26∞ "KARIŞIK"

200K 6.2K 1.3K


SOĞUK, 15 EKİM 2015 TARİHİNDE EPSİLON YAYINLARI İLE RAFLARDA OLACAĞINDAN WATTPAD PLATFORMU ÜZERİNDEN KALDIRILMIŞTIR.

KİTAP FORMATINDA 1000 SAYFAYI GEÇTİĞİNDEN ÖTÜRÜ 2 KİTAP HALİNDE ÇIKACAK OLUP, 2. KİTABIN ADI, "VEFA" DIR.

SOĞUK BASILDIKTAN BİR MÜDDET SONRA YİNE BU KİTAP ÜZERİNDEN VEFA'DAN 3 BÖLÜM EKLENECEKTİR."Bazen yapılmış olan hatalar, dakikalık olurdu; bazıları günlük, bazıları aylık, bazıları...ömürlük. Ömür denen şey, dört harfliydi. O paragraflarca anlatılan yazılarda, "Bir ömür,             ömrü boyunca, ömrü kadar uzun..." diye bahsedilen kelimeye dört harf az gelmez miydi? Geldi diyelim, o koskoca ömre sığdırılan acılar, hüzünler, sevinçler, kederler, neşeler, mutluluklar... dört harfe mi denk gelirdi yani?

O zaman hayatın derslerinde bir kural vardı ki, duygular ve hayatlar baz alındığında, seni en çok derinden etkileyenlerin harf sayısı çektirdiği acının misli boyutu ne denli büyükse, harfi o denli azdı. Mesela; acı, acının azı mı olurdu da, üç harfliydi? Peki ya aşk?

Öyle bir kelime vardı ki... bu fikir yürütmeden meydana gelen uzun uzun aksettiren satırlarımı yerle bir ederdi. Ölüm de dört harfliydi. Ölüm kelimesi insanın içini bile ürkütürken, yaşattığı o karşı konulmaz acı, keder ve hüzün bütün bunları dört harfle yapabiliyorsa, acı neler yapardı, aşk neler yapardı...

Öyleyse insan, beş harfle -doğum- doğardı; dört harfle-ölüm-  ölürdü. Yani, insanın doğumu ve ölümü arasında seyreden o zamanda bir insan eksilirdi. Siz ne yaparsanız yapın, o bir insan mutlaka gidecek; o kaybetmekten ölesiye korktuğunuz kişi, bir gün sizi yerle bir edecek. Bundan korkmayın, gidenin yerine ya yenisi gelir, ya da ... Siz şunu çok iyi biliyorsunuz ki, "Tilkinin dönüp dolaşacağı yer." diye tabir edilen yer yine sizsinizdir. Olmadı, gidenin yeri dolar; ya da giden bir şekilde aniden sağ sapaktan sapar."


SOĞUK (Raflarda!)Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!