*Zevkli okumalar dilerim! Seviliyorsunuz canlar♡ *

Yavaşça konuşan biri beni uyandırdı. Hala çok uykum olduğundan gözlerimi tamamen açamasam da bunun Lisa olduğunu fark etmem pekte uzun sürmedi. "Günaydın Amelia." dedi tebessümle. Ona hafifçe gülümseyip "Günaydın." dedim. Başım o kadar ağrıyordu ki yastıktan kaldıramadım. Yorganı başımın üzerine biraz daha çekerken "Bu ev çok soğuk." dedim sonlarına doğru çatallanmış sesimle. Kaşları hafiften havaya kalkıp "Dün gece sana elektrikli sobayı yaktım. Ayrıca sıcak su torbası da verdim. Hala üşüyor olamazsın." dediğinde "Sen alışmışsındır bu evin soğukluğuna. Donuyorum ben." diyerek mızmızlandım.

Elini yorganın altına soktuktan sonra alnıma koyup ateşimi ölçtü. "Amelia! Resmen yanıyorsun!" diye ciyakladığında gözlerim hafifçe açıldı. Yorganı üzerimden çekmeye kalktığında ona sıkıca tutundum. "Yorganı bırak! Çok üşüyorum!" dedim. "Dün ıslak ıslak dolanmışsın buz gibi havada. Hasta olacaksın tabi!" deyip bir kez daha çekti. Hala direndiğimi görünce "Bırak şu yorganı!" diye kızdı bana. Ben hala pes etmeyince yorganı bırakıp sobayı söndürdü. Odamın kapısını açıp içeriye biraz soğuk hava dolmasını sağlamayı ihmal etmedi tabi. Sonrasında sıcak su torbasını eliyle yoklayarak bulup onu da aldı.

Odamdan çıktı ve birkaç saniye sonra odama Jared ile birlikte döndü. "Hastalıktan kurtulamıyorsun bakıyorum." dedi alay ederce. "Gıcırdayıp durma. Bilerek hasta olmuyorum. Hepsi senin suçun." diye itiraz ettim. Lisa gibi o da yorganı çekiştirdiğinde mecburen pes ettim. Vücudu kas dolu sonuçta. Fazla direnemeden yorganı üzerimden çekip almıştı. O da ateşime baktı. Fakat elleri yerine dudaklarını alnıma bastırarak. "Git ve önce ılık, sonra soğuk suyla yıkan." dediğinde "Kafayı mı yedin sen!" dedim. Sabır dilerce yukarıya baktıktan sonra kapıyı işaret edip "Ya bu dediğimi sen yaparsın ya da ben yapacağım. Sen seç." dedi.

Ayağa ilk kalktığımda başım döndü ve Lisa beni hızla yakaladı. Banyoya yöneldiğimde Lisa'nın benim için havlu ve üniforma hazırladığını gördüm. Kapıyı kapatıp suyu korka korka açtım. "Su buz gibi!" diye bağırdım. "Önce ılıkla yıkanacaksın, Midye. Çok soğuk su seni şoka sokacaktır. Bu yüzden alıştıra alıştıra soğut suyu." Uyarısını dinleyip su ılık olunca banyoya girdim. Küvete oturdum ve suyun vücudumu keşfetmesine izin verdim. Ayrıca bolca da titredim. Suyu yavaşça soğuttuğumda dişlerim birbirine vurmaya başladı. Biraz rahatladığımı hissedince "Jared?" diye seslendim. Saniyesinde "Beş dakika daha kal suyun altında." dedi zihnimi okumuşçasına.

Dediğini yaptım ve o bana çıkabileceğimi söylediğinde çıktım. Havluyla çabucak kurulanıp üzerime üniformayı giydim. Külotlu çorap almak için odama yöneldiğimde karşıma çıktı. Üzerimdekilere kısa bir bakış attıktan sonra kısa ve öz bir şey söyledi.

"Hayır."

Ona itiraz etmek için açtığım ağzımı kaşlarını çatıp aynı kelimeyi bir kez daha tekrarlayarak kapattırdı. "Zoey o kızla konuşacağını ve bunu halledeceğini söyledi." dediğinde "Onunla yüzleşmek istiyorum." dedim. Başını onaylamazca sallayıp "Bugün seninle birlikte burada kalıyorum, Midye. Çok zorda kalırsak hastaneye de gideceğiz tabi." dedi. Ona yanıt vermemi dahi beklemeden arkasını döndü ve merdivenleri indi. Oflayıp ayaklarımı yere vurarak odama girdim. Üzerimdeki üniforma yerine içi yünlü bir tayt ve kazak giydim.

Yerde oturmuş halde çoraplarımı giyerken Lisa odaya daldı. "Çıkar şu kazağı Amy. Beni sinirlendirme." dedi. Hala bavulumda olan giysilerimi şöyle bir karıştırıp ince bir bluzumu bana uzattı. Arkasını dönüp üzerimi değişmemi bekledi. Ardından ateşimi kontrol edip odamdan çıktı. Bir süre titreye titreye odamda otururken bir şeyi anımsadım ve hasta halimin izin verdiği kadar hızlı bir şekilde alt kata indim. Robin elime bir şurup şişesi tutuşturdu. Üzerindeki üniforma da gözümden kaçmadı yani.

Eksik KaranlıkBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!