Solucan ♈

spinner.gif

Kıvanç'ın yanından ayrıldıktan sonra Irmak'la buluştum.

"Ne var, neden çağırdın beni?" Irmak'ın genel üslubu böyle olduğu için, söylediği şeyin üzerinde durmayıp utana sıkıla konuşmaya başladım.

"Sana bir şey söylemem gerek."

"Dökül sümüklü." Eğer biri her şeye ağlıyorsa ona mızmız ya da sulu göz denmez miydi? Birinin bunu Irmak'a anlatması gerekiyordu!

"Sanırım aşık olabileceğim birini buldum!"

"Hangi şube de?"

"Ne demek hangi şube de?"

"Bizim okulda değil mi?" Uzun bir süre ciddi anlamda bunu düşündüm. Kıvanç bizim okulda olabilir miydi? Daha önce onu gördüğümü sanmıyordum.

"Sanırım değil."

"Sanırım mı? Nasıl tanıştınız?"

"Uzun zaman önce seninle hazırladığımız listeyi hazırlıyor musun? Parkta listemi incelerken onu gördüm ve kriterlerime uyduğunu düşünüp onunla tanıştım."

"Sevgili misiniz yani?"

"Hayır, sadece takılacağız."

"Ne saçmalıyorsun sen?" dedi biçimli kaşlarını çatarak.

"Ona aşık olmam için bana yardım edecek, ardından görüşmeyi keseceğiz." Bu açıklamama karşın kocaman açtığı gözleriyle bana baktı.

"Aşk acısı mı çekmek istiyorsun, hem de Oğuz'dan sonra?"

"Bilmiyorum. Sanırım, evet. Yani galiba."

"Çocuk sana aşık olur ve seni bırakmak istemezse o zaman ne yapacaksın?"

"Anlaşma yaptık, bana aşık olmayacak."

"Ona seninle takılması için ne söyledin?" diye sordu alayla gülerek.

"Sana aşık olmama izin verir misin?" Kıvanç'a karşı kullandığım ses tonu ona karşı da kullandığımdan olsa gerek başını masaya koyup bir süre kaldırmadı. Başını kaldırınca da uzun bir süre şaşkınlıkla bana baktı.

"Bu kadar düşeceğini bilmiyordum!" Sağ elini yumruk yapıp kendi kafasına vurmaya başladı. .

""Aptal olacaksın, vurma." Çektiğim eliyle bana vurmaya başladı. Bir yandan ahlarken bir yandan elini çekmeye çalışıyordum.

"Seninle dalga geçmiş." dediğinde çoktan elini çekmişti.

"Hayır, ciddiydi."

"Kesinlikle dalga geçiyordu Nehir."

"Yarın saat 3'te buluşacağız."

"Gelmeyecektir." Yanındaki sandalyeye astığı çantasını, koluna asarken göz kırptı.

"Eminim ki gelecektir." Sandalyesinden kalkıp kıvırtarak yürümeye başladığında şüphelerimle yalnız kalmıştım. Kıvanç, yarın gelecek miydi? Yoksa Irmak'ın dediği gibi benimle dalga mı geçmişti? Oğuz'dan sonra aşık olabileceğim tek kişi o olmak zorunda mıydı ki?

Yaklaşık 7 yıldır aynı çocuktan hoşlanan ve bu çocukla da 2 yıl çıkmış biri olarak Kıvanç'a aşık olabilecek miydim? Düşündüm de 7 yıl birinden hoşlanmak için fazlasıyla uzun bir süreydi. Belki de onu unutmuştum? Ancak neden başka hiç kimseye aşık olamıyordum!?

Kendi saçlarımı çekip bir yandan da başımı salladığımdan olsa gerek yanımda oturan amca şüpheli gözlerini bana dikmişti.

"Deli değilim.." dediğimde güven verici bir gülümsemeyle ona bakıyordum ancak o inanmamış olmalı ki benden biraz uzağa oturdu.

Belki de yıllardır aynı çocuğu hayal ederek uyuduğum için delirmiştim? Ah hadi ama, kim Oğuz'u tanısa ona aşık olurdu! 5.sınıfta bizim sınıfımıza gelişi ve tüm okuldaki kızların ona hasta oluşu hala dün gibi aklımdaydı. Tabi, o salak kızların içinde bende vardım. O küçücük boyumuzla ne aşkından bahsediyorduk ki biz? 6.sınıfta Irmak'ın da yardımlarıyla Oğuz'un dikkatini çekmiş ve onunla sevgili olmuştum. Dikkat, ben onunla sevgili oldum biz onunla sevgili olmadık. Oğuz, görüşmediğimiz dakikalarda bana mesaj atsa ya da bana sürekli hediyeler verip herkesin içinde beni sevdiğini söylese de ilişkimizin gerçek olmadığını biliyordum. Yine de gerçek olduğuna inanmaya çalışarak tam 2 yıl boyunca onunla çıktım. Ardından ne mi oldu? Oğuz, liseyi ailesinden ayrı bir şehirde okumak istediği için gitti. Kendisi uzaktayken sevgili olmamızın sıkıcı olacağını düşündüğü için Oğuz'un isteğiyle ayrılmak zorunda kalmıştık. O yaşamını sürdüredursun ben her gece onu hayal ederek uyumuştum ki buna bağlı olarak benden erkeklerin duygularına karşılık verememiştim.

Hayatın aşk sayesinde çekilebileceğini düşünen bir insan olarak, platonik aşık olan bir kız olmayı seçmiştim. Ancak Oğuz gibi, bir daha göremeyeceğim birine aşık olmak beni hem üzüyor hem de sinirlendiriyordu. Bu yüzden aynı şehirde; belki otobüste, belki bir sokakta, belki de bir ekmek sırasında karşılaşabileceğim birine aşık olmak çok daha mantıklıydı. Buna bağlı olarak bir liste çıkarıp kriterlerime uygun olarak birini seçmiştim; Kıvanç!

Emin olduğum bir şey vardı ki; Kıvanç'ın havalılığına, yakışıklılığına, alaycı kişiliğine ya da umursamazlığına aşık olmam uzun sürmeyecekti.

Öte yandan emin olmadığım bir şey de vardı; Kıvanç yarın buluşmaya gelecek miydi?

Comments & Reviews (560)

Login or Facebook Sign in with Twitter


library_icon_grey.png Add share_icon_grey.png Share

Cast

Ekaterina Normalnayaas Nehir
Francisco Lachowskias Kivanç

Who's Reading

Recommended