Bölüm 42

6.5K 824 373
                  

....

Egeria'nın getirilmesiyle Javed özeli de göründüğünde Paul gülümseyerek Javed'a sarıldı.

"Sana ulaşmak zor oldu dostum. Ancak gerek kalmadı Egeriayı aldık."

Javed kaşları çatık bir şekilde Egeriaya baktığında yutkunmuştu. Hemen yüz ifadesini düzelterek yarım ağız gülümsediğinde 'benim olanlardan haberim yoktu' demişti.

"Egeria'nın götürüldüğünü yardımcısı söylediği için okyanustan ayrıldım. Bana neden haber vermediniz?"

Paul heyecanla 'Damon mu' diye sorduğunda Javed başını olumlu anlamda salladı. Diğer soruya cevap vermemişti.

"Nerede? Yakaladın mı onu?"

Javed afalladığında onu pür dikkat inceliyordum. Bu olacaklardan haberi yoktu buna emindim. Egeria'nın yakalanmasına da yardım etmemişti. Onun Egeriayı ölümden kurtardığını da izlemiştim. Javed onlarla değildi sadece bu olaydan yeni haberi olmuştu ve canını korumak için tam şu an onlardanmış gibi davranıyordu.

"Evet yardımcım ona bakıyor. Okyanustan çekilebilirsiniz."

Paul Kate'in aleminden gelenlerden birine okyanustan çekilmelerini ve yakalanmayanları bulmalarını söylemişti. Onların konuştuğunu duymasam da Paul'un söylediklerini anlıyorlardı.

"Yardımcılarınız sizlerden daha akıllı."

Paul güldüğünde Leon da sesli bir şekilde gülmüştü. Louis bakışlarını Denver'e çevirdiğinde 'senin o devasa vücutlu yardımcın bile seni koruyamadı' demişti.

"Bak Atalante de koruyamıyor."

Denver çenesini sıkarken 'birinin korumasını beklemiyorum' demişti. Louis alayla güldüğünde 'tabii o yüzden Atalantenin kuyruğu olmuştun' demişti. Bakışlarım Denverdeyken Denver sakin kalmaya çalışıyor gibiydi. Louis alaycı tavrına devam ederek Declan'a döndü.

"Senin yardımcın Viserion'u tebrik etmek istiyorum. Kaçmayı başardı ve o ateşiyle orduya ciddi zarar verdi. Ama bak sen buradasın. Elkacığının yanında."

Maes'in bakışları Louis'e döndüğünde Louis söze girdi.

"Benza da Declan da sende Maes. Bu piçin de Elkada gözü olduğuna adım kadar eminim."

Gülerek Benzaya döndüğünde 'sen de baya safsın' demişti. Declan sinirlenirken Louis gülerek geri çekildi ve diz çöken özellerin önünde yürümeye başladı.

Şaya'nın önünde durduğunda 'neden hala kimse öldürülmedi biliyor musun' demişti. Şaya konuşmazken Louis tekrar söze girdi.

"Senin için mükemmel bir şov hazırladık. Herkesin izlemesini istiyoruz. Çok eğlenceli olacak."

Esya öfkeyle Louis'e küfrettiğinde Louis bakışlarını ona çevirerek Esya'nın yanına doğru ilerledi. Yanına çöktüğünde elleriyle çenesini sıktı.

"Sevgiline karşı güzel kelimeler kullan Esya. Bir ömür beraber olacağız çünkü."

Esya tekrar Louis'e küfrettiğinde suratına tükürmüştü. Louis ayağı kalkarak yüzünü sildiğinde derin bir nefes aldı.

Şu an emin olduğum tek şey diğerleri yakalanana kadar bizi öldürmeyecekleriydi. Moneta aynı şeyi düşünmüş gibi söze girdi.

"Herkesi yakalayamazsınız. Bu, günler sürecek."

ATALANTE 3 [TAMAMLANDI] Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin