Děkuju moc za vaši podporu!

Problem se pomalounku chýlí ke konci, ale minimálně 40 dílů mít bude ;)

Jason

"Odevzdejte pět dolarů. Dneska byl poslední termín. Tak šup šup."
Killbridgeová postávala na stupínku a přísně hleděla na třídu. Pár lidí se zvedlo, ona na ně zaskuhrala "Utvořte řadu" a šla si sednout za katedru. Každého si pečlivě zapsala.

"Mohl bych vám dát kreditku?" zahlásil jsem zezadu, pár lidí se tiše, nervózně zasmálo. Upřímně jsem na to zapomněl, ale peníze jsem měl, ty mámvždy. Jen jsem se rozhodl starou Killbridgeovou trochu potrápit. Vím, že mě nesnáší, ale já z toho těžím.

"Upřednostňuju platbu v hotovosti, pane Hawkinsi," zaškaredila se Killbridgeová. Sebral jsem trochu úcty a šel se postavit do fronty, která se pomalu tvořila vedle katedry. Hned se za mě postavila Kate se svou pětidolarovkou.

"Proč ji furt trápíš?" sykla na mě.
"Už je to tradice," odpověděl jsem stejně tiše. "Proto mě za moje hlášky a výkřiky ani už netrestá. Jen když dělám bordel."

"Slečna Jeffersonová, že?" zaskuhrala Killbridgeová a pečlivě zapsala Kateino jméno. Stál jsem hned za ní, pustil jsem ji před sebe a teď jsem učitelce podával pětidolarovku.

"Vidíte, že to jde i bez těch kreditek." Její vrásčité koutky se zvedly a zapsala mě. "Další."

---

"Hej, Sasho," křikl jsem na tu holku se zlatavými loknami postávající v hloučku šestnáctiletých a sedmnáctiletých chichotajících se kačen. Neotočila se jen ona, ale i půlka jejích následovnic. Kývl jsem na ni hlavou, aby se oddělila a šla za mnou. Pak jsem se otočil, pomalým krokem jsem se vydal ke schodům a následně přešel k prodlouženému odpočívadlu, kde studenti před lety utvořili útulný koutek ze starých pohovek, taburetek a kusů dřeva. Posadil jsem se na jedno z křesel. Podle klapání podpatků jsem poznal, že Sasha moje "poznání" pochopila. Brzy si přisedla na taburetku přede mnou, kabelku položila na konferenční stolek a přehodila si nohu přes nohu. Zvedla obočí, čímž mě vybídla, abych se jí svěřil s tím, co mám na srdci.

"Co máš proti Catherine?" vyjel jsem na ni zostra. Sasha mírně zamrkala dlouhými řasami a pootevřela svou malou růžovou pusu, jakoby nevěděla, o čem mluvím. Ale věděla. Moc dobře.
"Proč jsi jí vyhrožovala?"
"Já jí ne-"
"Ale jo, nedělej ze sebe úplně blbou," zpražil jsem ji pohledem.

Sasha složila ruce na svůj klín a podívala se mi do očí.

"Všechny nás shazuje," pronesla nakonec a stiskla rty v úzkou čárku.
"Všechny? Nás?" zvedl jsem obočí.
"Nás. Tvoje bejvalky."
"Aha," vydechl jsem. "A jak vás podle tebe shazuje, prosimtě?"
"Kvalitami."
"Jo tak kvalitami."
"Vždycky byly ty, které sis vybral, krásné, bohaté a oblíbené. A teď najednou chodíš se slečnou nic? Co si pak o nás pomyslí lidi? Že ti nestačíme a ty musíš sahat do nižších řad?" Sasha zavrtěla hlavou, až se dlouhé střapce jejích náušnic rozhoupaly. Odfrkl jsem si.
"Za a, Kate není žádná nižší řada. Klidně se s tebou může rovnat, inteligencí tě dokonce i převyšuje. A za b, nijak se neliší od mého vkusu, který jsem neměnil několik let. Kate je krásná, o tom nikdo nemůže pochybovat. To s tím bohatstvím nechápu. Proč bych si měl vybírat bohatou holku? Není to jedno? A to s tou oblíbeností - já nejsem snob, abych se povyšoval nad ostatníma, Sasho. Možná to tak vypadá, ale opravdu si nevybírám holky podle popularity. Vybírám si holky, které se vyskytují v mé blízkosti, což jsou shodou náhod ty oblíbenější."
"A jak se teda mohlo stát, že se zrovna Catherine Jeffersonová dostala do tvé blízkosti?" vysmívavě se usmála.
"Do toho ti nic není,"obořil jsem se na ni. "A stejně, s takovou nánou jako ty už chodit nikdy nebudu, smiř se s tím. Budu si chodit s kým chci, nebudeš mi to organizovat. A necháš Kate na pokoji, rozumíš?"
"Nebo co?" odfrkla si pobaveně.
"Víš, Sasho," zalistoval jsem v galerii svého mobilu a pak jí ukázal jednu fotku. "Myslím, že by tohle tvojí popularitě zrovna dvakrát neprospělo."
Ta se najednou vymrštila z taburetky na nohy. "Kdes to vzal?!"
Vědoucně jsem se usmál. "Zeptej se Tobyho."
Sasha naštvaně zaťala pěsti a hlasitě zafuněla, ale věděla moc dobře, že stačí jedno slovo a její fotka z páté třídy, kde má zapletené dva copy, brýle a rovnátka, se může v klidu dostat na internet.

Problem at the Other SidePřečti si tento příběh ZDARMA!