bölüm7:MADALYON

64 2 0

Selena sonunda odasını bulmuştu.Büyük ve gotik tasarımlıydı.Yatağı bordo, üzeri siyah dantelli ve 2kişilikti.Eski evindeki gibi boydan boya bir gardırobu vardı.Bir cephesi komple pencereydi ve önünde çok büyük yuvarlak bir koltuk vardı.Bu koltuk eşya koyma, giyinmede kullanılan oturaklardan olduğu açıktı.Birde kapı vardı.Burası banyoydu ve şu an Selena içeride duş alıyordu.

Saat 07:10du.Selena 5dk lık duşun ardından saçını kurutmuş bornozunu giymişti.Acele ederse okula yetişirdi.

Hala Cleo'nun söylediklerine inanamıyordu. Beni veya kendilerini neyle korumaya çalıştığını bilmiyorum ancak bildiğim bir şey var ki Cleo'ya istediğini vermeyeceğim. Diye düşündü Selena.Banyodan çıkmak için kapıyı açtı ve odada gördüğü şeyle resmen ödü b*kuna karıştı.

Karşısında yatağa uzanmış bir Thomas bulunuyordu.Ona sırıtarak bakıyordu.

Selena dehşet bir yüz ifadesiyle Thomas'a bakıp konuştu.

"Senin ne işin var burda?"

"Burada yaşıyorum ve hala afaroz edilmedim yani beni kovamazsın.Burası kilise ve birkaç yüzyıldır düşünce yapısına önem veriyorlar.Reform falan..."

"Yani odamda ne arıyorsun"diye tekrarladı Selena.

"Hazır olup olmadığını sormaya geldim"

"Ya giyiniyor olsaydım?"

"Banyodaydın.Duydum.Vampir olduğum için su sesini çok net duyuyorum"

"Peki ya üzerimde havlu olmasaydı? Bu riski nasıl göze alabildin!?"

Thomas dudaklarını büzüp gözlerini kıstı "Sen o kadar rahat mıydın? Kendinden bile utandığını biliyorum"

Selena gözlerini devirdi.

"Bu kilisede kız odasına girme nasıl olurmuş birinin söylemesi lazım."

O sırada kapı tıktıklanmadan (yine) içeri biri girdi.Bu Anne di.Bir Thomas'a bir Selena'ya baktı."Ah pardon rahatsız etmek istememiştim.Siz devam edin rahatsız olmayın"dedi ve hafifçe gülümsedi.Tam kapıyı kapatıp çıkıyordu ki Selena'nın sesiyle durdu.

"Saçmalama Anne.Yalnızca ziyarete geldi."dedi.

"Pekala öyle diyorsan öyledir. "Dedi hala hafifçe kıkırdıyordu.

"Bundan sonra kapımı çalarsanız böyle yanlışlıklar yaşamayız."dedi Selena.

"Her neyse ben sana ders kitabını getirdim.Buradaki eğitimin yoğun olacak.Monitaller eğitimini sıkı denetlerler çünkü yanlış birine verilen mühür iki Vampir klanı arasında savaşın başlamasına neden olabilir.İşte al."dedi kitabı Selena ya uzatarak.Selena kitabı aldı.

Kitap ortalama 500sayfaydı.Kalın kapaklıydı.Üstünde Vampirsel Temel Bilgiler nu:01 yazıyordu.Selena kitabı çalışma masasının üzerine koydu.Anne'e dönüp alayla "Edebiyat dersinde ne okutacaklar Kont Dracula mı?"diye sordu.

"Hayır Vampirlerin rönesansı ve toplum üstü çalışmaları sanırım seviye1 için oldukça uygun"dedi.Selena homurdanarak bavulunu açtı.Bu sırada Thomas onları izleyip gülüyordu.

Selena aldıkları içinden takım yapmaya çalışıyordu.Sonunda siyak minik ağalı kilotlu çorap, bordo renk mini pileli etek ve siyah bir atlette karar kıldı.Artık dünyadaki tüm erkeklerden daha güçlüydü ve ona sataşan tüm erkeklerin kafasını kopartabilirdi.Selena bu düşüncelerle gülümsedi.Kıyafetleri alıp banyoya gitti.

Giyindikten sonra banyonun kapısını açtı ve karşısında banyo kapısının girişinde bekleyen Thomas ile karşılaştı.Thomas onu süzüyordu.En son gözleri göğüsünde durdu

"Bakman bittiyse çekilir misin? Çıkıcam" dedi Selena.

"O kolyeyi nereden aldın?" diye sordu Thomas, Selena,'nın lafına aldırmayarak.

"Ne o artık takılara mı merak saldın?"diye umursamaz bir şekilde soru sordu Selena.

"Sana nereden anladın diye sordum"diye yineledi Thomas. Sesi daha sert çıkmıştı.

Selena uflayarak cevap verdi "Büyükannem verdi.Bana bunu hiç çıkarmamamı söyledi"dedi.

"Büyükannen insan mıydı?"

Selena bu soru karşısında Thomas ' a tip tip baktı.

"Sorduğun sorunun farkındasın değil mi?"

"Kaç yaşında?"

"80"

"Onda diğer yaşlı insanlardan farklı bir şey sezdin mi?"

"Hayır yalnızca pahalı cilt kremleriyle yüzündeki kırışıklıkları engelliyor onun haricinde bir şey yok.Noldu niye sordun?"

"Büyükannen bana kalırsa vampirdi.

"Bunuda nereden çıkardın?"

Thomas kolyeyi eline aldı ve "bu madalyon koruyucu mühürden yapılmış.Bir eşi daha yok.Muhtemelen soylu ailelerden birine miras bırakılmış.Çünkü bu çok güçlü bir mühür."

"Hiçbir şey anlamıyorum."

"Çünkü henüz vampir eğitimi almadın.Ama sana şöyle anlatıyim.Bizler bazen tehlikeli görevlere gideriz.Bu görevlere zengin, fakir ayrımı yapılmadan veriliriz.Bu görevlerde korunmak için büyücülere bizim için özel mühürler yaptırırız.Bu iş çok pahalıdır çünkü bu mühür sana ait olur ve ancak sahibinin arkasına yazdığı isim bu kolyeyi taşıyabilir."kolyeyi ters çevirdi.En üstte Clarissa, Margaret, Linda ve Selena yazıyordu.Kazınmıştı.

"Clarissa büyük Büyükannem, Margaret Büyükannem ve Linda benim annem...Ama annemde yazıyorsa neden bunu bana Büyükannem verdi?"

"Belkide annene bir zamana kadar taşıtmış sonra sen doğunca sana vermiştir.Genç insanlar ,yaşlılardan daha fazla tehlike içinde çünkü onların kanı daha taze...Her neyse yarın büyükannenin yanına gider gerçeği öğreniriz.Şimdi..sen hazır mısın?"

"Evet."dedi selena ve günlerdir giydiği siyah bot ve siyah deri ceketi giydi.Dudağına ruj sürüp saçını taradı.Çantasını aldı.Thomas' a bakıp "gidebiliriz"dedi ve odadan çıktılar.

Sonsuzluk Kadar(Düzenleniyor)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!