SIKÇA SORULAN SORULAR

3.8K 100 203
                  

BAŞVURU ŞARTLARI

Hikayem 2021'de mi yazılmış olmalı?

Hikayemin kaç bölümlü olması gerekir?

Başvurabilmek için gereken minimum kelime sayısı var mı?

Başvuru şartlarını karşılayabilmek için hikayeniz, 1 Ocak 2019 tarihinde ya da sonrasında Wattpad'de yayınlanmış olmalı ve belirtilen kelime sayısını karşılamalıdır. Tüm ödül kategorileri için yapılan başvurular 40.000 (kırk bin) veya daha fazla kelime içermelidir. Başvuran hikayelerde bölüm sınırı yoktur. Hikayeler, istediğiniz kadar (az veya çok) bölüm içerebilir.

Başvuru şartlarını karşılaması için hikayemin bitmiş olması mı gerekmektedir?

Evet, tamamlanmış olmalıdır. Tamamlanmamış hikayeler yarışmaya katılamazlar. Wattys'e başvuracak hikayeler Wattpad'de tamamlanmış olmalıdır. Dikkat: Tamamlanmış bir hikayeyi düzenlediğinizde, bu hikayenin devam ettiği anlamına gelebilir. Bu nedenle, başvuruyu yaptığınız anda başka değişiklik yapmayacağınızdan emin olun.

Wattys'e katılırsam, hikayem sadece Wattpad'de mi yayınlanmış olmak zorunda?

Hayır ancak hikayenizin yarı final listesine kaldığına dair mesaj alırsanız, hikayenizin Wattys'in bitmesinin ardından en az 1 yıl boyunca Wattpad'e özel yayınlanmış olması gerekir. Yarı final listesine seçilmiş bir hikayenin başka bir hikaye anlatıcılığı platformunda da yayınlanması durumunda Wattpad, seçilen hikayenin sadece bu platforma (Wattpad'e) özel olmasını isteme hakkını saklı tutar. Hikayeniz, basılı bir eser / yakında basılacak bir eser veya self-publishing (kurulu bir yayıncının katılımı olmadan hikayenin yazarı tarafından yayınlanmasıdır, e kitap gibi) yöntemi ile yayınladıysanız, hikayeniz 2021 Watty Ödülleri için uygun değildir. Patreon'da yayınlamak self-publishing sayılmaz. Daha önce hikayenizi kendiniz bastırdıysanız, o tarihten sonra yayın hakları hala sizdeyse ve şu an sadece Wattpad'e özel yayınladıysanız, yarışmaya katılabilirsiniz.

Bunlarla başvurabilir miyim:

A. Birden fazla hikayeyle?

Evet. Başvuru şartlarını karşıladığınız sürece istediğiniz kadar hikayeyle başvurabilirsiniz.

B. Geçmişte Wattys kazandıysam?

Tabii ki! Geçmiş Wattys kazananlarının bu yılki Wattys'e de katılmalarını hoş karşılıyoruz. Başvuru şartlarını karşılayan tüm hikayeler başvurabilir! Ancak geçmiş kazananlara öncelik verilmez; şartlar herkes için eşittir. Hikayeler kategorilere uygunluk kriterlerine olan uyumları ve yazılarının kalitelerine göre seçilecektir.

C. Daha önce bir Wattys kazanan hikayeyle?

Platformdaki yeni yazarları teşvik etmek ve onlara destek olmak amacıyla daha önce kazanmış hikayeler bu yıl Watty Ödülü kazanmaya uygun değildir.

D. Başka bir yazarla ortak yazdığım hikayeyle?

Grupça ya da ortaklaşa yazılan hikayeler Watty Ödülleri'nin başvuru şartlarını karşılar. Ancak ödülün kendisi orijinal olarak yayınlandığı hesapta bulunacaktır.

E. Yetişkin içerikli bir hikayeyle?

Evet. Unutmayın: Hikayeniz İçerik Kuralları'na uygun olmalıdır.

F. Çizgi romanla?

Hayır. 40.000'den fazla kelime içeren hikaye, resim veya video içerebilir ancak çizgi romanlar bu yıl Wattys'e katılamayacak.

2021 Watty ÖdülleriHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin