Bölüm 45

6.9K 777 487
                  

Azrail sıkı bir şekilde elimi tuttuğunda korkuyla 'hayır' dedi.

"Oraya dönmeyeceğim."

Lacey endişeyle yutkunduğunda 'dönersek bir daha asla geri gelemeyiz' dedi. Azelyaya baktığında Azelya şaşkınlıkla öylece kaldı. Lacey'in dolu olan gözleri akmaya başladığında 'bir daha seni göremem Azelya' demişti. Gitmek istemiyordu.

Azelya bakışlarını bana çevirdiğinde Azrail'e bakıyordum.

"Ölmene müsaade edemem."

Sertçe yutkunduğumda gözyaşlarımı silerek zoraki bir tonda 'onu nasıl geri götürebiliriz' demiştim. Lacey başını iki yana salladığında 'sen gelemezsin' dedi endişeyle.

"Başka bir alemden geleni asla kabul etmezler. Geldiğin gibi ölürsün."

Derin derin nefes alırken Azrail'e bakıyordum. Ne yapacağımı bilmiyordum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Bunu ben yapmıştım. O sözleri ben söyledim ve bu kötülüğü ben çağırdım. Ona bunu yapmasına ben sebep oldum. Gözlerimin önünde ölecekti. Buna dayanamazdım ki.

"Götür onu Lacey."

Azrail'e baktığımda 'yaşaman gerek' demiştim.

"Uzak da olsan bir yerde yaşıyor olduğunu bilmeliyim."

Azrail elimi korkuyla tuttuğunda 'söz vermiştin' dedi.

"Beni bırakmayacağına söz vermiştin."

Azrail yüzünü ekşiterek ağlarken 'söz vermiştin' dedi tekrardan.

"İstemiyorum. Beni bırakmayacağına dair söz vermiştin."

Başımı iki yana sallarken nefes alamıyordum. Azrail'in korku dolu bakışlarına takıldığımda 'korkuyorsun' demiştim endişeyle.

"Tekrar cellat olmaktan korkuyorsun."

Azrail söylediğimi duymazken 'beni bırakamazsın' demişti tekrardan. Bakışlarım Lacey'e döndüğünde 'geri dönerseniz tehlikede olacak mısınız' demiştim. Lacey başını olumlu anlamda salladığında söze girdi.

"Evet ancak Azrail'in yandaşı çok. Onlara haber uçurmam yeterli olacak."

Azrail beni sıkı bir şekilde tutarken verecek olduğum karar canımı yakıyordu. Onu bir daha göremeyecek olmak bu beni mahvediyordu ama onun yaşadığını biliyor olacaktım.

Azelya ağlayarak Azrail'e sarıldığında Azrail hıçkırırcasına ağlamaya başladı. Onu ilk defa bu şekilde ağlarken görüyordum. Hem acı çekiyordu hem ağlıyordu. Bunu asla aklımdan çıkaramayacaktım. Her saniye beni mahvedecekti.

Azelya ardından Lacey'e bakışlarını çevirdiğinde Lacey dağılmış gibiydi. Azelya ona gitme dese asla gitmeyecekti bunu biliyordum. Azrail'in ölümünü bile umursamayabilirdi Azelya ile kalabilmek için ama Azelya da bunu biliyordu. Tekrardan gitmesini söyledi.

Lacey zoraki bir şekilde derin bir nefes aldığında Azelyaya sarıldı.

"Eğer bir gün yüreğinde bir acı hissedersen..."

Azelya Lacey'in elini sıkıca tuttuğunda 'her zamanki gibi yapacağım' dedi. Lacey başını olumlu anlamda salladığında 'sen hayatımdaki en güzel şeydin Azelya' demişti üzüntüyle.

"Seni asla unutmayacağım."

Azelya Lacey ile sıkıca sarıldığında gözyaşları arasında 'babama iyi bak' demişti. Bu içime daha da büyük bir yumru oturturken Azrail gitmek istemediğini ve ona söz verdiğimi dile getirmeye devam ediyordu.

ATALANTE 3 [TAMAMLANDI] Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin