6.Bölüm: 'Benim sevgilim.'

4K 353 135

Multimedya: Yaman Ateş.

Sabahtan beri İrem'in saçma nutuklarını dinliyorum. Gene ne mi söylüyor? Cem'i affetmemi. Hayır. Affedemezdim. Güven tek kullanımlıktı ve ben bu ihaneti hiçe sayamazdım.

Cem benim çocukluk arkadaşımdı hayatıma ondan başka erkek profili girmedi. Hayatımın her anında yanımdaydı. Zaten sonrasında ortaokulda da beraberdik sevgili olduk ama ben bu hikayede hep eksik bir parça olduğunu düşünüyordum. Akvaryumun dışında da hayat vardı ve ben bunu keşfetmek istiyordum.

Yüzerek değil, uçarak... Ben sudan bıkmış bir balıktım ve artık özgür olmak istiyordum.

Her zaman yaptığım gibi kulaklıklarımı takıp saçımla görmesini engelledim. Böylelikle kurduğu saçma cümleleri duymuyor ve dediği her şeye onay veriyordum.

Kafamı sola atıp Elif'e baktım. Kadına saçına nasıl istediğini gösteriyordu. Eliyle farklı şekiller gösterirken kadın olumsuzca kafasını sallıyordu.

Telefonumun şarjı bittiğinde yüzümü buruşturarak kulağımdan çıkardım. Hayal dünyam buradan daha güzeldi.

Gerçek dünya böyleydi. Olmasını istediğimiz gibi değil olduğu gibiydi ve bizde zamanla bunu alışıp yaşamaya çalışıyorduk.

"... Yani Kays bana böyle bir şey yapsa çocuğun boynuna atlarım." hangi konuda konuştuğumuza dair pek bir fikrim yoktu fakat İrem'i sinir etmek için konuyu bilmeme de gerek yoktu.

"Tabi sen çocuğun boynuna atla da boynu kırılsın." kahkaha atmaya başladığımda Elif'in de sesini duydum.

İrem bana ölümcül bakışlarını atıp gözlerini kıstığında yavaş yavaş gülmemi durdurdum. "Bitti mi?" kafamı sallayıp alt dudağımı ısırdım. "Bitti." sesimdeki gülme tınısı ciddiyetimi bozunca İrem göz devirip önüne döndü.

"Rüya Hanım." hemen aynadaki görüntüme bakıp gülümsedim düz saçlarımın üzerindeki papatyadan taç çok hoş duruyordu. Kadının aynadaki görüntüsüne bakıp teşekkür ettim. Çok hoş olmuştu ve galiba yavaş yavaş utanç zincirlerimi kırmaya başlıyordum.

Sandalyeden kalkıp koltuğun üzerinde ki elbisemi aldım. Giyinme kabinine sarsak adımlarla ilerlerken İrem ve Elif'in de sandalyelerinden kalktığını gördüm. Sarsak adımlarımı biraz daha hızlandırıp giyinme kabinine girdim.

Üstümdeki günlük kıyafetleri bir çırpıda çıkartıp yavaşça elbisemi giyindiğim de aynadaki görüntüm beni bile şaşkına uğrattı. Boy aynasından kendime bakıp bir müddet süzdükten sonra onay verip giyinme kabinin kapısını açtım.

Elif ayağıyla ritim tutuyordu, İrem ise elindeki telefon ile birileri ile mesajlaşıyordu. Yalandan öksürünce göz ucuyla bana bakıp tekrar yaptıkları işe döndüler. Aynı anda kafalarını tekrar bana çevirip gözlerini irileştirdiklerinde mahcupça sırıttım.

"Rüya muhteşem olmuşsun." Elif, İrem'in cümlesini onayladığında cebindeki telefonunu çıkartıp yanıma geldi.

"Kesinlikle muhteşem ve farklı." telefonundan ön kamerayı açtıktan sonra bir kolunu bana attı.

"Gülümse çekiyorum." en samimi gülüşümü takınıp sırıttım. Bir tane çektikten sonra İrem de ön kamerasını açıp yanıma geldi.

"Gülümse çekiyorum." aynı şekilde bu kameraya da gülümsediğim de İrem memnun olmuşcasına gülümsedi.

Kuaförde ki müşterilerin gözü bizde olduğu için rahatsızca öksürdüm, önceden de dediğim gibi ilgi odağı olmaktan pek hoşlanan bir karakter değilim ve bu kıyafet yüzünden bir müddet daha ilgi odağı olacağım gözüküyordu.

Yaramaz AşıkBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!