2

392 32 9
                  


Artık yataktan kalkabilen adam dolaşmak için çıktığı koridorun sonunda, karşısındaki doktoru dikkatle dinleyen kişinin o gün odasına giren kadın olduğunu fark etti. Biraz daha yaklaştığında doktorun "Ben tekrar kardeşinizi kontrole geleceğim Hazan Hanım, tekrar geçmiş olsun" demesiyle adının Hazan olduğunu öğrendi. Hazan dedi fısıldadı. Doktorun gitmesini beklemeden aceleyle geriye dönüp odasına doğru ilerleyerek kadının onu görmesini engelledi. Şuan hiç doğru bir zaman değildi. Şu iğrenç ameliyat elbisesinin içinde kendini berbat hissediyordu.

Hazan... Demek ismi Hazandı.
Odasına döndüğünde canının yanmayacağı bir pozisyon bularak yatağına oturdu. Komodine uzanarak defterini ve kalemini eline aldı:

" Tarih

Gün gelir HAZAN konar dallarına. Son bir umutla sarılırsın. Zamanı sararmış yapraklara."

...

Odadan birlikte çıktığı hemşireyi takip eden Hazan, deskin önünde durdu. Hemşirenin uzattığı kağıtları alırken hemşire eksik bir evrak olduğunu, hemen getireceğini söyleyerek uzaklaştı. Elindeki kağıtları bir çırpıda okuyup imzalayan Hazan, hemşireyi beklemeye başladı. O sırada deskin arkasındaki hemşirelerin konuşmasına kulak misafiri oldu.

-"Saat kaç? Yakışıklı hastamızın ilaçlarını götüreceğim."
-"Allah'tan seni buraya verdiler. Genç hasta kırk yılda bir geliyor. Resmen yürüyorsun adama. Başhemşirenin kulağına giderse yanarsın."
-"Ne yürümesi ya o ne demek üzülüyorum ben adama, tek başına hep."
-"Doğru ya. Hep yalnız o adam. Ameliyattan sonra bile refakatçisi sabahı beklemeden gitti. Ailesi filan yok mu acaba?"
-"Varmış ama üvey olduklarını öğrenince reddetmiş galiba, narkozdan ayılırken öyle bir şeyler söylemişti geçen ameliyatından sonra."
-"Yaa, yazık. Bir de hasta adam..."

Arkalarından gelen diğer hemşire Hazan'a "buyurun," diyerek belgeleri uzatmış, arkadaşlarına dönüp "Yine mi Yağız Bey'den bahsediyorsunuz? Ne ilgilendiri sizi? Ayıptır yahu, arkasından konuşup durmayın. Duyacak bir gün rezil olacaksınız."

Hazan, elindeki belgeye baksa da yazan şeylere çok da dikkat edemiyordu. Belgeleri imzalayarak hemşireye teslim edip odaya doğru ilerledi.
Demek ismi Yağız'dı.
Yağız... İsmi ne kadar üstüne oturmuş diye düşündü, neden düşündüğünü bilmeden...
....

KALPHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin