Bunu ilk yazacağımda bu aslında okuyucularıma bir teşekkür olacaktı çünkü dün okunma bayağı artmış ve beni oldukça mutlu etmişti. Fakat şu anda mutluluğumun ve heyecanımın yerini sinir ve acı aldı. Bilmeyenler için açıklamak istiyorum -her ne kadar anlattıkça kusmak istesem de-

Özgecan Aslan 20 yaşında daha hayatın başında gencecik bir kızdı. Arkadaşıyla biraz gezdikten sonra evine dönmek için bindiği otobüste 3 kişi tarafından tecavüze uğradı, yakıldı ve dereye atıldı. Kayıp ihbarı veren ailesine ise derenin yanında bulunan cesedi verildi. Dünyadan bir genç kız daha eskildi. Bir can daha gitti boşu boşuna.

Ailesinin çektiği acıyı düşündükçe tarif edemeyeceğim kadar sinirleniyorum, üzülüyorum ve gözlerim doluyor. Mahlukatlar sırf zevk için can aldıkça ve birkaç yıl hapis yeyip çıktıkça hakkımızı savunmaya devam edeceğim! Özge susturulmuş olabilir ama biz kızlar/kadınlar ve vicdanlı erkekler olarak susmayacağız! İnsanlığa sığmayan her şeye tepkimizi koyacağız.

Ve sen erkek. Sana acı çektiren ne ağdan ne cımbızın var. Şort giysen laf atanın veya dönüp dik dik bakanın yok. Banyodan sonra saatlerce uğraşacak saçın yok. İlişkiye girince karnında aylarca taşıyacağın çocuğun yok. Regl ve onun acısı yok. Dışarı çıksan "Geç saate kalmayayım sarhoşu sapığı musallat olur." diye korkmana gerek yok. Bari ADAM olmayı bil biraz. Saygı duy, kendini onun yerine koy.

#ÖzgeCanAslan #HakkınSavunulacak #İdamİstiyoruz

Bu eklemeyi bir hafta kadar sonra yapmak zorunda kaldım. Yine bölüm gibi paylaşmak istemedim. 11 Şubat 2015'te gencecik bir kıza kıydılar sinirlendim ve yazdım. Yine olsa yine yazarım demek istemiyorum çünkü yine böyle bir vahşetin yaşanmasını istemiyorum. Şimdi bir bayanın eşi tarafından öldürülüp parçalara ayrıldıktan sonra çöpe atıldığını öğrendim. Dün sırf kar topu oynadığı için kalbinden bıçaklanarak öldürülen biri olduğunu öğrendim. Bu yüzden bir daha böyle sinir olursam yine buraya yazacağım. Bu ülke adam olacağa benzemiyor. Kimileri ne zaman bu kadar cani olduğumuzu soruyor. Hayır! Biz cani olmadık. Onlar biz değiller. Onlar farklı ve caniler. Onlar gözü dönmüş yaratıklar. Aramızdan değil onlar. Bu yüzden böyle sorular sormamanızı rica ederim.

Ah, kasiyer bayanı hırsızlık yaparken 9 kez bıçaklayan cani varlık; seni de kınıyorum. (19 Şubat 2015)

ÖNEMLİ NOT: Özgecan'ın katili cezaevinde vurularak öldürüldü! Her ne kadar ölümüne sevinsem de daha beter bir ölümü hak ediyordu bana göre.

Eksik KaranlıkBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!