6.Bölüm Keşke

701 22 6

Jessica: Tamam görüşürüz.

O günden sonra onu hiç görmedim, yani Jason'ı. Hiç aramıyordu, ziyaret etmiyordu, onu evimin etrafında bile görmüyordum. Keşke onu görebilseydim. Birden aklıma bir fikir geldi. ''Haaa tabi yaa onu ben ziyarete gidicem inşallah evdedir yoksa onu tamamen kaybedeceğimi sanıcam.'' Diye içgeçirdim. Üzerimi giyindim. Nedense bugün hava soğuktu. Gökyüzünde gri bulutlar filan. Sanırım yağmur yağacaktı. Bu yüzden ayağıma çizme giydim ve evden çıktım. Jason'ın sokağına girdim ve evin kapısının zilini çaldım. Ama ses soluk yoktu. Sanırım evde değildi. Kapının önünde kara kara düşünürken telefonuma mesaj geldi ve mesaj atan Joseph'ti.

Joseph: Dikkatli ol prensesim.

Ama artık gerçekten çıldırıcaktım. Yaw bu beni nereden ve nasıl izliyorduu!!? Eve geri döndüm. Gene acıktığımı hissettim ve mutfağa gittim. Her zaman ki yediğim şeyi aldım ve salona geçtim. Yani mısır gevreği. TV deki favori dizimi açıp izlemeye başladım ve bir yandan da düşünüyordum. ''Acaba Önümdeki 1,5 ayda yurtdışınamı çıksam? Belki bu bana okuldan önce iyi gelir. Hem de kafamı dağıtmış olurum.'' Diye geçirdim aklımdan. Zaten Jason' da ortalıklarda yoktu. Bu benim için iyi bir fırsattı. Ama ben onu 1,5 ay göremeden yapamazdım. Bu akonu için anneme danışmalıydım ve annemi aradım.

''Merhaba anneciğim nasılsın?''

''İyiyim kızım sen?''

''Bende iyiyim anneciğim. Anne sana bir konu danışacağım.''

''Evet kızım dinliyorum.''

''Anne, ben önümdeki 1,5 ay tatilimde, yurtdışına çıkmamın kendime biraz iyi gelebileceğini düşündüm ve bu konuda senin de fikrini almak istiyorum.''

''Ihmm olabilir. Ancak bir şartım var.''

''Neymişş?''

''Yurtdışında gittiğin veya kaldığın yer hiç farketmez, ders çalışacaksıın.''

''Ayy anne yaa seninde dediğin şartmı. Tabiki de ders çalışıcam.''

''Peki o zaman kızım. Nereye gideceksin?''

''Amerika tabi kii.''

''Peki kızım iyi yolculuklar seni seviyorum baybayy.''

''Baybay anne.''

Bu konuda annemin de fikrini almıştım ve artık önümde Amerkika' ya gitmemem için hiç bir sebep yoktu. Valizimi hazırlamaya koyuldum. Hazırladım ve üzerimi giyinip uçak bileti almaya gittim. Şsanslıydım ki Amerika'ya son bir bilet kalmıştı. Biletimi aldım ve eve döndüm. Evin kapısına vardığımda kapıda bir not yazılıydı.

''Lütfen, Amerika' ya gitme! Eğer gidersen bende seninlen gelirim!. -Joseph''


Notu aldırmadan içeri girdim. Uçağım saat  21:35'te kalkıyordu. Saat ise 21:10' du. Hazırlandım, ceketim, valizim kısacası her şeyim tamamdı ve evden çıkıp havalimanına gittim. Uçağa bindim ve Amerika' ya doğru yol almaya başladım.

BENİM TATLI SAPIĞIMBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!