ALIŞVERİŞ

55 3 0

Babamdan para almam uzun sürmedi. Direk cebinden 200 TL çıkarıp verdi lan. Annemle ayrıldıktan beri böyle. Bu beni biraz üzüyor ama hoşuma gitmiyor da değil. Her neyse suan AVM'deyim. Müthiş bir mağaza gördüm oraya gidelim.

İçeri girip biraz dolaştıktan sonra kolej montlarının olduğu yere ulaşıyorum. Arıyorum, arıyorum, arıyorum ve sonunda kırmızı olanları buluyorum. Kendi bedenime uygun olanını alıp hemen giyiyorum. Çok güzel oldum lan. Neyse hemen aynada fotoğraf çekineyimde Instagram'da paylaşayım. Uuu çok havalı. Fotoğraf çektikten sonra kasaya doğru ilerliyorum , kasaya ulaşınca elimdeki montu kasiyere uzatıyorum. Kasiyer montu okuttuktan sonra "325 TL efendim" diyor. Hasiktir lan "Iıı şey ben yanlış montu almışım sanırım" deyip arkaya değiştirmeye gidiyor gibi yapıp çıkış kapısından tüyüyorum. Oha yani çüş ben o paraya yeni telefon alırım lan , kolej montuda neymiş hem ben kolej montu sevmiyordum biliyorsunuz. Ya tamam bi'r yerde ucuza bulursam alır ve tekrar aşık olurum o montlara , Her neyse onu sonra hallederim şimdi pantolon almaya!

Pantolomlarımı aldığım her zamanki mağazaya doğru giderken gözüme bir dükkan çarpıyor. Çok şekil şukul pantolonlar görüyorum böyle yırtmaçlı falan. Oyuuuuuuuuşşşşşşşhhhhhh. İçimden bir ses her ne kadar burası pahalıdır Almeda sakın girme desede ayaklarım beni oraya çekiyor.  Hemen elime beğendiğim üç pantolonu alıp fiyatına bakıyorum. Ne 20 TL mi? Ahahahahaha kamera nerde? Nereye el sallıyok? Nereye lo diyok? Etrafıma bakıyorum hiçbir kamera göremeyince şaka olduğunu anlıyorum ama yinede emin olmak için görevliye soruyorum ve oda "Evet efendim fiyatlarım öyle" diyor. Oha yani asil çüş bu lan. Ucuzluk dünyasına düştüm resmen . Pantolonlar 20'şer TL liradan toplam 60 lira tutuyor ve hemen ödeyip sevinçle mağazadan çıkıyorum. Heralde sevincimi o kadar belli etmişim ki bir kadın yanıma gelip "O kadar sevinme bu indirim bugüne özel normalde olsa o poşettekilerin tanesini 90 TL den aşağı alamazsın . Paran varsa birkaç tane daha al , benden sana bir abla tavsiyesi" deyip teşekkür etmeme zaman bırakmadan gidiyor. Bende hemen mağazaya koşup tüm paramla değişik değişik pantolonlar alıyorum. Babam kolej montunu göremeyince biraz kızacak ama olsun , değer be. Ne yorucu gündü ulan.

OKUL AŞKIBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!