20 Bölüm

20.8K 840 16

arkadaşlar her türlü eleştiriye açığım. ve bu arada bu bölümü @kelebek_delisi arkadaşıma beni sürekli takip edip okuduğu için ona teşekkür ediyorum bu bölümü ona ithaf ediyorum.:)

Gözlerimi araladığımda sadece Beria’yı gördüm. Öfke ile dikmiş bakıyordu.

Saçlarımdan tutup “ kalk seni arsız yataktan.” Calib ise ellerini gözlerine götürmüş ovalıyordu. “ ne oluyor sabah sabah beria.”

Sesi sakindi tepki vermeden yataktan doğruldu.

Bana baktı gözleri birden açıldı çıplak bedenimin çarşafa sarılı olduğunu fark etti. “ Beria çık odadan odanda bekle geliyorum.”

“ hiçbir yere gitmiyorum.” Saçımdan tutup bileğine doladı çekiştirmeye başladı çırpınıp duruyordum.

“ beriaaaa. Bırak çabuk kızı derhal çık odamdan.”

Beria bir adım atıp calib’e baktı “ ne demek odam ?”  bu adamın kişiliğini çözmek çok zor bir gün berianın huyuna gidiyor bir gün de benim ile anlaşıyordu. Karmaşık ilişkileri hiçbir zaman sevmedim ve ömrüm boyunca da sevmeyeceğim. Ama calib benimle iken bazen çok sevimli oluyor her ne kadar nefret ettiğimi söylesemde iç sesim başka oluyor.

“ evet, doğru duydun burası benim odam beria. Ne olursa olsun o kapı çalınmadan içeri bir daha girilmeyecek.”

Beria güçsüzce sallandı ellerini kenetleyip calibe baktı “ sen beni seviyorsun calib. Burada olman çok yanlış bir bebeğimiz olacak.”

“ bir bebeğin olması şimdilik bir şeyi değiştirmiyor beria.”

Sesi çatallanmıştı ayağa kalkmadan üstünü iyice örttü “ çünkü bir erkek çocuk doğurmadığın sürece bu böyle olacak.” Birden irkilmiştim. “ ve bu yanımdaki kadına bir daha arsız deme onun namusu benim namusumdur. Unutma birkaç zaman önce oda hamileydi.”

Beria kıskanç gözleriyle calibe öfke kusuyordu. Calib elini bana uzatmış kalkmamı engelliyordu.  “ çek ellerini bu kızdan o cariyeden başka bir şey değil. Herkes bunu biliyor ve bu kızın namuslu olup olmadığını bilmiyorsun nasıl güvenirsin.”

Ayağa kalktı calib dişdaşasını giyip beria’ya doğruldu. “ beria kendine gel o benim kadınım. Benim kadınıma bağırmaya hakkın yoktur. Kes sesini.”

“ nereden senin kadının oluyor ağzından çıkanı kulağın duyuyormu senin. Senin kadının benim calib ben !”

Calib iç çekip “ sabrımı zorluyorsun beria.”

Dayanamadım oturduğum yerde boş gözlerle bakıp “ biz evlendik beria.” Er geç öğrenecekti ne de olsa. Bu kadar uzatmanın anlamı yoktu. Beria şaşkınlıkla baktı “ yalan söylüyorsun. O benim kocam tuğçe.”

Sinirle kalktım banyoya gidip üstüme birşeyler giydim. Kapımı araladığım da ev halkı odama doluşmuştu.

 

“ tuğçe evlendiklerini iddia ediyor anne.”

Asıfe hanım rahatlıkla oğluna soruyordu “ Tuğçe nerde.”

Kapımı tam aralayıp “ buradayım efendim.” Asıfe hanım bükük olan boynumu kaldırıp “ doğru mu kızım evlendiniz mi ?”

Irak'ta Bir Türk GelinBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!