3

140 10 0

*Zayn*

Niall konečně usnul, ale ve spánku s sebou pořád cukal a občas mluvil ze spaní.

,,Kluci potřebuje další krev" křiknul Harry, který se nad ním skláněl a ošetřoval mu ránu na boku. Do Nialla nějakej upírskej zmetek vrazil kolík. Naštěstí to nebylo do srdce, jinak by ho to zabilo, ale bohužel ho to vůbec zasáhlo a i to je dost nebezpečný. Pije ale dost krve, takže se mu to rychle hojí.

,,Liam přinesl další sáček s krví a Harry ho přiložil Niallovi k ústům, ten začal ze spánku pít.

,,Pije hodně krve, takže se to lepší, ale bojím se, že to nebude stačit," přisednul si ke mě a Louisovi Liam. Koukal jsem se na Niall, jak leží na posteli s nebesy, potaženým rudým hedvábím a Harry ho hladí po vlasech a utěšuje.

,,Jak myslíš, že to nebude stačit?" Chytnul se slova Louis ,,Víš, jak čarodějnice dělají ochrané amulety?" Zeptal se Liam ,,Jasně. Chce to věc, v které bude ukryta celá síla medailonu a pak se zavážeš vlastní krví," ukázal Louis na svůj zlatý náramek na kterém bylo vyryto It is what it is (Liam má hodinky, jako talisman, dala mu je jeho snoubenka, když šel do války) pokrčil Louis rameny a oči nespustil z Harryho. Mají mezi sebou zvláštní vztah, jsou to spíš milenci, než přátelé ,,A víš, že se tím můžeš i s někým propojit?" Řekl Liam a začal listovat v jedné staré knize o magii ,,Jak?" Pohlédl tázavě Louis.

,,Tady to je," nalistoval Liam jakousi stránku a začal číst ,,Jde to neposkvrněnou krví smrtelníka," ,,Myslíš, že je ta holka panna?" Kouknul se na mě Louis ,,Co já vím, znám jí ani ne měsíc," pokrčil jsem rameny ,,Asi by ses jí měl zeptat," ušklíbl se Harry, který stál najednou vedle mě ,,Ta bude nadšená," oplatil jsem mu úšklebek ,,No budeš se s ní muset rychle skamarádit, protože, podle toho, co tady píšou, tak se Niall po spojení neuzdraví úplně, bez její krve," řekl Liam a na chvíli se rozhostilo ticho ,,Tak pánové a myslím, že sme v prdeli," konstatoval Louis a dalo se sním souhlasit.

Po dvou hodinách debatování, jak by sme z Michelle mohli dostat trochu krve aniž by jsme jí ublížili nebo jí nemuseli seznamovat s tím co jsme, teoreticky spíš s tím co jsou kluci, tak jsme se shodli, že tímhle směrem to bohužel nepůjde.

Seděli jsme v knihovně. Niall tu měl bezpočet knih o magii a upírech, které za tu dobu nastřádal. Seděli jsme uprostřed na mohutných kožených křeslech a na stolku před námi měli poskládáno několik knih a talismanů. A nad námi se přes skleněný strop rozplývala noční obloha.

,,Nemůžeme na ní všechno tak vybalit," namítl Liam proti Louisově radikálním řešením ,,A zabít, to nepřichází v úvahu," řekl jsem, když se Louis chystal něco namítnout ,,Ale ono by stačilo, třeba jen pár kapek její krve, do tý doby co bude... No vždyť víte..neposkvrněná," řekl Liam a pohled upíral na jednu knihu o krevních poutech a kouzlech ,,Stejně netuším jak by jste to z ní chtěli dostat," pokrčil jsem rameny ,,Chyba kamaráde, ne my, ale ty," poplácal mě Louis po rameně. To snad nemůže myslet Louis vážně! Jasně, s Niallem si občas jdeme po krku, ale jinak jsem na stejný lodi.

,,A jak to mám asi udělat?!" Obořil jsem se na Louise ,,Zatím to není nutný, ale bez její krve se úplně nezotaví ," pronesl chladně Liam. No super! Jak já to mám asi tak teď zařídit. Varoval jsem ho, ať tam nechodí.

Otevřeli se prosklené dveře a v nich se objevil Harry, který podpíral skoro bezmocného Nialla. Niall byl ještě bělejší, než obvykle, jestli to teda vůbec jde a jeho vždy tak zářící modré oči jakoby vyhasly a teď místo nich plápolal jen malý plamýnek šedivě modré ,,Neměl jsi ho sem vodit," řekl Liam a pomohl Niallovi se usadit do jednoho z křesel. Harry si sedl na opěradlo Louisovy židle a Louis mu položil ruku na stehno ,,Nenechal se odbýt," řekl Harry ,,Chci vědět co se se mnou děje a mám pocit, že to víte," syknul Niall. Bylo mi ho doopravdy líto, seděl tam s obvázanou ránou na boku, mluvil hrozně sklesle a záviselo na nějaký holce a na mě, jak to s ním dopadne.

Diary of rosesPřečti si tento příběh ZDARMA!