*Psst* Notice anything different? 👀 Find out more about Wattpad's new look!

Learn More


Gözlerimi açar açmaz Jamie yine aklımdaydı. Acaba nasıldı? Uyanmış mıydı bugün? Aklımdaki soruları bir tarafa atarak doğruldum. Matt yanımda oturuyordu gülümsedi.
'Günaydın Uykucu'
'Günaydın'
Gülümsedim ve yatakta gerindim. Hafifçe öksürerek yatakta Matt'e doğru döndüm.
'Jamie nasıl'
'Aynı, annen sana kıyafet getirmek için eve gitti babanda onu götürdü, Anne kahve almaya gitti ve bende buradayım'
Gülümsedim ve yanağını sıktım güldü ve üzerimi biraz örterek kazağını üstüne giydi.
'Oda soğuk'
'Öyle' gerçekten de soğuktu, örtüye sıkıca sarıldım tam kumandayla yatağımı dikleştirecekken Anne elindeki kahveyle içeri girdi. Üzerinde ona çok bol gelen kazağı ve dünkinin aksine beyaz bol bi tişört, altında ise siyah daracık kotu, ayağında da beyaz vansları vardı. Anne vanslarından asla vazgeçmezdi. Evlerine ilk gittiğimde dolabındaki ayakkabıları görünce çok şaşırmıştım. Elliden fazla ayakkabısı vardı ve bunların kırktan fazlası vanstı. Anne varlıklı bi ailenin tek kızıydı. Annesi ve babası çok iyi, zengin ve bir o kadarda mütevazilerdi. O kadar paraları olmalarına rağmen kendilerini başkalarına uyarlayıp paranın konusunu bile açmazlardı. Anne tek olduğundan ona çok değer verirlerdi. Diğerleri gibi her istediği olmazdı, eşyalarının değerini bilirdi. Telefonum kırılırsa yenisi alınır mantığı ile devam etmiyordu hayata. Anne en iyisiydi. Bana sıcacık gülümsedi bende ona gülümsedim.
'Dışarı çık Matt'
'Neden'
'Çünkü ben geldim'
'Ama nereye gideceğim'
'Git Jamie'ye bak'
Başını salladı ve derin bir nefes alıp çıktı. İkimizde güldük Anne yanımdaki beyaz koltukta yeniden yerini aldı.
'Bu çocuğu seviyorum'
Eliyle kapı tarafını işaret etti. Güldüm ve yatağı dikleştirdim. Kahvesini yudumlarken ayağa kalktı ve su ısıtıcısına biraz su koydu.
'Kahve mi çay mı'
'Çay, lütfen'
Su ısınır ısınmaz çayımı bana verdi yudumlayıp kenara koydum. Fazla sıcaktı. Yanıma oturup gülümsedi
'Ne yapalım?'
'Yanımda bissürü dergi var, okuyabiliriz, bilgisayarımı getirdim film izleyebiliriz, ıhm telefonda takılabiliriz, birilerini işletiriz, müzik dinleyebiliriz.. Bilmem sen seç'
Gülümsedi bende güldüm ve çayımı yudumladım. Harikaydı, her şey ayağımın altındaydı resmen.
'Dergi fikri cazip geliyor'
'Tamam' gülümsedi ve önüme dergileri yığdı ardından hemşire düğmesine bastı, serum bitmek üzereydi. Bi tanesini seçip karıştırmaya başladım, ilgi çekiciydi. Kısa süre sonra hemişre odaya girdi ve gülümsedi bende gülümsedim.
'Bugün nasılsın bakalım'
'Çok iyiyim ben, ne zaman gideceğim'
'1 hafta sonra, konuştuk sanıyordum'
'Biliyorum,ah'
'Bu kız yanındayken değerini bilmelisin'
Anne'i işaret etti gülümsedim. Bu güzeldi. Çünkü ona sahiptim. Zaten değerini biliyordum ve bunun için çok şanslıydım. Anne iyiydi. Serumu değiştirirken güler yüzü yerindeydi değiştirip çıktı. Dergilere bakınmaya devam ettim..

***

Akşam olduğunda Jamie'nin yanına gidiyorduk. Doktor onu görebileceğimizi söylemişti. Üzerimdeki aptal hastane elbesiesini biran önce atmak istiyordum bu beni çıplak hissettiriyordu. Bi bakıma öyleydimde zaten. İlerlerdik, annesi ve babası yine oradaydı onlara sarıldım, annem bunun insanları mutlu edeceğini söylemişti. Teker teler girecektik ve ilk girmek istemiyordum. Heycanlıydım.. Herkes teker teker girip çıktı sıra bendeydi Matt gülümsedi ve elimi sıkıp bana güven verdi. Adımımı içeri attığımda ağır ilaç kokusu burnumu delip geçti. Yanındaki sandalyeye oturdum. Yüzü buruk bir şekildeydi ve bembeyazdı. Bir an olsun korktum, ama hayır. O uyanacaktı. Camdakiler beni izlerken ağlamamaya özen gösterdim ve tereddütle elini tutup burnumu çektim. Kendi kendime konuşuyormuş gibi hissetsemde bir yerlerde beni duyduğuna emindim.
'... Ve Jamie.. Şunu öğrendim ki hayat gerçekten bir şeyler yapabilmek için kısa, bu yüzden seninle birlikte olacağım, sen iyileşir iyleşmez. Söz. Sen yeterki iyi ol senin için her şeyi yaparım ben. Lütfen gel artık, seni çok özledim'
Burnumu çektim ve elini öptüm, ardından elimi onun elinin altına koydum ve sadece onu izledim. Birden elimi sıltığını hissettim şaka mıydı? Ona baktım, uyuyordu.
'Jamie? Benimle misin?'
'Her zaman'
Hızla ona baktım gözlerini hafifçe aralamıştı ve gülümsüyordu hızla elimle ağzımı kapattım ardından ağlamaya başladım.. Aman Tanrım..
'Jamie burdasın!'
Başımı yatağa koydum ve elini defalarca öptüm. Ardından yüzümü silip elimi yanağına koydum gülümsedi gözleri kapalıydı. Bitkin olduğu her halinden belliydi ve sesindende anlaşılıyordu. Sesi çok kısık ve kötüydü ama o buradaydı..
'Jamie.. Aman Tanrım'
'Sakin, ol'
Gözlerini bana çevirdi ve elimi yine sıktı burnumu çektim ve ona zar zorda olsa gülümsedim. Birden gözleri kapandı ve ağzıda öyle hızla ismini bağırdım.
'Hayır, burdayım, sadece...'
Öksürdü, ya da çalıştı. Ve gözlerini araladı.
'Çok yorgunum'
'Tamam, ben doktorları çağıracağım, en yakın zamanda seni göreceğime söz veriyorum Jamie ve seni seyiyorum'
'Seni seviyorum'
Belime takılı aptal serumun bitmek üzere olduğunu görünce ayağa kalktım ve düğmeye bastım. Bana baktı ve uzanmaya çalıştı.
'Sen...'
'Ben iyiyim, lütfen iyileş bebeğim, beni bırakma'
'Asla,'
Hemşireler gelince odadan çıktım ve hızla Anne'e sarıldım çok fazla ağlıyordum annesi ve babasıda ağlıyordu.. Anne'e çok sıkı sarıldım, sırtımı sıvazladı.
'Aman Tanrım.. O burda Anne!'
'Biliyorum, sakin ol'
Sırtımı sıvazladı ve gülümseyip yüzümü sildi.. O, iyiydi. Aman Tanrım.. Kanım resmen kaynıyordu yerimde durmak istemiyordum ona sarılmak koklamak istiyordum. Hâlâ inanamamakla birlikte annemlerin beni çekiştirmesiyle kendime geldim.
'Bi tanem serumun bitiyor..'
Başımı salladım ve Jamie'nin ailesine sarılıp odama gittik. Hemşire çok geçmeden gelip serumu değiştirdi. Bıkmıştım artık.
'Merak etme bu serum sonuncu'
Sıcacık gülümsedi ve çıktı. Yaşasın! Her şey üst üste ve çok güzel di.. Yatağımda rahatladım ve Matt'in içeri gelmesini izledim, yatağa oturdu ve elimi tutup öptü.
'Sana söylemiştik..'
'Çok özledim onu'
'Biliyorum, konuşmak ister misin?'
Başımı salladım gülümsedi ve yanağımdan öptü bende gülümsedim ve yanıma yatması için biraz kaydım. Kaşlarını kaldırdı onu çektim ve güven verdiğimi umdum. Ayakkabılarını çıkarıp yattı göğüsüne yatıp sıkıca sarılmak istedim ama serum bir anlık engel oldu. Biraz daha daha yaklaştı böylece ona sarılabildim. Sıkıca sarıldım oda başımı kokladı ve kolunu sararak sırtımı sıvazladı. Oda sessizdi, büyük ihtimal sadece ikimiz olduğumuz ve hiç konuşmadığımız için..
'Anlat bakalım'
'Ah Matt bilmiyorum ne anlatacağımı'
'Onun evindeyken ne yaptınız?'
'Seviştik'
Bana baktı ve güldü bende güldüm ve ona daha sıkı sarıldım
'Hayır, beni bozmadı, sadece seviştik'
'Olsun bu da bi şey, seni tanıdığım süre boyunca böyle bir şey olacağını hayal dahi edememiştim'
'Beni doğduğumdan beri tanıyorsun zaten Matt'
Matt benden bi kaç yaş büyüktü sadece ve lisede defalarca sınıfta kalmıştı. Atılmaması ilginçti ama bunun sırrını bende hala bilmiyorum, gülümsedi ve başımdan öptü.
'Nasıldı?'
'Çok iyi'
'Ne yaptı sana'
'Şey, sanırım beni yaladı'
'Aman Tanrım'
Güldü bende güldüm ve ona iyice sokuldum. Biraz utanmıştım.
'Nasıl bir his?'
'Mükemmel ötesi'
'Öyle tahmin ediyorum'
'Peki ya sen? Sen daha önce yaptın mı?'
'Sanırım evet'
'İnanmıyorum Matt ve bana söylemiyorsun'
'Kimse bilmiyor, ilk oldun'
'Kiminle'
'Bizim okuldaki Sarah varya, onunla'
'Sen ciddi misin?!'
'Evet, çok seksi bi kız, ve istekli'
Güldü ona hafifçe vurdum ve buna inanamıyordum. Sarah terbiyeli bir kızdı ve tahmin edebileceğim en son kişiydi. İyi biriydi kendini nasıl kullandırttığı hakkında hiçbir fikrim yoktu.
'Bu kadar mı?'
'Hayır, bi kaç tane daha var tanımıyorsun'
'Peki, Sarahtan hoşlanıyor muydun?'
'Hayır, asla'
'Güzel kız'
'Olabilir ama asla birlikte olamayız'
'Neden'
'Öyle işte, boşver'
'Peki şu anda kimi seviyorsun'
'Bilmiyorum Jess kafam çok karışık, ne zamandır kimseyle konuşmuyorum'
'Bana her zaman anlatabileceğini biliyorsun'
'Biliyorum, sonra anlatırım'
'İyi misin peki'
'Hayır,'
'Matt anlat'
'Hayır, ben, buradan çıkınca anlatırım'
Fazla ısrar etmedim ve ona sıkıca sarıldım oda bana sarıldı ve öptü.
'İyi ol Matt'
Yanağını okşadım gözünü kapattı ve elini elime koydu ardından sıkıca sarıldı bende ona sarılıp sırtını sıvazladım. Yeniden yattık, o sırada annem içeri girdi ve hemen konuştu, yüzü telaşlıydı..
'Jamie..'

+30 vote +20 yorum yorum sınırı geçmiyor bu kadar mı zor cidden?
-fxxckoff

Deli (+18)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!