Jason

"Wau," vydechla Kate, když otec otevřel dveře a vešel do našeho apartmá. Asi před půl hodinou jsme přiletěli, první co jsem chtěl si uložit věci a lehnout si do postele, ale to muselo počkat. Otec chtěl, abychom si šli co nejdřív obhlídnout město, ve kterém jsme se ubytovali - nápis před vstupem hlásal Bormio - nebo už jít konečně na svah. Byla tu celkem zima, ale co jsem čekal, když jsem v Alpách.

Šel jsem do své části apartmá, které jsem si zabral hned po příchodu. V celém apartmá byly dvě manželské postele a jedna dětská, ale otec mi naznačil, že mu nevadí, když budem s Kate spát spolu v jedný posteli. Spíš jsem se obával, jestli to bude chtít ona, když je tu s námi otec, ale řekl jsem si, že to nechám spíš na večer.

I když tu dost topili, jakmile jsem otevřel okno, ovanul mě hodně silný studený vánek. Otočil jsem se k posteli, na které jsem měl položený svj černý kufr a otevřel jsem ho, okamžitě jsem si přes hlavu natáhl tmavě modrý svetr a znovu přistoupil k oknu. Lepší.

"Tvůj táta šel omkrnout něco na recepci, takže... Co tu děláš?" uslyšel jsem za zády její hlas, překvapilo mě, že jsem se ani nelekl. Pak následovaly tiché kroky směřující směrem ke mně a potom jsem ucítil její ruce, jak se mi omotávají kolem hrudi. Raději jsem se otočil, abych jí byl čelem, ale to se Kate ujala upravování límečku mé košile, který necelý civěl ze svetru.
"Tak," řekla spokojeně, když mi ho upravila do podoby, která byla podle ní nejspíš přijatelná.
"Obleč si něco, bude ti zima," poukázal jsem na to, že má na sobě jenom tričko.
"To je dobrý," zavrtěla hlavou a usmála se. "Krásný výhled."
"To jo," kývl jsem, ale až potom jsem se podíval z okna. Samozřejmě, viděl jsem ho už předtím, ale... Byl opravdu nádherný. Usmál jsem se na ni a ovinul jí ruce kolem pasu, ona mi zase položila své dlaně na hruď. Usmála se a pohlédla ven.
"To je," šeptla ještě.

---

"Jasone, já nevím," řekla Kate nejistě, dívala se dolů ze sjezdovky.

Stála nahoře na kopci, pár metrů od zastávky lanovky. Snowboardisté a lyžaři ji objížděli, ale ona tam jen tak stála a dívala se dolů. Sjel jsem maličko dolů pod ni, asi dva metry, ale pořád jsem ji sledoval.
"Je to jen modrá, Katie," přemlouval jsem ji.
"Ano, ale já na tomhle nikdy nestála. Mám obě nohy pevně sepnutý k sobě kusem dřeva," mumlala.
Natáhl jsem k ní obě ruce. "Kdybys spadla, chytnu tě, dobře?"
"Jasone, já fakt nevím."
"Hele, je to jednoduchý," řekl jsem. "Prostě přeneseš váhu dopředu, pak dozadu, a dopředu, a dozadu. Není to tak těžký, ukážu ti to." Následně jsem jí předvedl pár mírných vlnek a zastavil deset metrů pod ní. Čekal jsem, než se rozjede, jenže když to udělala, tak asi po šesti metrech spadla na zadek. Musel jsem se smát.

"Nesměj se!" křikla na mě, ale já jsem nemohl. Rozepnul jsem si vázání a došel i se snowboardem k ní.
"To bude dobrý," podal jsem jí ruku a ona se zvedla. Srčil jsem nohu před přední hranu jejího snowboardu, aby nesjela dolů.
"Jo, jasně. Nejde mi to," ohrnula ret.
"Nemůže ti to jít napoprvý. Sedni si, musím si zapnout snowboard." Udělala, co jsem jí řekl a já se zaryl přední hranou do sněhu, pak jsem si zapnul vázání.
"Fajn, já pojedu pozadu a budu se na tebe dívat, dobře?" ujišťoval jsem ji. Kývla a já se rozjel, pořád jsem ji sledoval očima. Zkusila to taky. Prvních pár zatáček jí šlo, jenže pak do ní vrazil nějakej snowboardista a oba spadli. Znovu jsem si sundal snowboard z nohou a mířil k nim.
"Nic se ti nestalo?" ujišťoval jsem se, ale Kate zavrtěla hlavou a odsunula se od toho druhého asi čtrnáctiletého kluka s modrou Horsefeathers bundou.
"Jsi normální, ty debile?!" rozkřiknul jsem se a sundal si brýle. "Chceš ji zabít?!"
Kluk otevřel pusu, aby něco řekl, ale místo toho zakňučel. Zvedl jednu ruku, jenže pak si ji přitiskl k hrudi a znovu zaskučel.
"Máš něco zlomenýho, nebo co?" zeptal jsem se ho už mírněji, ale pořád jsem se mračil. Kluk na mě nechápavě hleděl, jenže pak se nejspíš vzpamatoval a se západoevropským přízvukem pronesl: "Moje ruka bolí."
Povzdechl jsem si a řekl Kate: "Zůstaň tu s tím němcem, já dojdu pro horskou službu." Pokývala hlavou a rozepla si vázání. Nasadil jsem si brýle a svou obvyklou rychlostí jsem začal předbíhat všechny lyžaře i snowboardisty. Nesnáším modrou sjezdovku.

Problem at the Other SidePřečti si tento příběh ZDARMA!