Bedriye Zobu'dan

100K 3.6K 735

Merhabalar,

Bunun bir yeni bölüm olmadığı için üzgünüm. Ancak, söylemem gereken birkaç önemli husus var.

Wattpad'te üye olduğum bir yıldan beri, sadece üç kitap okudum. Şu an -Wattpad'te- kitap okumuyorum, okuyacağımda meçhul. 12 Şubat'ta, ilk kitabım olan ÇAKIL'ı yayınladım. Üye olalı zaten bir seneyi geçti. O gün bugündür, hiçbir kitapla kendi kitaplarımı bağdaştırmadım, almadım, çalmadım; bununla birlikte, Wattpad'te hiçbir yazarla herhangi bir husumet içerisinde de olmadım. Olmamda zaten. Benim kitabımı okuyun; hakaret içerikli veyahut ünlemli cümlelerimi değil. Ne ben bunu kendime yakıştırırım, ne de size bunları okumanız adına imkan sağlarım.

Soğuk, daha çok yeni. Zaman zaman aklıma gelen olayları yazıp sağa sola yapıştırdığım, defter arasında sakladığım çok fazla olay var. Soğuk'ta siz fark etmeseniz de, üzeri kapatılmış, söylenip geçilmiş veya saklı tutulan olaylarla dolu. Bunları Sahil ve Baran'ın o aralarındaki bağa henüz uygulayamam. Asıl Soğuk sizi o zaman sıkar.

Biliyorum, bugüne dek platonik aşkla ilgili çok kitap okudunuz; çok yazılara veya denemelere denk geldiniz. Sonunda kız ve oğlan sevgili oldu, sonsuza dek mutlu yaşadı. Soğuk bütün bunlara tepki olarak yazıldı. Bir bölüm yazıldıktan sonra, bana gelen mesajlar, tıpkı onları yansıttığım yönünde. Buna karşın, hala Soğuk'u sıkıcı bulan var ki, o da kendi kararıdır. Asla bu konu hakkında hiçbir okuruma böyle bir tavır sergileyemem. Hepiniz benim için o kadar değerlisiniz ki.

Soğuk'u, romantizm içerikli yazılara karşın yazılmış realist bir kurgu olarak düşünebilirsiniz. Herkesin kurgusu kendine özeldir, kendi kalemidir. Her kitap benim için değerlidir. Lakin, benim bu zamana dek vakit ayırdığım, üzerine düşündüğüm ve bir şeyler karaladığım kurguma, hiç ummadığım bir taraftan hak etmediğim bir itham yükselirse eğer, o zaman da susmam.

Bugüne kadar alışık olduğunuz, konusu platonik aşk olan o kitapları, Soğuk'un her satırında aradığınızı biliyorum. Bunu yorumlarınızdan açıkça görüyorum. Hiç iddialı biri olmadım, olamam da zaten. Yanlış anlamayın yani. Hikayede, genellikle su isimlerine değindiğimi biliyorsunuz -Sahil ve Deniz- bunu çok istediğiniz için bu bölümde anlatacağım.

Bu bölümü soru ve cevap olarak yayınlıyorum. Soğuk hakkında her neyi merak ediyorsanız, yorum olarak yazın ki, hepsini yanıtlayabileyim. Her zaman eşit olmuş birisiyimdir, terslemem, kırmam, üzmem; bu durumda kaygınız olmasın hiç. Olumlu veya olumsuz, her düşüncenizi yazın lütfen.

*Platonik aşk, her insanın eline malzeme olduğundan heder olmuş sevginin en alt kademesidir. O kademeden yükselen tutku ve gerçek sevgi, diğer üst katlarınkinden daha fazladır. Her sevgi, üst kademeye çıktıkça azalır. Platonik aşkı hiç yaşamamış olsam da, kalemimden düşen kelimelerim ve cümlelerim bunlar. İyi olun, iyi şeyler yapın.

Sevgiler.

SOĞUK (Raflarda!)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!