Adventure Time

6.7K 97 36

Bakın, bu Çizgi-Dizi, konusu en derin, en çok teoriye sahip Çizgi-Dizi. 

En kabul görülen, 5 teori !

5 - Baba-Oğul

Bu teoriye göre, Finn adında bir çocuk ile babası, eğlenmeye giderken araba kazası geçirir. Finn komaya girer, ancak babası hayata veda eder. Finn bir daha hiç komadan çıkmaz. Finn, komadayken bir Dünya Savaşı çıkar ve çoğu insan ölür. Finn, komada hayal görmeye başlamıştır. Ölen tüm insanları iyi canavar, babasını ise her şeyine yardım eden Jack adında bir köpek olarak görür. Finn, dışarıda insanlar ölürken, kendi içinde çok iyi bir hayat sürmektedir.

4 - Gerçek  Dünya

2. Dünya savaşında, Fransa da yaşayan Finn adında bir çocuk, Alman işgalinde hayatını kaybeder. Alman işgalinden, sadece Finn'in abisi  kurtulur. Finn'in abisi, uzun zaman sonra, kardeşinin günlüğünü bulur ve oğluna verir. Oğlu, bu günlüğü Cartoon Network Media'ya verir. Finn, günlüğünde, Abisini her şeye yardım eden bir köpeğe, onunla her zaman oyun oynayan babasını ise oyun makinesine benzetmişti. Cartoon Network medya, günlükte bir kaç oynama yaparak, ortaya çıkan çizgi-diziyi piyasa sürer.

3 - Flap Jack Paralel Evreni

İki çizgi-dizideki karakterler birbirlerine o kadar çok benziyor ki konum olarak. İkisini birbirine benzetmemek elde değil. Ancak şunu söyleyebilirim. Bu teori sadece karakterler benzediği için kabul görülüyor. Diğer benzettilen bir şey göremedim ben.

2 - Sokak Çocuğu

Bilirsiniz, biz Türklerde, bebeği cami avlusuna bırakma muhabbeti vardır. Bu teoride, gerçek Dünyada sokağın ortasına bırakılan Finn adlı bebek, Jack adlı çocuk tarafından bulunur. Bu bebek, Jack'in ailesi tarafından bulunur ve yetiştirilir. Ancak çocuk şizofreni hastasıdır. Ve her şeyi çizgi-dizideki gibi görür. 

1 - Uyarlama

Çinde, askeri deneylerin yapıldığı buz dağları vardır. Bu dağlar, AT de ki Buz Kralı'nın dağlarına çok benzemektedir. Ayrıca, Marceline, Finn ve Jack'in evine el koyduğunda, Finn ve Jack çok kısa bir sürede Buz Kralı'nın dağlarına varır. Ağaç evlerinin Amerikada yaygın olduğunu düşünelim. Ayrıca Amerika ve Çin, alt alta olduğundan, kısa bir sürede iki ülke arasında gidip gelebilirsiniz. Finn ve Jack aynı bölümde, Buz dağlarından kovulunca, buzlu bir denizzden, bir buzun üzerinde ilerleyerek, (bir okyanusun üzerinden) tekrar evlerine ulaşırlar. 

Doğru kılan unsur, burda açıklananların hepsinin kanıtı olması ve dünya haritasında hepsinin açıkça görülmesidir.

Çizgi-Dizi Teorileri, GerçekleriBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!