#20

9.6K 935 365

1. Müzik dinlerken yanınıza gelip kulaklıkları çıkartan insan.

Müzik dinliyorsunuz, şarkının en güzel yeri ve arkadaşınızın söylemek istediği gereksiz bir şey ve kulaklığı Bunu söylemek için kulaklığımı kulağımdan çıkartma nedenin nedir Mertcan? Neden bana cinayet işlemek için bir sebep sunuyorsun? Buradan da fena derecede tehlikeli bir adam olduğumu anlamışsınızdır umarım, şimdi korkabilirsiniz. ;)););;)

2. Açık unutulan veri bağlantısı.

Dışarıdan eve geliyorsunuz, saatlerce internete girdikten sonra veri bağlantısının açık kaldığını fark ediyorsunuz. Hangi küfür edilir bilmiyorum ki. Nasıl bir beddua aldıysak artık, Allah affetsin.

3. Dan Bilzerian

Bu adama felaket derecede kıl oluyorum. Instagram'da hatun fotoğrafı paylaşıp duruyor. Biz yalnızlar ne yapalım? Baktıkça yalnızlığım buram buram yükseliyor içimde. Adam resmen "Yalnızların amk." mesajı veriyor. Buradan ona seslenmek istiyorum, biliyorum görmez ama olsun;

YETER ULAN BU KADAR GÖT ALLAH'IN HAREMİNDE YOK

4. Kitaplarda okulda sevişen insanlar.

Şimdi gelip yorumlarda "Sinini Atilla.s.s" tarzı şeyler görürüm büyük ihtimal ama gerçekten yeter. Birisi yazdıktan sonra aynı şeyi yüz kişi daha yazıyor. Tamam kitaptır, hayal gücünüzdür, sınırsızdır. Anlıyorum. Ama karakterleri okulda seviştirmek hangi akla hizmet olarak çıktı ortaya? Kitap her ne kadar hayal gücünden ibaret olsa da içinde biraz akla uygunluk barındırmalı. Birisi yazdıysa bırakın tadında kalsın.

Okulda sevişiyorlar ama hiçbir öğretmen görmüyor, öğretmeni geçiyorum bir insan tanesi bile görmüyor. İlla boş bir sınıf oluyor ve kimse girmiyor içeri. Bir kere okulda cinsel içerikli her şey suç kapsamına girer. Siz artık cinsel içeriği de geçmişsiniz. Tamam karakteri seviştirin ama bunlar ceza alsınlar, birisi görsün, okuldan uzaklaştırma alsınlar. Bir seferde değişik bir şey okuyalım. Yazarın engin hayal dünyasında konu sevişmeye geldiği zaman karakterlerin yaşadığı şehrin nüfusu anında 0 oluyor.

5. Kötü çocuklara tanınan sınırsız haklar.

Ben anlamıyorum, bu kötü çocuklar beşinci boyut parodi mi? Her zaman her yerde oluyorlar, her işi yapıyorlar, her konuda yetenekliler ve en önemlisi içinde yaşadığı şehirde HER ZAMAN ONUN DEDİĞİ OLUYOR. Karakteri canlandıran şahıs Vini Uehara diye mi bütün bunlar?

Tamam elinden birçok iş gelir, yeteneklidir ama şehrin hakimi olmak nedir? Kitap cumhuriyet dönemlerinde geçiyor ama kötü çocuğun yaşadığı kafa monarşi. O kadar nüfuzlu bir kardeş ki bu şehirde onu tanımayan yok, o kadar suça karışıyor ileri teknoloji silahlar kullanıyor ama nasılsa onu hiç kimse yakalayamıyor. Madem o kadar yeteneklisin git İstanbul'un sorunlarını çöz.

6. Öğretmenlerin garip davranışları.

"Öğretmenim yüzüğünüzü masaya vurup ses çıkarmak için mi evlendiniz doğruyu söyleyin?"

Okulda elini sadece masaya vurup bize "Sessiz." demek için kullanan öğretmen var : (

7. "Çok Güzel Hareketler Bunlar kitabını çok seviyorum :*"

Ben başlıktaki cümleyi yazan insan gördüm. Bu başlık insanların dikkat seviyesini ölçmek ve yazılmak istenen şeye ufak bir değinmeydi. Fakat başlığı gelen tepkilerden başka organlarınızla okuduğunuz anlayabiliyorum. Ya kitabı Çok Güzel Hareketler Bunlar fanfic zanneden var. Kitabın içine bakmadan "Fanfic :*" listesine alan insanlar var.

İlk ve son kez söylüyorum, hareketler değil HAKARETLER. Kitabın o bilindik televizyon dizisiyle hiçbir ilişiği yok.

8. "Ay bu olmadı bir daha..."

Fotoğraf çekildikten sonra bütün erkek grubu tam dağılacakken kalabalıklar arasından bir ses yükseliyor: "Ay bu olmadı bir daha çekilelim." Tahmin edileceği üzere tabii ki bu bir kız. Tekrar geri toplanıp fotoğraf çekiliyoruz ve yine beğenmiyor. Sonra fotoğrafı silmedin/sana küsüyorum kavgaları ve boş bakışlarla izleyen biz... Her fotoğrafta çirkin çıktığını söylüyorsan bu fotoğraf makinesiyle değil senin görüşünle alakalı sanırım.

"Ay bu olmadı çok çirkin çıktım ya bir daha çekilelim hayır bana ne." (207. defa yeniden fotoğraf çekildiler.)

9. Beğendiğiniz bir şarkıyı bir daha bulamamak.

Radyoda/televizyonda orada burada şurada bir şarkı çıkar ve çok hoşunuza gider. Fakat şarkıyı bir daha asla bulamazsınız. Sanki daha önce hiç var olmamış gibi ortadan kaybolur. Üzülüyorum o şarkılar için.

10. Heves kırmayı seven insanlar.

Heyecanla yapmak istediğiniz bir şeyi anlatıyorsunuzdur ve lafa giren üçüncü şahsın yorumu şu oluyor:

"Yapamayacağın için sorun yok."

Altıncı sınıftayken bir gün arkadaşıma yazar olup ünlü olmak istediğimle ilgili bir şeyler zırvalıyordum, önümüzde oturan kız arkasını dönüp "Öyle bir şey olamayacağın için sorun yok." demişti. Benim hayalimle dalga geçiyordu ama kendisinin hayali beyin nakli yapmaktı. Geçen ay ödülümü almak için sahneye çıkarken bu lafı hatırladım, umarım beyin nakli yapacağı ilk kişi kendisi olur. İnsanların yapamazsın dediği şeyleri başarmaya bayılıyorum.

"Sana asla başaramazsın diyenlerdir asıl korkarlar. Onlara o kadar imkansız gelmiş, o kadar gözlerinde büyütmüşlerdir ki gözlerinde o şeyi, seninde başaramayacağına inandırmışlardır kendilerini. Senin asıl yapman gereken boş laflara takılmadan başarıp onlara hiçbir şeyin imkansız olmadığını göstermek olacaktır."

Banyodan çıkınca kafasında havluyla iki saat sadrazam gibi gezen kızlara selam olsun, bendeniz amudakalkanpanda yine saçmalayıp kaçıyorum.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!