Babam öleli tam 3 yıl olmuştu o üç yıl boyunca sanırsam kendimde değildim okulu bırakmıştım sadece odamda yemek yiyor ve televizyon izliyordum. Annemse babamın yokluğunu fırsat bilip hemen kendine yeni birini bulmuştu. Adam çok zengin bir iş adamı. Annem bu süreç içerisinde beni hiç umursamadı, sanki ben sadece onun evinde kalan gerizekalının tekiydim. Çoğu anne kızını okula döndürmeye çalışırken annem her gece o üvey babam olacak adamla başka bir barda sabahladı! 

İki hafta önce artık kendime gelmem gerektiğini söyleyen kişi annem değildi! Teyzem İki hafta önce bize geldi ve artık evden çıkıp babamın yokluğunu anlamam gerektiğini söyledi ve ilk işi beni okula yazdırmak oldu ! 3 yıl sonra nasıl tekrar okula başlayacaktım hiçbir fikrim yoktu zaten çokta uzun bir sürem kalmamıştı sadece son 5 gün. Nedense zaman önceden hiç hızlı geçmemişken şu son 5 günde jet hızıyla geçmişti.

İşte o gün geldi teyzemin bana aldığı okul formasını giyip kapıda servisi beklemeye başlamıştım. Ama sanki herkes bana çok dikkatli bakıyor gibiydi saçımın rengi mavi ve yüzümde piercing varsa iticimi olmalıyım! Sonunda servis geldi ve bende servise bindim ama herkes sanki benim hakkımda konuşuyordu. Boş bir yer bulmak için bakındım ancak boş olan tek yer vardı o zeytin gözlü çocuğun yanı. Mecburiyetten -biraz da kendi isteğimle- oturdum. Çocuk bütün sempatikliğiyle '' Sende mi yenisin ?'' diye sordu verebilecek cevap bulamıyordum çünkü yeni değildim 3 yıl önce lise birinci sınıftan okulu bırakmıştım. Cevap bulamayınca mecburen gerçeği söylemek zounda kaldım ''Hayır yeni değilim 3 yıl önce okulu bırakmıştım'' bu cevapla onu kendimden uzaklaştırmış olduğumu düşünecektim ki birden '' Bu arada ben Berke Can :)) '' öyle bir sırıtışı vardı ki sanki babamı kaybetmiş olmanın tüm acısı bi anda daha yumuşamıştı ve sanki biraz daha az acımaya başlamıştı. Kendimi tanıtmam gerekiyordu '' B-ben de Alara Su'' diyiverdim ve elini uzattı '' Memnun oldum Alara Su'' elimi öyle bir sıkmıştıkı sanki bir anda tüm dünya durmuştu ama ben bunu yapamazdım daha tanımadığın birine nasıl böyle şeyler söylersin sen Alara Su hem artık erkek olmayacak hayatında !! Bu düşünceler kafamdan geçerken hemen elimi uzattım '' Ben de memnun aldum Berke Can''. Servis okulun önüne gelmişti ve servisten hemen kendimi attım ama öylece bekliyordum okula nasıl gireceğimi hiç bilmiyordum o anda sırtımda bir el hissederek irkildim '' İçeriye girmeyecek misin Alara Su '' bu Berke Can'dı hine elim ayağma dolaştı hayır Alara Su hayır delirme kızım erkek yok ufak bir tebessüm ettim ve '' Hemen giriyorum'' diyerek koşar adımlarla okula doğru ilerledim arkama baktğımda şaşkın bir yüz ifadesiyle bana bakıyrdu hiç anlam veremediğim ama mükemmel zeytin gözlü bir bakış..

Bir Genç Kızın DilindenBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!