NASIL BAŞVURULUR

6.2K 121 122
                  

Başvurmak çok kolay! Yarışmaya katılmak istediğiniz hikayenin Hikaye Ayrıntıları sayfasına gidin. Eğer hikayeniz başvuru şartlarını karşılıyorsa sizden kısa başvuru formunu doldurmanız istenir. Başvuru formunu tamamladıktan sonra başvurunuzu yaptığınıza dair bir onay bilgisi gelir. Hikaye Ayrıntıları sayfası; hikaye tanıtımı, isim, etiket ve daha fazlasını eklediğiniz yerdir.

Ödül Kategorileri

Hikayeler sadece şu kategoriler ile başvuru yapabilir: Genç Kız Edebiyatı, Hayran Kurgu, Fantastik, Tarihi Kurgu, Korku, Paranormal, Gizem & Gerilim, Yeni Yetişkin, Romantizm, Bilim Kurgu, Uyumsuzlar, Genç Kurgu.

Eğer hikayeniz ile eşleşen bir kategori bulamadıysanız lütfen, hikayenize uygun olabilecek bir kategoriyi seçin. Hikayelerin doğru kategoride değerlendirilmesi sağlayacak yöntemlerimiz var. Bu nedenle hikayenize uymayan bir kategoriyi seçseniz de hala değerlendirme sürecinde şansınız olacak.

Bu seneki kategoriler hakkında bilgi almak için ÖDÜL KATEGORİLERİ bölümüne bakın.

Ödül Dili:

Burası hikayenizin yazıldığı dili seçeceğiniz yerdir. Hikayenizin içerisinde iki ayrı dil yer alsa bile sadece tek bir dilde başvuru yapmalısınız. Listelenen dillerin hiçbirine uymayan hikayeler, kazanmaya uygun olmayacaktır.

Yetişkin Temalar:

Bunlar (eğer varsa) hikayenizin hangi yetişkin temalara sahip olduğunu belirtir. Eğer hikayeniz yetişkin olarak derecelendirildiyse bunlardan en az birisine sahiptir. Herhangi bir düzeyde cinsel içeriğe sahip hikayeler İçerik Kurallarımıza uyduğu sürece yarışmayı kazanabilirler.

Hikaye Yetişkinliği:

Bu derecelendirmeler, hikayenizde cinsel içeriğin olup olmadığını, varsa da ne kadar olduğunu anlamamıza yardımcı olur. Herhangi bir düzeyde cinsel içeriğe sahip hikayeler İçerik Kurallarımıza uyduğu sürece yarışmayı kazanabilirler. En uygun temayı seçmeye çalışın. Derecelendirmelerin açıklaması şu şekildedir:

Cinsel içerik Yok: Hiçbir şekilde yakın temas yoktur. (Örn: Aşk ve Gurur)

Tutkulu: Samimi dokunuşlar ve tutkulu öpücükler vardır ama cinsel yakınlaşma yoktur. (Örn: Alacakaranlık)

Üstü Kapalı: Cinsel yakınlaşma vardır ama açıkça anlatılmaz. (Örn: Şahane Bekar)

Nadir Açık Sahne: Cinsel yakınlaşmanın açıkça anlatıldığı 1-2 cinsel sahne vardır. (Örn: Riverdale)

Yaygın Açık Sahne: Pek çok bölümde ayrıntılı cinsel sahneler vardır. (Örn: Grinin Elli Tonu)

Hedef Kitle:

Bu hikayenizin hangi yaş gurubuna yönelik olduğunu ya da hangi yaş grubunu hedeflediğinizi anlamamıza yardımcı olur.

Bir Cümle:

Bu, bizi hikayenize çeken ve çok fazla şey belli etmeden ana olayları anlatan, hikayenizin kısa özetidir.

Hikaye Özeti:

Bir hikaye özeti yaklaşık 500 kelime olmalı ve üçüncü kişi ağzından yazılmalıdır. Başlıca karakterleri, önemli kilit noktaları ve (spoiler da dahil) hikayenin nasıl biteceğini içermelidir.

Hikayenizi başka platformda da yayınlıyor musunuz?

Lütfen, hikayenizin şu anda Amazon, Inkitt, fanfiction.net, Dreame vb. başka bir platformda yayınlayıp yayınlamadığınızı belirtin. Patreon'daki hikayeler sayılmaz.

Sınırlı Yayın:

Bu kısım, hikayenizin Wattys'de yarı final turuna çıkması durumunda, hikayenizi 1 yıl boyunca sadece Wattpad'e özel tutacağınızı kabul ettiğinizi doğrular. Bu, bir yıl boyunca hikayenizi diğer platformlara yüklemenize ya da hikayenizi ajanslara/yayıncılara pazarlama izni verilmeyeceği ve hikayeniz şu anda başka bir platformda yayınlanmışsa, yarı finale geçmeniz durumunda hikayeyi diğer platformlardan kaldırmanız gerekeceği anlamına gelir.

Fırsatlar:

Wattpad'de ilgilendiğiniz herhangi bir fırsat varsa bize bildirebileceğiniz bölüm burasıdır. Fırsatlar hakkında daha fazla bilgi almak için Yazar Programları ve Fırsatlara göz atın.

E Posta:

Başvurunuz ile ilgili güncellemelerimizin olması durumunda sizinle iletişime geçilmesini istediğiniz e posta adresini yazmanız ve onaylamanız gerekecektir.

Başvuru:

Formu doldurduktan sonra, yarışma kuralları ve yönetmeliklerini okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi kontrol ederek gönder tuşuna basın. Başvurunuzu tamamlandıktan sonra buna dair bir onay ekranı göreceksiniz.

2021 Watty ÖdülleriHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin