[214] Kroniki Siedmiu Kondygnacji [brak noty]

22 0 0
                                    


Tytuł: Kroniki Siedmiu Kondygnacji

Autorka: Arashi

Tematyka: wojenna, LGBT, romans, dramat, średniowiecze, fantasy

Oceniają:  Deneve, Fenoloftaleina i Skoiastel


Cześć, Arashi! Pozwól, że zaczniemy od przypomnienia, jak piszemy grupówki. Otóż całość przeczytamy wspólnie, ale skomentujemy w liczbie pojedynczej, natomiast w podsumowaniu wrócimy do mnogiej. Mamy nadzieję, że nasza praca pomoże ci rozwiać wątpliwości, o których wspominałaś w zgłoszeniu. 

Edit: Szkoda, że w żaden sposób nie odniosłaś się jeszcze do naszej pracy. Została ona na WS opublikowana pod koniec lipca i obecnie (27.12) mija od jej publikacji prawie pół roku. Jakby co, nadal czekamy.


TREŚĆ

Prolog

Od lat krainy Ligna i Floresa żyły ze sobą w niezgodzie. // Do dziś nie wiadomo, czy spór dotyczył żyzności ziem, czy też wielkości wojska sąsiedniego królestwa. Krążyły plotki, że powodem było postawienie wielkiego muru, mającego oddzielić od siebie żyjące do tej pory w zgodzie krainy. – No to żyły ze sobą w zgodzie czy od lat żyły w niezgodzie? Do tego początek już wzbudza pewne wątpliwości – to dość naiwne, żeby o konflikcie zbrojnym mówić, że poszło o ziemię lub wojsko. Zwłaszcza jeśli mniejsza kraina miałaby burzyć się o wielkość wojska tej silniejszej. Przecież, będąc biedniejszą i słabszą krainą, to jak wsadzanie palca między drzwi i proszenie się o kuku.

Garść błędów interpunkcyjnych i powtórzeń:

Mieszkańcy[,] nie doczekawszy się odpowiedzi[,] zaczęli snuć na ten temat własne przypuszczenia.

Niektórzy myśleli, że królowie próbują w ten sposób owiać tajemnicą ich wzajemne ziemie, by żaden chłop żyjący na terenie jednej krainy [przecinek zbędny] nigdy nie dowiedział się, jak wygląda sytuacja tej drugiej.

Ponoć pokrywały je niesamowite odmiany licznych gatunków kwiatów, [przecinek zbędny] czy różanych krzewów, a liczne łąki przecinały przeraźliwie długie strumyki, wyglądające jak delikatne, atłasowe wstęgi.

Mówiło się, że król Ligny[,] wyrażając zgodę na budowę muru, nie chciał pokazać swoim mieszkańcom piękna krainy kwiatów i przyznać tym samym, że jest ona znacznie urodziwsza niż Ligna, o której krążyły straszne plotki.

Według chłopskich opowiastek król Flores zgodził się na budowę muru z powodu strachu, który ogarniał go za każdym razem, gdy spoglądał w mroczne korony drzew, będące tak blisko jego spokojnych, usianych kwiatami ziem.

Sprawa zapewne nie stałaby się tak poważna, gdyby jej głównym poszkodowanym nie byłoby dziecko. Było.

Pech jednak chciał, że mały szkrab zamieszkujący ziemie Floresy, wszedł do lasu oddzielającego jego krainę z wrogą dla niego Ligną. – Jeżeli koniecznie chcesz użyć wtrącenia, przecinek powinien znaleźć się także przed zamieszkujący, ale równie dobrze zdanie może obejść się bez żadnego.

Zapytacie zapewne[,] jaki związek to wydarzenie miało z pogorszeniem się relacji obywateli królestw? – Jedynie przytaczasz pytanie, więc na końcu zdania oznajmującego powinna znaleźć się kropka, a nie znak zapytania.

Władcy królestw z początku starali się jej zapobiec, lecz widząc nastawienie swoich poddanych, szybko zrezygnowali z tego pomysłu. Rozpoczęli przygotowania do największej wojny w dziejach. Szybkie zbieranie zapasów, wykłuwanie zbroi i broni (...). – Wykuwanie.

Ocenialnia literacka „Wspólnymi Siłami"Opowieści tętniące życiem. Odkryj je teraz