Bölüm 41

6.6K 770 794
                  

Medya örnek bir savaş sahnesi. Hassas içerik vardır!
......

Gözlerimi zoraki araladığımda kendimi yaş toprağın üzerinde bulmuştum. Yüzüme tane tane yağan yağmur beni kendime getirirken gökyüzüne bakmaya devam ediyordum. Kendimde yattığım yerden kalkacak gücü arıyordum. Tüm vücudum kasılmış gibiydi.

Esya inleyerek ayağa kalktığında başını tutmuştu

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.


Esya inleyerek ayağa kalktığında başını tutmuştu. Elini bana doğru uzattığında derin bir nefes alarak elini sıkıca tutmuş ve ayaklanmıştım. Yorgun ve bitkin hissediyordum ve bu hiç iyi değildi. Bu lu an için hiç iyi değildi.

Etraftaki sesler kulağıma gelirken ileride düşmanların siması görünmüştü. Her ne kadar ormanlık alana yakın boş arazide olsak da dikkat çekecek gibiydik. Özel kıyafetime ve vücudumda asılı duran ekipmanlarıma baktığımda 'bunlar bende değildi' demiştim.

"İksiri içirdiklerinde bende değillerdi."

Esya başını salladığında 'bu alem değiştirme işleri nasıl oluyor bilmiyorum' demişti.

"Lohga'nın işi olabilir."

Beni ağaçlık alana doğru çektiğinde 'Azrail'i bulmalıyım' demiştim. Bacağıma bağlı bıçağı çektiğimde kan büyüsü ile onu hızlı bir şekilde çağırabilirdim. Onu hemen görmek istiyordum. İyi olduğunu görmek ve dokunmak istiyordum. Lohga iyi olduğunu söylemiş olsa da içim ancak onu görürsem ferahlayacaktı.

Esya elimi tuttuğunda telaşla bakışlarını tepeye çevirdi. Fark edilmiştik ve bize doğru koşan bir düşman grubu vardı. Arkamızdan biri bize doğru koşarken Esya ile irkilerek geriye doğru adım atmıştık. Neyse ki gelen Khandı!

Sıkıca Esyaya sarıldığında buna şaşırmıştım.

"İyi görünüyorsun. Sağ sağlim gelmene sevindim."

Esya'nın bakışları bana kaydığında geri çekildi.

"İyiyim."

Tepeden inen düşmanları işaret ettiğimde 'onları halletmeliyiz' demiştim lakin Khan diğer yönden gelen grubu da göstermişti.

"Hepsi büyü yapıyor. Çok zor."

Filia'nın tiz sesi gökyüzünde duyulduğunda büyüde yardımcı olmak için buradaydı. Khan, Esyayı ve beni bileğimden tuttuğunda 'kaçmak en mantıklısı' demişti. Bizi koşar adımlarla ilerlettiğinde Esya 'savaşabiliriz' dedi duraksayarak.

"Ne kadar savaşırsan savaş daha da fazlası geliyor. Elka düştü. Moneta ve Fiona yakalandı. Holt da Moneta ile birlikte yakalandı."

Korkuyla gözlerim açılırken duraksamıştım. Yakalandı demesinden kastı neydi? Onlar.. Onlar öldürülmüş müydü? Elimle kalbimi istemsizce tutarken kalbimin çarpıntı yaptığını hissetmiştim.

ATALANTE 3 [TAMAMLANDI] Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin