan başını kaldırıp sandalyesinde geriye yaslandı. " Hmm, bir bakalım... Böyle aniden sorunca cevap vermek zor geldi. Hangisinden başlasam ki, hepsi çok yetenekli... En iyi kısımını biraz daha açar mısın?"

Love & Zombies [Levihan]Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin