Kıyısızlar - Kahraman Tazeoğlu

spinner.gif

    Adını anmadan özlüyorum seni. Yenildim sayılmaz yani... Gururumu incitmeden ve senin haberin olmadan, peşinden sessizce sürüklenmeyi hak görmüyorum kendime katilim. Farkıma varsan farkın olurdu, biliyorum. Ama sen de diğerleri gibisin. Gitmek için hep gelişlerin. Keşke, kalbime düşürdüğün lekelerini gözyaşımla yıkamama izin verseydin. Ellerindeki kir, utanırdı belki hayatımı karartan izlerinden.

    Sana inanmak, kendini oyalamaktır ömür denen duraklarda. Sen fark etmesen de inanmış gibi yapmıştım yalanlarına. Hatta dönüp gelsen belki yine kanardım da sana... Ama... Suçlarını örtebilecek cümlelerim kurudu dudaklarımda. Durgunluktan yorgun, yorgunluktan durgun bir insan oldum senden sonra. Neye elimi atsam hep hüsran, hep ziyan... Zaman desen geçmeye korkak, ben kalmaya, ona inat. Biliyorum her şeyin sonu değil bu. Hayat elbette devam edecek senden sonra da... Tecrübelerimiz, bir sonraki yanılgımızın sargı bezi olacak. Sarılan yaralar iyileşse de izleri hep duracak. Zor mu geliyor bütün bunları tecrübe etmek? O zaman, işin içinden çıkamıyorsan sen de benim gibi üzerinden bir kez daha geç. Önemli değil, değerli olmayı seç.

    İnsan yaşarken anlamıyor katilim. Yıllar ne çabuk geçti diye hayıflanıp dururuz ya hani; aslında ölüm, hayattan daha hızlı. Ya hayatın içinde hayata saklanıp duruyoruz ya da ömrümüz boyunca dağıtıp dağıtıp topladığımız hayatı "Bu defa son" diyerek yeniden dağıtıyoruz. Oysa ömrü yaşanır hale getiren insanlar, onun değerine değer katmayı bilenlerdir. Bu yüzden sakın unutma; hayat, onu düzeltmeye çalışırken biter.

    Ne garip değil mi; kaliteli insanların bile basit aşkları olabiliyor bu hayatta. Senin hayatının neresindeydim, sende ne kadar vardım, neydim hiç bilemedim. Değerimin bir gün anlaşılacağını bekledim hep. Ve inan katilim, senin kadar zehirlemedi beni çölümdeki akrep.

    Yine de adını anmadan özlüyorum seni katilim. Beni sırtımdan bıçaklamış olsan da... Bu kan hep akacak, durmayacak, duramaz... Çünkü yarası sırtında olan, kendi yarasını saramaz.

Yorumlar & Eleştiriler (1)library_icon_grey.png Ekle share_icon_grey.png Paylaş

Kimler Okuyor

Önerilen