Meghan Trainior-Title

-

Çipet pet faciyasından sonra gelen sessizliğin ardından uçakta oturduğum koltukta kıpırdanarak son kez Facebook hesabına göz atarak gözlerimi kısıp Tuna'ya sinir bakışlarımı yolladım. Hepsinin; Çağatay'ın, Mert'in ve hatta Görkem'in bile kapak fotoğrafı kız arkadaşlarıydı ama Tuna'nın kapak fotoğrafı Mavi'ydi. Ben de inadına kapak fotoğrafımı çikolatalı süt yapmıştım ve bu böyle gidiyordu. En sonunda o uyurken gizlice hesaplarına girip onu ifşa edecektim ama bunun da zamanı vardı.

Yanımda kulaklıklarını takıp müzik dinleyen Tuna'ya dönüp tekrar gözlerimi kıstım ve sinir bir bakış attım.

"Ne oldu?" diyerek bana döndüğünde hemen yüz ifademi değiştirip zorla gülümsedim. "Hiiç, daha ş'aapamadım da.."

"Ne yapamadın?"

"Ş'aapamadım--" Koltukta oturuşumu düzelttirken konuşmamı bölen Damla kıkırdayarak devam etti. "Tamam sen ş'aap o zaman."

"Tamam ya ben ş'aaparım sorun yok." diyerek devam ettim. Bir kaç sene önce aynı 'Ş'aapma' olayını Damla'yla yaşamıştık.

"Kim ş'aapıyor lan?"

Çağatay araya girdiğinde Görkem kolunu dürterek "Sen sus çipet pet." diyerek güldü.

"Sen hiç konuşma 'Anlamadım çipet pet ne demek?'"

Görkem Çağatay'ın bu söylediğine burun kırıştırırken Mert kahkaha atarak "Neyse Deniz sen ş'aapmaya devam et." dediğinde Damla da "Sanane onun ş'aapmasından?" diyerek kalarını çattı.

"Ya boşverin ben ş'aapıyorum işte," dediğimde hepsi bana döndü. "Yani ş'aapıyorum, ş'aapmak için önce ş'aapmak lazım, yani şimdi biz ş'aaparsak olmaz yani, böyle diyorum ama ş'aapıyorsunuz değil mi? Ş'aapmak çok güzel bir şey. Herkes ş'aapmalı bence. Şimdi biz ş'aaparsak--"

"Sana bi ş'aapacağım şimdi ömür boyu böyle ş'aapmak görmeyeceksin." diyen Damla kızgın ifadesinin ardından kahkaha atarak sustuğunda Mert "Kim neyi ş'aapıyor şimdi ben anlamadım." diyerek araya girdi. Damla Mert'in saçlarını okşayarak "Boşver Mertçiğim sen ş'aapamazsın şimdi." diyerek kahkaha attığında Ece gözündeki uyku bandını çıkarıp "Ne ş'aapması?" diyerek esnedi.

"Kanka yolculuk bir saat bile değil ama yine de sen bilirsin." dedi Yağmur sonunda konuşarak. Çipet pet olayından beri ağzını bıçak açmıyordu.

"Sen sus çipet pet bunlar hep senin yüzünden oldu."

Ece mırıldanıp tekrar uyku bandını gözlerine geçirdiğinde Yağmur yine kızarıp bozararak koltuğuna yaslandı ve kollarını birleştirdi.

"Şimdi ben ş'aapıyorum o zaman," diyerek araya girdiğimde Tuna da beni taklit ederek "Tamam kanka sen ş'aap o zaman." dedi.

Tamam kanka sen ş'aap o zaman.

Tamam kanka.

Kanka.

Kanka.

"Kanka mı?" diyerek ona döndüğümde omuz silkerek "Lafın gelişi." dedi.

"Sensin lafın gelişi. Yıllardır deli gibi küfreden arkadaşlarım var ben hiçbirinden bu kadar rahatsız olmadım. Hostes bey gelip şu insan altı varlığı yanımdan alır mısınız?" Kırdığım pot ile önümüzdeki esmer hostes bana dönüp kızardığında bizimkiler kahkaha atmaya başladı.

"Hostes kızlara deniyorsa erkeklere hos mu deniyor yani ne diyeyim--" derken bahsettiğim kişinin kız olduğunu fark ettiğimde dudağımı dişleyerek kendimi durdurdum. "Yani tamam hostes bey değil pardon arkadan tanıyamadım hostes hanım olacaktı o."

DENİZİMSİ - DENİZ KADAR MAVİ (2)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!