#18

10.1K 954 274

1. Sevgilisinden izin alan kız.

Net bir şekilde söylüyorum ucuz insan kelimesinin nefes alan kanıtıdır bu. Sevgili değilsiniz siz birbirinizin köpeğisiniz aslında. Facebook'a fotoğraf atma, kızlarla konuşma, WhatsApp'ı sil, erkeklerle konuşma, çarşafla kapan ve sakın nefes alma. Kusura bakın ama ben sizin zihniyetinizi sikerim. Ya sınıfta topluca yemeğe gitmek için karar alıyoruz, kız sevgilisi izin vermiyor diye gelmiyor. Birde büyük bir marifet gibi gururlanarak anlatan var. Aynen salak kardeşim sen kendi kararını kendin veremeyecek kadar geri zekalısın. Evde babanın sözünü dinlemez bir boku sormazsın ama elin çocuğu etek giyme deyince kara çarşafla kapanacak kadar abartırsın. Daha babana sevgilin olduğunu söyleme cesaretine bile girememişken dışarıda milletin göt meraklılarını tatmin edip yüzünüz kızarmadan babanızın karşısına çıkıyorsunuz ya, yüzünüze tükürsek az kalır. Aileniz sizi okulda okuyor diye bilirken siz aynen bu hareketlere devam edin, yazarken sinirlendim klavyeyi kırmak istiyorum. Şimdi sevgilim olduğunu babam biliyor diye gelip yorumlarda saçmalamayın, cümleyi oturma organınızla okumayın, lafım kelimelerin içinde geçen insanlara.

2. "Benim ... kadar ömrüm kaldı, ölüyorum."

Türkiye'de uydurulmuş ve varoluşumuzdan itibaren gelen klasik bir cümle fakat saçmalığın kuyruklusu. Bana böyle söyleyen insan ağır yalancıdır. Bir kere sorarım, size bunu söyleyen doktor kendini Allah sanarak mı size ömür biçmiş? İkincisi, tıpta böyle bir şey kesinlikte yoktur ve asla olmayacak. Doktorlar istedikleri kadar üniversite okusunlar asla bir insanın ne zaman öleceğini bilemezler. Filmleri geçtim gerçek hayatta bana yutturmaya çalışan vardı bunu ya, çaresiz ve acınası hayatınızı yaşamaya devam edin. Umarım o dediğiniz birkaç ay ömrüm kaldı lafı gerçek olurda yalanlarınızda boğulursunuz.

3. Bir olay olurken izlemeyi seven Türk halkı.

Yolda bir olay olduğu zaman kaldırımlara mıhlanıp izlemeyi seven güzel halkımız. Yardım etmek yerine öküz gibi bakan vatandaşlar. Ondan sonra kendi başlarına bir şey gelince insanlık ölmüş nerede bu devlet nerede bu millet diye prim yapmaya çalışıyorlar. İnsanlık görmek için önce insan olmak gerekir, bunu unutarak yaşıyorsunuz ama hatırlayın ara sıra, belki bazen ihtiyacınız olur. Birde ambulans geldiği zaman cahilliğin nirvanası ile sağlık görevlilerinin sözünü dinlemeden hastayı alıp ambulansın içine deyim yerindeyse fırlatan insanlar var. Yardım etme isteğiniz güzel ama niye uygunsuz bir şekilde? Ardından böyle söyleyince "Neden sürekli insanlara hakaret ediyorsun Atilla? Ne kadar egoist bir insansın." Bir kere o sedyenin kaldırılması için bile vücut mekaniği gerekir, daha önemlisi hasta travma şüphesiyle yerinden kıpırdatılmaz. Bizimkiler gelip adamı ayağıyla dürtüyor. Biz insanlığı çoktan kaybetmişiz de arıyor numarası yapıyoruz işte.

4. Tahtada her yeri temizledikten sonra küçük bir noktayı atlayan öğretmen.

Derste tahtayı silen öğretmenin bütün tahtayı temizleyip kenarlarda köşelerde bir çizgiyi silmeden bırakması ve ardından gelen iç yanması. Kalkıp silsem garip kaçacak, dersi bile dinleyemiyorum. Tahtaya bakamıyorum, o küçük çizgi parçalara bölüyor beni. Okuyan bir öğretmen varsa, lütfen olmasın, bu maddeyi dikkate almanızı rica olunur.

5. Başkasına sorulan soruya verilecek cevabı beklemeden atlayan sözde inek öğrenci.

Öğretmen bir soru sorar, cevabı bildiğiniz halde söylemezsiniz, neden? Aptalın birisi izin vermezde ondan. Ne oldu müneccimler mi boşaldı ağzına her şeye atlıyorsun? Öğretmenler "Senin adın ... mı?" diye sorarlar ya, çok haklı o insanlar. Nesin sen profesör mü? Sınıfta bana terbiyeli ol diye bağırıp tersleyen kız sınıfta öğretmenin öğrencilere sorduğu her soruya atlıyor. En azından ben sadece sinirlendiğimde küfür ediyorum, sen profesör havasında milleti eziyorsun. Bundan sonraki hayatında kendisine müneccimlerle başarılar diliyorum.

6. Derste çok iyi anlaşılan konunun sınavda mavi ekran vermesi.

Öğretmen bir soru sorar, sorunsuz yaparsınız. Eve gider tekrar edersiniz, birkaç tekleme olsa bile yaparsınız o soruyu. Sınav zamanında ise HİÇBİR ŞEY yapamazsınız. Hatta boş geçersiniz o soruyu eşeğin sağ bacağını alırsınız. Neden? Niye? Anlatsana biraz beynim? Çıkartayım kafamdan karşılıklı konuşalım seninle, anlat biraz nedir bu ibnelikler?

7. Nokta yerine ç harfine basmak.

Atarlı giderli bir konuşmayı gönderdikten sonra nokta yerine ç harfine bastığını fark etmek... Kaçan havayla birlikte gelen garip iç sızısı... Sizce de üzücü bir durum değil mi arkadaşlar? Bence gerçekten üzücü bir durumç

8. Soğuyan çay.

Sana hiç yakışıyor mu sevgili çay? Birde bunun kardeşi var, ısınan ice tea... Ne güzel ne güzel...

9. Nota ihtiyacı olduğunda göt yalayan öğrenci.

Normalde: Yine mi geldi bu karı ya mal bir bok bildiği yok.

Bu arada bu lafı söyleyen arkadaşın henüz öğretmenin aldığı eğitimin yarısını bile alamadığının dikkatini çekiyorum.

Karne günü yaklaşınca: En sevdiğim öğretmen sizsiniz. Bu gün çok güzel olmuşsunuz, ayaklarınızı yıkayıp çiğköfte de yoğurayım mı?

Sabit bir döngünüz olsun arkadaşlar, birisini ya seversiniz ya da sevmezsiniz. Ucuz sevgi numaralarınız öğretmenlere işlemez. Sizin gibiler yüzünden öğretmenlerin çoğu "Öğrenci güvenilmez bir varlıktır." ilkesini benimsediği için öğrencilerini olmayan sebeplerle suçluyorlar.

10. Çocuk istismarı.

Deliriyorum bu konuya, yazmazsam olmazdı. Gördükçe sinirim tepeme çıkıyor. Dünyada islamofobi yayılıyor, bilmem farkında mısınız? Sanki tarih geriye sarıyor, Avrupa ülkeleri büyük ölçüde beyin gerilemesi yaşıyor. Müslüman olduğu için yabancı bir polisten dayak yiyen bir çocuk vardı. Belki o insanlar bu satırları asla okuyamayacak ama o yerde yumrukladığınız küçük çocuk sizden daha insan ve emin olun sizden çok daha fazla yaşamayı hak ediyor. Dünyada sırf Müslüman diye insanları istismar eden ülkeler var ve bu ülkeler dünya barışıyla ilgili aptalca yorumlarda bulunuyorlar. Biz çıkıp sizin din adamlarınızın kafasına göre yazdığı dört kitaptan oluşturulmuş kutsal kitabınıza laf etmiyorsak sizinde bize saygı göstermeniz gerekiyordu. Tabi bu sadece kelimelerde kaldı. Her insan özeldir, hiç kimse din, dil, ırk ve cinsiyet gösterilmeden insan kabul edilmelidir ilkelerinizi laf olsun torba dolsun diye söylediğinizi bu olaylarla daha iyi anlıyorum. Eşcinsel insanların haklarını sonuna kadar korurken dini yüzünden istismara uğrayan insanlara en önemlisi şiddet gören çocuklara ses çıkartmıyorsunuz. Seni ve adaletini seviyorum dünya.

Son olarak, canım helva istedi dedin de camdan mı atlamadık be vefasız manita? Hepinize iyi günler.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!