•Klişe Miyim?

533 77 30

Klişe, uzun süre kullanılmış ve artık etkisini kaybetmiş öğelerdir.
 
 Birçok kişinin içinde "Acaba klişe miyim?" diye kapsamlı bir soru yatar. Bugün bu sorunun cevabını en kısa şekilde sizlere ileteceğiz.

  Klişe olup olmadığınızı bir şekilde siz belirlersiniz. Birçok kişi tanınmış hikayelerin konusunu kendi hikayesine geçirerek bazı güzel konuları klişe kategorisine aktarmaya başladı.

  Popüler Klişe Konular

  •Kötü Çocuk, İyi Kız veya Kötü Kız, İyi Çocuk


  Sizce de bunlar fazla olmaya başlamadı mı? Şu dünya nüfusuna baksak sadece %30' u içinde kötülük besler. Şansa bakın ki tüm kötü insanlar Wattpad'i bulmuş!

  •Her İnsanın Kötü Bir Anısı Olması


  Bu konu da genellikle kötü çocuklarımızın iç dünyasındaki kapalı bir sandıkta bağdaş kurup yerini alıyor. Bu tür şeylerden hikaye çıkarıp duruyoruz. O kadar çok adı geçiliyor ki şu konunun, yakında yeni doğan bebekler kötü bir anıyla doğacak diye korkuyorum.

  •Ezik Kızlar Blog Yazar


  Bu konuyu en az bir kere görmüşsünüzdür diye kendimce tahmin yürütüyorum. Ezik bir kız vardır, içini bloğuna döker, hiç okuyucusu yoktur. Daha sonra yazısına yorum geldiğini görür. Kesinlikle gına geldi.

  •Devlet Okulları Yıkıldı Galiba


  Wattpad yazarlarının yarısından fazlasının devlet okuluna gittiğine kalıbımı basabilirim. Amacım onları kötülemek değil. Sadece devlet okullarının suyu mu çıktı diye sormak istiyorum. Sanırım Wattpad başbakanı hepsini yıkmış.

  •Ağlamak İçin En İyi Yer: Sahil


  Bunu her hikayede görüyorum. Kızımız sevgilisini başkasıyla yakalar ve sahile koşar. Herkesin memleketinde bir deniz, bir sahil var mı acaba? Örneğin; okuduğum bir kitapta kız Denizli'de yaşıyordu ve daha sonra malum konumuz onun başına geldi. Arkadaşlar soruyorum size, Denizli'de deniz var mı?

  •Şansa Bak, Yakışıklı Bir Şahıs Tarafından Kaçırıldım

  Her hikayede görmüyorsunuzdur büyük ihtimalle. Fakat yine de birçok kitap bu sahneyle dolu. Bir kız ve sevdiği birisi vardır. Sevdiği kişi kötü bir çocuk olduğu için onu sevmez. Kız bir gün kaçırılır ve kötü çocuğumuz onun değerini anlar...

  •Klişe olmamak için
 
 İkinci bölümde de belirttiğimiz gibi kendinize özgü bir tarza sahip olmalısınız. Kitabınızın konusu eşsiz ve size özel olmalı. Sadece konusu değil, karakterleri bile eşsiz olmalı. Örneğin her kitapta Barbara Palvin, Vini Uehara, Francisco Lachowski olursa artık insanlara bunalma gelir.

 •Kendinize özgü söz, isim, konu bulursanız tanınmanız daha kolay olur.

 Eğer kitabınızda, neredeyse hiç kullanılmamış bir isim, akıllarda kalıp insanı gülümsetebilecek bir söz, akıllara gelemeyecek bir konu olursa, kitabınız daha çabuk tanınabilir. Örneğin Solucan, ' Gözünü midene sokarım ' lafıyla akıllarda kalabilecek bir yer açtı. Örneğin YABANCI, ' Ediz ' ismini YABANCI'dan önce çok görmemiştim ama YABANCI'dan sonra herkes Ediz ismini kullanmaya başladı (Benim gördüğüme göre) Ve bunun gibi şeyler.

 Kendinize özgü, kendinize has şeyler bulun. Birisi sizden bahsettiğinde, '' Aaa, şu şu şu akımını çıkaran yazar mı? Kitabı çok güzel. '' desin.

Şövalyelerden Öneri ve EleştirilerBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!