29. << Camilla >>

Zbudziłam się gwałtownie, jakby wyrwana z dziwnego transu, któremu daleko było do snu. Bły to raczej przebłyski ostatnich dni. Co chwila przewijała się twarz Willa i jego oczy, które raz były zimne, a raz pełne udręki i ulgi, kiedy mnie zobaczył w pokoju Federa.

Usłyszałam podniesiony głos Willa, który dochodził zza drzwi, a moje ciało zareagowało natychmiastowo. Wyplątałam się z pościeli i zerwałam z łóżka stając na równe nogi. Coś się dzieje? Feder? Przez chwilę stałam w miejscu nie wiedząc co zrobić. Ukryć się? Wyjść? Rozszalałe serce waliło w mojej piersi do tego stopnia, że zaczynała boleć mnie klatka piersiowa. Przy szafie zobaczyłam srebrny kij do golfa. Chwyciłam go niepewnie i zbliżyłam się pod ścianę obok drzwi. 

I wtedy usłyszałam szybkie kroki i następne słowa. 

- Jeszcze raz usłyszę choćby jedno słowo o tym, to przestrzelę Ci łeb, idioto!

- Jesteś cipą Will. Serio. Odejdź. - powiedział... Ash. Ash? Oh... odetchnęłam z ulgą. Oparłam kij o ścianę przy której stałam i uchyliłam drzwi. Obydwaj od razu spojrzeli na mnie. Brunet spuścił wzrok i ostrożnie wszedł do pokoju, uważając żeby mnie nie dotknąć. 

- Obudziłeś Camillkę, Will! - powiedział mój przyjaciel słodkim głosem. 

- Nie. - zaprzeczyłam szybko, ale nie zwracali na mnie uwagi. 

- Przeginasz, Ash - rzucił w jego stronę. 

- Dobra, dobra. - zaśmiał się. Zmarszczyłam brwi i usiadłam na łóżku. 

Ash podszedł do kija i ważył przez chwilę go w ręce. Will spojrzał najpierw na mnie, potem na przedmiot i znów na mnie.

- To, że tu spałaś, nie znaczy wcale, że możesz ruszać moje rzeczy. -warknął. 

O co chodzi mu tym razem? Zrobiłam coś złego? Dokładnie pamiętam naszą rozmowę w nocy. Przez długi czas później analizowałam każde słowo, gest. Rozważałam, co mogłabym powiedzieć inaczej, i co zrobić z tym dalej.

Gra! Will właśnie powiedział start. 

- Nie wyjdzie Ci to Will. - odpowiedziałam mu, krzyżując ręce na piersi.

- Nie mam pojęcia o czym mówisz. - odpowiedział z ironią, odwracając głowę w bok, żeby na mnie nie patrzeć. Podszedł do szafki i wyciągnął z niej szeroką opaskę. 

- Nie wiem co tu się wczoraj działo, ale musiało byś ostro, skoro... - Ash zaczął się śmiać. Obydwoje posłaliśmy mu groźne spojrzenia, a on wybuchnął tylko jeszcze większym śmiechem. 

Will nie odwracając się do nas prychnął w rozbawieniu i uniósł lekko do góry swoją białą koszulkę, po czym zapiąć pas na wysokości pępka. 

- Po co Ci to? - zapytałam, zanim przemyślałam to, co wychodzi z moich ust. 

Ash patrzył na niego, jakby czekając na to, co powie, jednak milczał. 

- Podtrzymuje opatrunek. - odpowiedział przyjaciel za niego. Oh. - powinieneś też założyć drugą. Na głowę, bo masz ostro pojebane. A to, co mi mówiłeś rano... - zaczął.

- Zaraz Cię stąd wypierdolę Ash. Jeszcze jedno słowo. - Warknął. Wkurzył się. Wolałam więc nie wcinać się w to. 

- To po co do mnie dzwoniłeś? Sam ją odwieziesz? - zapytał z błyskiem w oku, jakby zdradzając największy sekret. - No raczej wątpię. 

- Pierdol się. - Odparł, wzdychając i zakładając na szyję biały ręcznik, po czym odwrócił się opierając plecami o komodę. 

Ash popatrzył na mnie od góry do dołu przygryzając wargę i puszczając mi oko, a potem z powrotem na Willa. Ten cały się spiął i zachłysnął powietrzem. 

What was oncePrzeczytaj tę opowieść za DARMO!