Previous Page of 2Next Page

Kötü Çocuk

spinner.gif

Konsantre.

Bir bağımlının kriz anında eroine duyduğu ihtiyaç gibi konsantre olmaya ihtiyacım vardı.Derslerimi aksatmamam konusunda anneme bir söz vermiştim.Bu olağanüstü hal ilan edilmiş dönemde en çok aklımda tutmam gereken sözdü.

Evet.Benim için ağzı laf yapan mağaza görevlilerinden,festivalden sorumlu güvenlik görevlilerine kadar hiç üşenmeden tartışan annem bana savaş ilan etmeye hazırlanıyordu.Onun savaşta ne kadar acımasız ve gözü kara olduğunu biliyordum.Karşısında olmayı cidden istemezdim.Şimdi o savaş hazırlıkları yaparken benimde düşmana karşı hazırlıklı olmam gerekiyordu.Derslerimi aksatmamak gibi.En ufak bir hatamda tüm suçu –olmayan suçu bile- Meriç’e yükleyecekti.

Anneme karşı bile hiç kibar olma zahmetine girmeyen ipek saçlarını yana yatırmış ciddi bir şekilde önündeki defterde kalemini gezdiren,ne olduğunu bilmediğim –erkek arkadaş ya da sevgili tanımına uymuyorduk- Meriç’i bir hataya sürüklememek için onu annemden uzak tutmalıydım.Annemin en ufak bir suçlama girişiminde hiç düşünmeden karşılık verecekti ve annemi daha da haklı çıkaracaktı.Buna izin veremezdim.Bu yüzden onun dişlerinin arasına aldığı kalemi ve parlak pembemsi dudaklarını izlemek yerine ders çalışmalıydım.

Konsantre ol.

“Şunu yapmayı kes.”dedim gözlerimi önüme açık duran felsefe kitabına çevirerek.Felsefe çalışmayı düşünmek on üzerinden –yıldızlı- on getirecek bir çalışma! Neden daha basit şeyler varken Meriç gibi bir faktörün bulunduğu eve ders çalışmak için en kafa vermen gereken dersin kitabını getiririm ki sanki!

Ve felsefeden hep kötü not almaya meyilli bir yanım olduğunu bilirken bunu yapmam tam anlamıyla Oscarlık bir performanstı.

Islak kalemi dudağıma değdirdiğinde refleks olarak geri çekilip gözlerimi büyüterek ona baktım.Dişlerinin arasındaki ıslak yeri bilerek dudaklarıma değdirmişti.Çarpık gülümsemesini yüzüne yerleştirmiş beni izlerken “Ne kadar zamandır bir kızı öpmediğime dair bir fikrin var mı?”dedi.Tabi ki bir fikrim vardı.Dört  gündür beni bir yerde sıkıştırıp o yumuşak dudaklarını benimkilere bastırmamıştı.Annemden aldığım lanet olasıca öğütler üzerimde etki yaparken ondan kaçıyordum.Ve o da biraz..Ihm…Deliriyordu.Yavaş yavaş…

Dirseğimi masanın üzerine yasladıktan sonra çenemi yaslayıp kaşlarımı çattım.Dudaklarımı büzerken “Bir ya da iki gün birini öpmeden yaşayabilen milyonlarca insan olduğuna eminim.”dedim.

Kalemi masanın üzerine bırakıp arkasında yaslandıktan sonra “Tam dört gün.”dedi.Ah!Saymış!Meriç beni önemsiyor!Ya da sadece bir kızı öpmeyi önemsiyor.O ne yaptığından emin uyuşturucu etkisi olan dudaklarını bu kadar uzun süre boş bırakması evrene yapılmış büyük bir hakaretti.Karma eğer beni bulursa intikamını fazlasıyla alacaktı.İçimde on sekiz yaş partisi veren hücrelerimi bastırıp onun gibi arkama yaslandıktan sonra omuz silkip “İnsanlar aylarca kimseyi öpmeden yaşabiliyor.”dedim.

“Dudaklarımın arasında inlemeyi sevdiğini sanıyordum.”dediğinde zafer kazanmış gibi gülümsedi.Nasıl bu kadar benim söylediklerimi umursamadan kendince savaşıp zafer kazanıyordu anlamıyordum.İşin aciz kısmı ona karşı savaşamıyor,direniyordum.Elinden onlarca belki yüzlerce –hadi ama yüz küsür kızla yatmış olamazdı ama değil mi- kız geçmişti.Bu işte profesyonel sayılırdı.Bense anaokulunda yanaktan bir öpücük deneyimi,sonrasında özü arkadaş olan bir sevgili deneyimi geçirmiş çömezdim.Bu adil olmayan karşılaşmada ise bildiğim tek şey.Hamle yapamıyorsan,kaç!

Tek kaşımı havaya kaldırıp “Aslında bu sadece bir tepki.Sana özel olduğunu sanmıyorum.”dedikten sonra oturduğum yerden kalkıp mutfağa doğru yürüdüm.Tanrım! Yüzümün kızarıklığının ben sandalyeden kalkana kadar doruklarına ulaşmamış olmasını diliyordum.

“Su ister misin?”diye seslendiğimde “O bekleyebilir.”diye mırıldandı.Telaşla arkama dönüp onunla karşılaştığımda “Şunu yapmayı kes Meriç!”dedim.Çocuk hayalet gibi sessizdi.Ne zaman nereden çıkacağı belli olmayan hayalet.

Elini omzumdan bileğime kadar yavaşça indirirken etkisi altına almaya başlamıştı.Şuan kurtarıcı bir şeye ihtiyacım vardı.Çok fazla.Kafamın üstünde renkli S.O.S yazısı bile parlayabilirdi.

Previous Page of 2Next Page

Comments & Reviews (329)

Login or Facebook Sign in with Twitter


library_icon_grey.png Add share_icon_grey.png Share

Media

Kötü Çocuk - 2 // Kesit //

Who's Reading

Recommended