Medya da Matthew karşınızda.  Yorum ve vote yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.  Iyi okumalar :-)

                            ***

 Shaun gelen dalgaya daha fazla dayanamayarak kendini karanlığın soğuk kollarına bıraktı. Ona yüz bin yıl gibi gelen bir düşüşün içinde buldu. Sanki uzay boşluğuna düşmüştü. Oradan oraya savruluyordu. Sonra kendini çorak bir arazi de buldu. Burası bir savaş alanıydı. Ama o sadece üçüncü bir gözdü. Sadece olanları izliyordu. Anlam veremediği bir savaştı. Kurt ve insana benzeyen iki farklı tür savaşıyordu. Bu savaşa anlam veremiyordu. Çünkü insan ırkı bir hayvan ırkıyla nasıl savaşabilirdi ki? Kafasını yukarıya kaldırdığında ayın dolunay olduğunu gördü. Savaş gittikçe derinleşiyordu. Ama orada gözüne olanlardan uzak bir şekilde ve aşırı derecede korkmuş, sadece izlemekle yetinen bir kız gördü.

       O kızın gözlerinin akları dahil bütün göz yuvarı gece kadar siyahtı. O kızın kendisine doğru baktığını gördü. Gözleri buluştuğunda savaş bitmişti. Ve bütün hayvan ırkı ölmüştü. Sonra kızın kendisine bakmadığını, arkasında bir noktada odaklandığını anladı. Dönüp arkasına baktığına onun arkasındaki yaşayan son kurda baktığını anladı. Kurt sadece duruyordu. Irkının nasıl yok edildiğini kaldıramıyor gibiydi. Kurt acı bir ulumayla çorak alandan ormana uzanan araziye doğru son sürat gitti. Kız korkudan titreyen bacaklarını daha fazla taşıyamadı ve dizlerinin üstüne düştü. Son bir kez daha Shaun'a baktı ve rüyası geldiği gibi yerini siyah bir boşluğa bıraktı.

      Sahne değişti, yavaş yavaş gözlerini açtı ve karşısında yine o kızı gördü.

                                                               ****

      Audray daldığı rüyadan bir çırpıda uyandı. Uyanması gerekiyordu.Çünkü az önce şahit olduğu olaya müdahale etmezse onun da açığa çıkabileceği büyük sorunlar ortaya çıkacaktı. Çocuk bayılmıştı. Daha doğrusu öyle gördü insanlar. Ama bu bir bayılma değildi. Çocuk dönüşüm geçiriyordu. Aldığı virüs genlerine işliyordu. Dolunaydan önce üç günü vardı. Bu yüzden işler çok hızlı ilerliyordu.

       Öğretmen çocuğun yanına koştu. Sınıftan birilerini revire sedye alması için yollamıştı bile. Sedye gelince çocuğu revire götürdüler.Sedyeyi getiren çocuk hemşirenin izinli olduğunu söyledi. Adının Shaun olduğunu öğrendiği çocuk şanslıydı çünkü ambulans çağrılıp hastaneye gidecekti. Audray'in o sırada bu çocuğu uyandırması ya da oradan götürmesi gerekiyordu.

       Onlar çocuğu taşırken Audray gizlice okulun dışına çıktı. Revirin yerini biliyordu.Revirin arkasına gidip beklemeye başladı. Çocuğu odaya getirmişlerdi. Ama yalnız kalmadı. Yanında uzun boylu, buğday tenli, yakışıklı bir oğlan vardı. Kahretsin! Nasıl çıkaracaktı çocuğu oradan? Uzaktan siren seslerini duyana kadar bekledi. Siren iyice yaklaşınca kendin riske atıp içeriye daldı.

                                                               ****

          O da neyin nesiydi?Aynı anda hem ayın soğukluğunu hem de güneşin sıcaklığını hissetti. Lütfen biri burada ona nelerin döndüğünü anlatabilir miydi? Matthew birden düşüncelerinden uyandı, çünkü hissettiği ani ısı değişiminin en yakın arkadaşı Shaun dan geldiğini hissetti. Peki ama o soğukluk neydi? Her şey bir kaç saniyede gerçekleşmişti. Sınıfın kapısı açıldı. İçeriye güzel bir kız girdi. Ve Shaun aniden yere düştü. Ve o an kızın gözlerini yanlış görmüş olamazdı değil mi?

Güneşi Kucaklayan AyBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!