BAŞVURU ŞARTLARI

25.5K 376 697
                  

Bir Watty Ödülü'ne başvurmak veya ödülü kazanmak için siz ve hikaye(leri)niz aşağıdaki TÜM başvuru şartlarını karşılamak zorundadır:

YAŞ

13 yaşında veya 13 yaşından büyük olmalısınız. Kazananlar 18 yaşından küçük ise ödül kazanabilmek için ailesinin rızası olmalıdır.

KELİME SAYISI

Aşağıdaki ödül kategorilerinden birisi için başvurduğunuz hikayeniz, 40.000 veya daha fazla kelimeye sahip olmalı ve tamamlanmış olması gerekir.

Genç Kız Edebiyatı, Hayran Kurgu, Fantastik, Tarihi Kurgu, Korku, Paranormal, Gizem & Gerilim, Yeni Yetişkin, Romantizm, Bilim Kurgu, Uyumsuzlar ve Genç Yetişkin.

Başvuran hikayelerde bölüm sınırı yoktur. Hikayeler, istediğiniz kadar (az veya çok) bölüm içerebilir.

YAYINLANMA TARİHİ

Hikayeniz 1 Ocak 2019 tarihinden sonra Wattpad'de yayınlanmış olmalıdır.

BAŞVURULAR & BAŞVURU FORMU

Hikayeniz ile yarışmaya katılmak için başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. "Gönder" düğmesine basmadan önce tüm bilgilerin doğruluğundan emin olun çünkü bir kez doldurduktan sonra dönüşü olmayacaktır. Başvuruyu yaptıktan sonra formu düzenleyemezsiniz.

Wattys'e birden fazla hikayeyle katılabilirsiniz.

Geçmiş Watty kazananları, bir hikaye ile başvuru yapabilirler ancak daha önce ödül kazanmış hikayeleri katılamazlar. Çeyrek final listesinde veya yarı final listesinde (ancak ödül kazanmamış) yer alan hikayeler, başvuru şartlarını karşıladıkları sürece bu yıl da Wattys'e katılabilirler.

DİL & BÖLGE

Hikayeniz aşağıda listelenmiş dillerden birinde yazılmış olmalıdır:

İngilizce

Fransızca

İtalyanca

Almanca

İspanyolca

Portekizce

Hollandaca/Flemenkçe

Türkçe

Filipince

Endonezce

Wattys, Kanada'nın Quebec eyaletinde yaşayan yazarlar hariç tüm dünyadan başvuruları kabul ediyor.

2021 Watty ÖdülleriHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin