Fırtına ve Yaprak | WATR Watty '14 En İyi Teen Fiction Hikayesi

Dedicated to
dreammeer
spinner.gif

"Delirdiniz mi siz?" diye bağırdım. "Ne demek uygun oda yok?"

Elimde bavullarım, yurt müdürünün odasında dikiliyordum ve kafayı sıyırmak üzereydim. "Bakın ben odamı daha samsundayken ayırttım. Parayı hesabınıza yatırdım." diye açıklama yaptım. Ve büyük bir bıkkınlıkla bavulları yere bırakıp kadının masasının önündeki koltuğa yığıldım.

"Biliyorum ama malesef bir sorun oluştu. Bu sene yurdumuzu yeniledik ve düzenleme sıkıntıları mevcut. Üzgünüm ama size verebileceğimiz yalnız bir oda mevcut. Onuda pek tercih edeceğinizi düşünmüyorum."

Gözlerim umutla açıldı. Ne olursa kabul edebilirdim. Çünkü İstanbul'a bu zorluklarla gelmişken geri dönemezdim. Ayrıca başka yurtta kalamazdım da, babam bir tek bunu kabullenmişti. Ve hayallerimden vazgeçmeyecektim.

"Ne olursa!" dedim. "Kazan dairesi mi? Çamaşırlık mı? Kabul!"

Kadın ilk önce pozitif bir gülümemeyle bana baktı ama sonra ciddileşti. "Bir erkeğin oda arkadaşı olmak sorun olmayacaksa kalabilirsiniz. Bazı kurallar dışında size sorun yaratacağını sanmıyorum."

Kadının önerdiği şeyle gözlerim yuvalarından fırlayacakmış gibi açıldı. "Ne dediğinizin farkında mısınız?"

"Üzgünüm canım ama kalmak zorundaysan bir süre katlanman gerekiyor. Daha sonra sana yeni bir oda bulmaya çalışırım."

Lanet olsun. Bunun kurallara uygun olup olmadığından bile emin değildim. Hem ne biçim bir yurttu burası, kız yurdu da değildi erkek yurdu da. İki taraf sadece bir kapıyla ayrılıyordu.

Başka bir şansın yok Irmak dedim içimden, kendime. Burada kalmak zorundasın.

Samsundan buraya gelmeyi, bir yurt bulmayı, ailemi ikna etmeyi başarmıştım. Tabi bazı detayları bilmiyorlardı. Bunların hepsi zor gerçekleşmişti ve şimdi geri dönemezdim. Kalacak başka bir yerim olmadığına göre, en uygun yer burasıydı. "Pekala." dedim. "Odamı gösterebilir misiniz?"

----

Bugün, İstanbul'daki ilk günümdü aa şimdiden burada yıllar geçirmişçsine büyük bir yorgunluğu taşıyordum bedenimde. Kıyafetlerimi açmadan, sıcak bir duş almaya karar verdim.

Sıcak su iyi gelmişti. Tüm gerilmiş kaslarım gevşemişti. Islak bedenime havluyu sardım ve banyodan çıktım. Ellerimle saçlarımı düzeltip geriye attıktan sonra başımı kaldırdım ve onu görünce yerimde sıçradım.

Yatağımın karşısındaki yatakta genç bir adam uzanıyordu. Muhtemelen oda arkadaşım. 

Üzerinde dar koyu bir kot, ayağında siyah botlar ve düz gri bir tişört vardı. Yüzü bana dönük değildi. Ama birkaç aniye sonra onu seyreden varlığımı farkedince başını çevirdi ve bana baktı.

Kıpırdamadı Birşey söylemedi. Gülümsemedi. Sadece beni izliyordu. Gayet normal bir sahneymiş gibi bedenimi süzmeye devam ettiğinde ellerimde havluya daha sıkı asıldım ve geriye çekilip banyoya girdim. Sadece başımı çıkardım dışarıya. "Burada ne işin var?"

Yatakta doğruldu. "Burası benim odam. Ve burada yarı çıplak bir şekilde dikiliyor olmanda sanırım burayı artık odam yapmıyor." dedi ve ayağa kalktı.

Bir kaç adım atıp banyoya yaklaştı ve kapının kenarlarına ellerini koyup içeriye eğildi. "Sanırım burası artık cennet." dedi ve beni süzdükten sonra göz kırptı.

Ve o göz kırpma hareketi ile içimdeki her bir hücrenin titrediğini hissettim. "Çe-çekilir misin?" diye kekeledim.

Güldü. Gülüşü bile gözleri kadar tehlikeli görünüyordu. Bakışları.. Delip geçici ve keskindi. Dudağını ısırdı ve gözlerini kıstı. "Bu kadar gerilme ama.."

İçeriye doğru biraz daha eğildi ve bakışlarını açıktaki bacaklarıma düşürdü. "Yanımda bu kadar gerilirsen bu küçük odada nasıl eğlenebiliriz güzellik?"

Ellerini birden kapıdan çekip kendini geriye attıktan sonra arkasını dönerek odadan çıktı. O gittiğinde, nefesimi tutuyor olduğumu farkettim. Ve sanırım bayılacaktım.

Comments & Reviews (137)

Login or Facebook Sign in with Twitter


library_icon_grey.png Add share_icon_grey.png Share

Media

Fırtına ve Yaprak

Cast

Lily Collinsas Irmak
Sergio Carvajalas Ayaz
Lilly Lovelessas Mine
Leighton Meester as Açelya

Who's Reading

Recommended