CEVVAL SIPA

76 1 0

     Gözlerine inanamıyordu. Bir insan hem bu kadar yakışıklı hem bu kadar çekici hem de bu kadar cool görünüme sahip olacak ama bu dış görünümünüyle tam bir tezat oluşturacak şekilde ilgiyle Sanat Tarihi dersinde anlatılan okul aile birliğinin çay organizasyonunu dinleyebilicekti. Bu yakışıklının derdi neydi böyle? Oysa tam bir cool gibi kafasını cama çevirip derse ilgisiz davranmalı derin derin dışardaki manzarayı izlemeliydi oysa bu genç tam bir cevval gibi sürekli parmak kaldırıyor söz alıp okul çayı ile ilgili düşüncelerini paylaşıyor alternatifler üretiyordu.

Mavi hayretlerle onu izliyordu. Biraz önce aklından geçen her şeyin başına dönme bütün olanları gözden geçirme düşüncesi anında yerle yeksan olmuş bütün düşüncesini bütün dikkatini bu yakışıklıya kaptırmıştı.

Bu şekilde kaç dakika çocuğu iştahla süzdüğünü bilmiyordu fakat artık çocuk bu markajın farkına varmış, o da yan gözle Mavi’yi süzmeye başlamıştı.

Durumu farkeden Mavi tedirgin oldu eyvah! Ona baktığımı anladı.. şimdi kesin bi tarfı kalkacak cool davranmalıyım diye düşündü fakat heyhat! İlgisiz davranmak elinden gelmiyordu. Yakışıklı parmak kaldırıp söz aldıkça müdür muavinin saçma sapan fikirlerini  onaylayıp ‘’evet hocam gayet haklısınız’’ dedikçe gözlerini ondan alamıyor -malmıdır nedir- ve –tanrı aşkına bu ne çekicilik böyle- arasında gidip geliyordu. Aradan çok kısa bir zaman geçmişti ki cevval yakışıklı Mavi’ye döndü ve

-Ne bakıyon??

Dedi… İşte o an Mavi ne diyeceğini bilemedi sigara içerken babasına yakalanan bir ergen veya karısını aldatırken yakalanmış bir erkek gibi hissetti. Eli ayağı titredi zaten heycanlı kalbi daha bir hızla çarpmaya başladı. İşte o ‘’ne bakıyonn’’ işte o göz teması, o elmacık kemikleri, o iri yeşil gözler bembeyaz yüzündeki o iki şekilli dudak Mavi’nin adeta suratına soğuk su gibi çarptı. Ne demeli bilemedi. Sahi ne demeliydi. Hayatında gördüğü en güzel bir çift göz, hayatında duyduğu en güzel ses ona doğru dönmüş ve ‘’ne bakıyonn’ demişti. Bu kadarı fazlamıydı hem fazla hem saçmaydı..

-Ne bakcam sana be!!

Diyebildi sadece. Kalbi o kadar hızla çarpıyordu ki kalp çarpıntısının dışardan duyulmasından korkmuştu. Tanrım bu hissettiği heycan da neyin nesiydi böyle. Cümlesini bitirir bitirmez hemen kafasını çevirmişti daha fazla bu yeşil gözlere bakamayacaktı çünkü. Titriyordu.

Yüzü ona dönüp olmadığı için nasıl bir tepki verdiğini göremedi. Çılgınca merak ediyor, acaba bişey dedimi acaba nasıl baktı. Off kesin bir cevap vermiştir keşke kafamı çevirmeseydim yada ona daha fazla bakmamam iyi oldu böylelikle onu fazla ciddiye almıyormuş gibi göründüm diye birbiriyle çelişkili ve en ufak bir mantık payı olmayan şeyler düşünüyordu.

teneffüs zili çaldığında Mavi’nin kalbi zilden daha yüksek sesle atıyordu. Ya bu yakışıklı yanına gelip Mavi’ye bir şey derse, ya konuşursa hatta bir adım daha ileri gidip Mavi’nin ta gözlerinin içine içine bakarsa… korkuyordu…  fakat çalan zili fırsat bilen bu cevval yakışıklı Mavi’yi görmezden gelerek hatta onu adeta yok sayarak heyoooo tenefüs oldu yuppiii nidaları eşliğinden sınıftan dışarı koşar adım çıktı…

keşke korktuğum başıma gelseydi diye düşündü Mavi.. keşke ilgisini çekebilseydim…

tutunur gibi olanlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!