>10<

143 15 11


Bu bölümü üçüncü yazışım çünkü kaydetmedi

"Gökçe"

Bugün benim doğum günüm falanmıydı. Hayır niye yüzüme vuruyorlar tamam anladım ben sadece oynanılacak oyuncak, hedefe ulaşmak için kulanılan kestirme yol olarak kalacaktım. Hiç bu kadar gururum incinmemişti. Onca kişinin içinde hayır madem kullanıyorsun bari emeğe saygı be orospu.

Gözlerim yavaş yavaş dolarken (euro oldu) kafedeki rahat koltukların birine attım. Herkes bana bakmasa olmuyordu sanki. Bok varya çünkü sen sınıfa geç gelemezsin gelirsen sanki müdürü sikmişsin gibi bakıyorlar. Kimse neden dalga geçmiyor. Neden gülmeyip bana bakıyorlar.Cünkü bok var.

Gözyaşlarım görünmesin diye yüzümü kapadığım ellerim duygularım ve insanlar arasındaki ince bir çizgiydi sadece. sanki onlar beni görmeyince ya da ben onları görmeyince gerçek değişecekmiş gibi hissediyordum. Gerçekten tam bir aptaldım Kaya gelip ellerimi yüzümden çekmem için gözlerimin lçine bakıyordu. Ben de bunu parmak arasından görüyordum. Ama ben cidden annemin inatçı kızıydım. Sadece rahat bıraksalar ne olurdu.

"Gökçe ben gerçekten küçüklükten beri sana bağlanmıştım. Alışkanlık olduğunu seni fazla gördüğüm için böyle hissettiğimi düşünmüştüm ama son bir aydır benden bayağı uzak olduğunda sana gerçekten ihtiyacım olduğunu anladım. Yüzüme bakılmayacak kadar iğrenç birimiyim sence?"

Bilemiyorum şuan sadece çikolatalı pasta yemek istiyorum

"Hayır" O kadar iğrençsin ki çatalı tabağa sürterek acı çekmeni kahkahalarla izlemek istiyorum. Neden ben hayır ben ona o gözle bakıyormuyum pislik gerizekalı. Ceren seninde ağzına sıçayım birde gülüyor adi orospu.

Yazar notu;

Ayy yether be duygusallıktan ölcem burda

"Ona yan gözle baka- " Öksürük krizine girerken ben de gülme krizine girdim. Öksürükleri geçince aklıma şeytani planlarımdan biri geldi.

"Sakız istermisin?"

"Oluur" Oluru görecen sen nihaha eline ekşi yüz paketinden çıkardığım sakızı verdim. Bu arada gülme hissimi bastırmaya çalışıyordum. O sakızı ağzına atarken boğazımın bağırından kopan bir kahkayla gülmeye başladım. Yüzü şekilden şekile girerken Gülme krizine girdim. O ekşi yüzün bir gün işe yarıyacagını biliyordum. Kulağına yavaşça eğildim. O da beni pür dikkat dinliyordu kulağına zaaa diye bağırdım. Ben tam ruh hastasıyım. Kaya da benden olduğundan gülmeye başladı. Bu sefer gerçekten ciddl bir şekilde yaklaştım. Herkes bize uzaylıymışız gibi bakıyordu. Ne bakıyorsun ya niye yani?

"Ben seni bu halinle seviyorum acaba beni seviyor mu ya da başka biriylemi düşüncesiyle değil. Ama aldıgınız pastayı feci beyandım hadi yiyelim "

Hepimiz gülerek pastaya yumulurken ben pastayı vakumladım resmen. Bu da çok vicdansız falan demeyin değilim ve ben şuana kadar asla birine o gözle  bakmadım.

Üç bin fotograf ceken kızlara bakıp objektife gülümsedim. Yüzüm ne kadar gülse de gerçekten kafam karışmıştı. Kaya niye bozuntuya vermemişti. Ben olsam masayı kafasına geçirirdim. Çirkef halime bürünürdüm ben de ne odunum ha kim bilir kaç kişi böyle bir şey bekliyordur bense hayır dedim. Ama beni hiç mi tanımıyordu. Ben ki bana çıkma teklifi eden çocuğun üstüne çilekli süt dökmüştüm. Sanırım kendini bu cevaba hazırlamıştı. Peki ben bundan sonra onun yüzüne nasıl bakacaktım. Cerenden sonra tek kardeşimdi o benim ve bu yaptığından hiç mi hiç hoşlanmamıştım. Onu anlamaya çalışıyordum ama bir türlü olmuyordu işte.

"Ne düşünüyorsun " Ananı tövbe ya. Bu vıcık vıcık kızları neden çağırmıştılar ki zaten arada hayvan gibi gülüp bağırıp kalanını yiyeceğim pastadan dilim alıyorlardı.

O pasta benim bitch.

Yavaş parti bitince kalan pastayı yemeğe başladım. Çikolata felan yalan pasta bir harika dostum. Garsonlar süsleri ağır ağır sökerken Ceren yanıma  geldi. Onunla sonra konuşacaktım.

"Hadi eve birlikte gidelim"  piki.

"Telefonumu da alayım birlikte gideriz bekle iki dakika." Bekleyeceksin tabii ki Ceren hanım

Eve yürürken herkes bize bakıyordu çünkü ben Ceren'e çemkiriyordum aptal aptal aptal

Evin önüne geldiğimde Ceren'e orta parmağımı çıkartıp içeri girdim. Bak yine sinirlerim bozuldu. Pastamı da yediğime göre tek istediğim şey birazcık müzik dilerken uyumak. Muhtemelen annem eve gelmiştir. Off başımı ağrıtacak zaten canım sıkılıyor. Kapıyı sessiz olmaya özen göstererek açtım. İçeri girmeden önce annemin ayakkabılarını gördüm evet tahminlerim doğru çıkmıştı. Kafamı kapıdan uzatıp yavaşça içeri girdim. Montumu yere attıktan sonra mutfağa ilerledim o kadar çikolatalı pasta yiyince insan susuyordu. Sürahiden suyu bardağa aktarırken annem kahve içiyordu. Kahveyi dudaklarından çekip partide ne olduğunu anlatmama yönelik bir bakış attı.

Ben? Betimleme yapmak?  Ben? Kendimi aştım ben yaa

Anneme olan biteni tam olarak anlattım ama benim olmam gereken yerlerde Cereni anlattım. Annem çok sevindi. Manyak kadın yaa bir de sana böyle kaya bulabilsek dedi höst?

Ben kendime uyumak için izin verip odama girdim. Yumuşacık yorganımla birlikte uyumaya çalıştım gerçi aklım bu kadar doluyken nasıl uyuyacağım bunu da bilmiyorum.

SAPBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!