"Spíš?" zašeptal jsem směrem k vedlejšímu sedadlu. Byli jsme v letadle už dobrou hodinu, ale Katie byla už unavená, tak si opřela hlavu o mé rameno a podřimovala. I když jsem si myslel, že spí, zavrtěla hlavou a otevřela oči.

"Tak si klidně pospi," usmál jsem se a dal jí pusu na čelo. Kate jemně pokývala hlavou a opřela se o mě ještě trochu víc. Snažil jsem se chovat, jakoby otec neseděl v sedadle hned vedle mě a nesnažil se na nás nenápadně dívat. Ale ona o něm moc dobře věděla, a tak odmítala všechny moje pokusy o laškování. Neštvalo mě to, vím proč to dělala, ale prostě... Bavilo mě se o to pokoušet. Asi před půl hodinou jsem toho nechal, protože začala jevit známky únavy, tehdy jsem si vyndal mobil a snažil se sám sebe přesvědčit, abych ignoroval ty Hankovy a Emminy snapy, i když to nešlo. Pořád jsem si procházel jejich My Story, jak jsou na sebe nacapení, jako siamská dvojčata. Hank mi ráno před odletem napsal, že se mu podařilo Emmu přesvědčit, že je jeho jediná, a od té doby jsou zase spolu a spamují můj Snapchat. Nemohl bych s Kate chodit způsobem, kterým chodí Hank s Emmou. Přišlo mi to až moc drastický. Ne že bych podobně "nechodil" s jinejma holkama, ale s Kate je to... Jiný. Je moc jemná na takovýhle zacházení. Moc... Zranitelná. I když se mi vermomocí snaží dokázat, že není, oba víme, že je.

"To je Emma?" najednou se mě trochu ospale zeptala Kate. Prstem ukazovala na displej mého mobilu, kde právě byla Emmina fotka v zrcadle od pasu nahoru jen v podprsence. Jednou rukou držela mobil s křiklavě růžovým obalem, dva prsty druhé ruky tvořilo hippiesácké véčko a její jazyk se na fotce předváděl v celé své kráse. Ještě jsem si stačil všimnout popisu "After sex hair" když snap zmizel po vypršení času.

"Jo," povzdechl jsem si a zamknul mobil. Kate nadzvedla obočí.

"To ti posílá takový fotky?"

"To posílá všem."

"A koho zajímá, že s někým zrovna spala?"

"Fotka je v zrcadle v chodbě v Hankově domě, takže zřejmě spala s ním. Tady je další důkaz." Otevřel jsem snap, který zrovna přišel z Hankova mobilu. Leželna boku v posteli, čtvrtina jeho obličeje byla schovaná v bílém polštáři. Na tváři, která zabírala 50% obrazovky, se mu zračil blažený úsměv. V popisu bylo: "Když rodiče nejsou doma".

"Takže s Emmou spal Hank. Dobrý vědět, že jsou zase spolu," ušklíbla se Kate ironicky.

"Ona se s ním ani nerozešla, jen se pohádali a usmířili."

"Bodejď by ne, vždyť Hank má ten nejkrásnější úsměv na škole."

Zpražil jsem ji pohledem.

"Dobře," přisvědčila. "Druhý nejkrásnější." Ten úsměv jsem jí okamžitě předvedl a za odměnu jsem dostal smířlivou pusu na tvář.

"Dávej si pozor na to, co říkáš," zazubil jsem se a dále kontroloval Snapchat. Denně jsem dostával tuny a tuny snapů od holek ze školy a nějak jsem nevnímal, že by mohly být nějak závadný, nebo co, ale teď, když se mi Kate dívala přes rameno, jsem se bál toho, co na mě vykoukne, když ten snap otevřu. Před každým dalším snapem od nějaké holky můj strach narůstal.

"Bože to je taková spousta neužitečných informací," zabrblala Kate, když vymizel čas snapu druhých bot od nějaký Denise, kterou ani nevím kde jsem potkal, a otevřel jsem další snap.

"Já vím, že je, ale stejně bych nemohl bez Snapchatu být," odpověděl jsem potichu. "Nějak bych neměl co dělat ve volných chvílích."

"Vždyť je to jen místo, kde se bohatí lidé vychvalují tím, co všechno mají," mudrovala si zase Kate. Opatrně jsem se ohlédl na otce, ale ten zřejmě spal.

"Vždyť-" namítl jsem tiše, ale Kate s chutí pokračovala.

"Koupil jsem si nový Nike boty, byl jsem po milióntý na kafe ve Starbucks, koupil jsem si iPhone 6+, protože iPhone 6 je už moc starý, bla, bla, bla, bla, bla. A pokud si zrovna něco nekupuju, tak předvádím to, co mám na sobě," brblala. Na vteřinu mě napadlo jen závidíš, ale kdyby to nebylo nápadný, hned bych si za to nafackoval. Měla pravdu, bylo to už moc.

"Fajn, tak uděláme revoluci a ukážeme lidem, jak vypadá správný snap," navrhl jsem hravě, snažil jsem se odvést řeč od zbohatlíků. Naklonil jsem se k ní a dal jí pusu na tvář, přitom jsem nás vyfotil. Pak jsem jí to ukázal. Zamračila se.
"Vypadám tam divně," fňukla.
"Ale kecy," zamručel jsem a přidal popisek "Alpy :p". Pak jsem to postnul na My Story.
"Vypadáš úžasně," řekl jsem přesvědčeně.
"Ne, to ty vždy všude vypadáš dobře," namítla Kate. "Jsi hrozně fotogenický člověk. Všude ti to sluší, nechápu, jak to děláš. Pro tebe neexistuje špatný úhel."
"Co to je špatný úhel?" nechápal jsem.
"Vždyť to řikám!"
"Ne, fakt, co tím myslíš?"
"Špatný úhel je... Pff," vydechla  zabodla oči do sedačky před sebou, jakoby si to musela nejprve promyslet.
"Je to úhel, ze kterého prostě nevypadáš dobře. Nebo, ne ty, ty ho nemáš. Já mám třeba špatný úhel z boku. Nikdy mě nefoť z boku." Přiložila mi natažený prst na rty. "Nebo mě radši nefoť vůbec."
Zasmál jsem se. "To snad nemyslíš vážně."
"Ale jo,"zasmála se zase ona, jakmile jsem políbil její prst.
"Máš smůlu, chci si tě dát na tapetu," řekl jsem nekompromistě.
"No to teda ne."
"No to teda jo."
"Tak dobře," povzdechla si, "ale budem tam oba."
"Dobře."
Namáčkl jsem se k ní a vyfotil nás. Přímo z jejího "špatnýho úhlu".

Problem at the Other SidePřečti si tento příběh ZDARMA!