Aşka Doğru

Dedicated to
BeyzaCoskun1
spinner.gif

Merhaba  iyi okumalar ...

Ve aniden birşeyler olur...

Birşeyler tıkırdar...

     Ailesinin okula bıraktığı lise son sınıfta olan bir öğrenci. Benden ülkede az kalmıştır heralde. Ama bundan da pek şikayetçi değilim.

Arabada oturmuş geç kalan kardeşimi bekliyorum.Ağırbaşlı ve sakin yapımla zıtlık oluşturan kardeşim...

Okula girmiştim. Okulum büyük kuleleri, gri boyası ve merdivenleriyle  eski bir  kiliseyi andırıyordu.Sınıfta en yakın arkadaşım olan Melisa 'nın kıpır kıpır ve saçma haraketleriyle karşılandım. Çocuksu insanlardan nefret ederdim ama  Melisa saf ve iyi niyetli biri aslında annem de çoğu  haraketlerinden pek haz etmez.

Ders almanca dersiydi. Hiçbir öğretmenle aram kötü olmamıştır ama bu hoca gercekten kaçıktı. Ceketini sandalyesine koyarken içeri giren Şeyma'yı derse almadı.

Kadın sınıf defterini açıp isim saymaya başladı bunu yaparken arkamda beni dürtükleyen Melisa'ya döndüm  "Şeyma'yı derse almadığı için beni seçecek" dedi dudağını ıssırarak tam o andada ismi okunmuştu zaten. Sadece telefonunu al diyebilmiştim. Hocanın telefonu görmeyecek şekilde defteriyle birlikte telefonunu tutarak tahtaya çıktı. O tahtaya çıkarken bende hocanın tahtaya yazdığı cümleyi çevirip melisaya mesaj attım.

Melisa " Eve giderken çok fazla yürümek zorundaydı." dedi heceleyerek.Mesaji okumuş olacak ki cümleyi doğru çevirdi.Rahat bir nefes aldım.

Böyle kurnazlıklar bilmezdim ama arkadaşlarım herşeye değerdi.

Hoca" Oldukça fazla " dedi. "Üniversiteye girmek için daha fazla çalışman gerekecek. Telefon" dedi. elini uzatarak.

En son hatırladığım hoca Melisa'nın telefonunu alıp mesajı atan kişiyi aramasıydı.Ve göz göze gelişimiz. Ardından "Umay  telefonunu açmayacak mısın? " dedi.  Geri dönerek ayaktaki herkese oturun dedi.

Melisa arkama otururken çok kötüydü. Benim yakalanmamda kendini suçlu buluyordu. Elimi tutarak özür diledi.

Okul çıkışında kardeşim Deniz direk dersaneye geçmişti. Bende annemle eve dönecektim. Arabaya oturmuştum.

Trafiğe takılmıştık. Camı tamamen açmıştım. Trafiği ve her insan gibi trafiğin nereden başladığına bakmaya çalışıyordum.

Birdenbire arkadan " ÇİRKİN (FEA)" diye bağıran bir adamin sesi geldi. Omuzlarıma  uzanan saçlarımı kulağımın arkasına yitip arkamı döndüm.Motosikletin üzerinde deri ceketiyle oturan tanımadığım bir insanı görünce kafamı geri çevirdim.

Ardından "Sen sen" diye ses gelince sinirli bir şekilde tekrar arkamı döndüm.

Dalga mı geçiyordu?

Çok mu komikti?

Ve olayların değişeceğini anlarsin...

İşler çoktan değişti...

Tekrar "KÖPEK SURAT" dedi. Bu kadar yorgunluğun ve öğretmenle olan olayımın üzerine gerçekten bu çekilmezdi. Mal gibi hâlâ gülüyordu. Trafik açılmaya başlamıştı. Vaktim olmadığı için sadece  bir fuck haraketiyle cevap vermiştim. Kafamı tekrar içeri soktuğumda motoruyla gelip elimi tutmaya çalıştı.

Ve artık hiçbir zaman eskisi gibi olamayacaklar...

Hemen elimi çektiğimde zaten araba hareket etmeye başlamıştı. Anneme ise baktığımda hiçbirşeyden haberi yoktu araba sürüyordu.

Ve

Olduğunda

Anlarsın...

Comments & Reviews

Login or Facebook Sign in with Twitter
library_icon_grey.png Add share_icon_grey.png Share

Media

2. Bölüm

Cast

Mario Casasas Aras Uluhan
Maria Valverdeas Umay Gürmen
Álvaro Cervantesas Ahmet Kutlay
Marina Salasas Melisa Kunt
Marcel Borràsas Timuçin Kum
Diego Martínas Can Uluhan

Who's Reading

Recommended