Bölüm 6 " Top mu ooo "

15 4 0

Altı gözün altısıyla birden ağlıyor ve yaşlar kanlı bir salyayla birlikte üç çenesinden süzülüyordu. Ağızlarının her birinde değirmende çeker gibi dişlerinin arasında günahkarı öğütüyor, böylece üç günahkara aynı zamanda işkence yapıyordu

Kapının tıklama sesiyle kafamı kitaptan kaldırdım. Yavaş hareketlerle kitabımı komodinin üzerine bırakıp kapıya doğru yöneldim. Kapıyı açtığımda karşımda eski bir t-shirt ve eşofman altıyla mankenleri aratmayacak bir Akay’la karşılaştım. Allah’ım benim günahım neydi. Gözlerimi yere dikip kapıyı onun geçebileceği kadar açtım. Girince arkasından kapıyı kapatıp ona yaslandım. Mert’le bile doğru düzgün beraber yatmışlığım yok ki benim , tabi bir keresinde partide içip içip yan yana bir koltukta sızıp kalmıştık ama o sayılmaz herhalde, ne yapacağımı bilemez halde etrafıma bakındım. Sonunda Akay konuştu

“Sarışın fazla sessizsin. Yorgunluktansa uyuyalım ? “

Kafamı kaldırıp gözlerimi onun mavişlerine diktim. Tamam daha dün tanıştık ama içimden bir his ona güvenebileceğimi söylüyordu. Başımı evet anlamında sallayıp yatağın sol tarafına yorganın altına yattım. Bir şey demeden ışığı kapattı. Yatağın sağ tarafı çöktü ve yanıma uzandı. Şu anda yüzüne bakmayı o kadar çok istiyordum ki, ona dokunmayı..

“İyi uykular sarışın”

“ İyi geceler Mert”

Sabah sağ bacağımın üstünde bir ağırlık hissetmemle uyandım. Hayır öyle romantik filmlerdeki gibi birbirimize sarılmış bir biçimde uyanmadık tabikide. Hatta gayet Akay bütün öküzlük marifetlerini göstermiş. Yüzüstü dönmüş yastığa salyalarını akıtırken bacağını benim bacağımın üstüne atmış bu da yetmiyormuş gibi yorganın hepsini çekmişti. Bende diyorum bu çocuk neden bu kadar kibar.Kendini geceye saklamış. Tövbe tövbe böyle diyincede çok yanlış anlaşılıyor. Aklımdaki fesat düşünceleri bir kenara koyarak telefonuma uzandım. AMAN TANRIM DİDİM.Zorunlu yarışmalara 15 dakika kaldı ne demek !! Hani şu birini bile kaçırırsak yarışmadan atılacağımız vardı ya hani…!!!!!!!!!!!!

“AKAYYY” diye böğürüp ( evet gençler böğürdüm) yataktan fırladım.

“Ha noluyoruz ? Kim yandı oluyoruz.”

“ Akay yarışmalara 15 dakika kalmış hadi kalk “

“Has..”

Hemen ayağa kalkıp koşarak odadan çıktı. İnsan bir görüşürüz falan bir şey der. Bunu düşünmeye vaktimin olmadığını fark edip giyinmeye başladım. Evet şimdi yarışmayla aynı oteldesiniz diyorsunuz ama otel cidden büyük. Adamlar utanmasa kendi mahallerini kurcakmış burda. Giyindikten sonra hemen 10 saniyede eyeliner çekip , evet bunu becerebiliyorum , dişlerimi fırçaladım. Saçlarımı kendi haline bırakıp odadan fırladım. Aynı anda karşı kapıldı açıldı ve Akay çıktı içeriden. 4 dakikamız kalmıştı. Birbirimize bir bakış atıp koşmaya başladık.

Soluk soluğa salona daldığımızda sahnedeki sunucu bize kısa bir bakış atıp konuşmasına devam etti. 3 dakika geç kalmıştık. Neymiş efendim otelde koşmak yasakmış. Yolda görevlileri biri bizi durdurup bunu söyleyince üzerine bir pitbull gibi saldırmak istesem de sakince gülümseyip onaylamıştım.

Arkalardan boş bir yer bulup yerleştik. Yarışmalar toplam 1+1 den 2 saat sürüyordu. Arada yarım saat mola veriliyordu. Açlıktan isyan eden midemi dizginlemeye çalışıyordum.

“ Sarışın molada kahvaltı edelim midem kendini yiyecek galiba birazdan.”

“ Tabi olur . Benimki isyan bayraklarını çekeli çok oldu “

İlk tur Konya ve Erzurum arasında geçmişti. Konya kazanmıştı ki bu çok kötü oldu. Bayağı güçlü bir rakibimiz oldu. Mola verilince Akay ile yarışmayı tartışarak restorana doğru yürüdük.

Yarışmadan sonra sohbet ederek havuza iniyorduk ki birden önüme sarı bir şey atladı. Tabiki de Güneşti.

“İlayda işin yoksa hadi gel voleybol oynayalım. Bu yakışıklı arkadaşında gelsin hatta 5 5 kaldık hiç zevkli değil.”

“Eh olur bence Akay ? “ “

“ Olur olur seni kaybederken izlemek çok eğlenceli olacak. “

“ Sen mi ? Beni mi ? O biraz sıkar canım ya “ Hafif bir kahkaha attı.

“ Hadi çifte kumrular konuşacağınıza icraat görelim.”

Güneş beni kolumdan tutup sürüklerken Akay’da arkamızdan geliyordu. Akay’la farklı takımlara geçtik. Beklediğimden çok daha iyi oynuyordu. 25 sayıdan 3 set yapmaya karar verdik. İlk seti bir ikincisini de onlar kazandı. 3. Seti 21-19 benim takım kazanıyordu. Topa hafif bir manşet atarak karşıya geçirdim.Top tam Akay’ın üstüne geldi. Parmak pasla pasöre gönderdi. Pasör topu Akay’a kaldırdı ve Akay tüm gücüyle topa smaç bastı. Ben daha ne olduğunu anlamadan kafamda bir sertlik hissettim. Dizlerimin bağının çözülmesiyle birlikte gözlerim karardı…

Selam selam.Bölümler çok mu arayla geliyor ya ? Öyle oldu galiba :( Neyse lafı çok uzatmayacağım bölüm biraz sıkıcı oldu ama diğer bölümde sizi bir sürü olay bekliyor... Az adranalin salgılayalım dimi.Öptüm kocaman XOXO 

Deniz MavisiBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!