•Stilim Benim

352 42 5

Açıkçası diğer bölümlerden farklı bir konusu var. Stil. Açıkçası bence dakikalarca araştırmaya değmese bile önemli bir konu. Sonuçta herkesin kendine ait bir stili vardır. Örneğin beş dakika araştıranlarda vardır bu konuyu bir saatini verenlerde vardır. Sizin annenizle aynı giyinmemeniz gibi ana karakteriniz ve yan karakterde aynı giyinmez. Her birinin kendi kişiliklerini yansıtan bir tarzı vardır. Bu konu hakkında görsellere '....Kombini' gibi küçük bir araştırma yapabilirsiniz. Ya da benim gibi Lookbook adlı siteden bulada bilirsiniz. Ancak şunlara dikkat edin:

Tarzın kızımıza/oğlumuza yakışması. Kötü çocuk\kıza pespembe bir gömlek ya da etek giydiremezsiniz.

•Giydiği kıyafeti uzun uzun anlatmak. ''...Pembe bir etek giydim. Üstüne ona uyan mavi bir gömlek giydim. Gömleğin üzerine fazla süslü olmayan bir ceket geçirdim. Her zaman sadelikten yana olmuşumdur. Altına ayakkabı olarak topuklularımı giydim. Ojelerimi sürdüm. Makyajımı yaptım. Çantamı elime aldım. Hazırdım!'' Gerçekten bunaltıcı derecede uzunlukta olan bu anlatımlardan hepimiz bıktık.

•Liseye giden kızlara kırmızı ruj sürdürüp topuklularla okula göndermek. Anladık özel okula gidiyor ama orada bile kısıtlama olur bu ne kardeşim? Lise son sınıf diye savuna olursa kürekle dalarım. Ya kız sınav derdine düşeceğine ruj topuklu derdine düşüyor bu nedir? Zaten böyle yazanlarda ayrı kafadalar.

•İyi bir araştırma. İyi bir araştırma devamında pek çok şeyi getirebilir. Dediğim gibi beş dakikalık araştırma ve saatlik araştırmalalar arasında çok fazla fark vardır.

•Gideceği yere göre kıyafet. Kızın kebapçıya gittiğini düşünün. Yine topuklu giyer. Yapar hani.

•Barda giyilecek kıyafet. Kız her bara gittiğinde elbise topuklu çanta kombinini giyiyor. Bu kız hiç mi tayt giymez? Kot pantolonu yok mu? Tişörtüde de mi yok? Bir de zengin olacak.

İyi yazmalar!

Şövalyelerden Öneri ve EleştirilerBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!