Previous Page of 4Next Page

Kötü Çocuk

spinner.gif

Playlist: Melanie Martinez - Toxic. Kötü Çocuk'u anlatan en özel şarkılardan.

             Cher Lloyd - With Ur Love

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Biyolojik gereksiz adamdan beni annemden ayırdığı için intikam alma planımı bulduğumdan beri daha iyiydim.Nefret ettiğim şehirde yine muhtemelen nefret edeceğim okula gitmek için erken kalkmıştım.Babam olacak o gereksiz geç kalmamam için sabahın altı buçuğunda beni ayağa dikmişti zaten.

Duş aldıktan sonra saçlarımı kurutup buklelerimi düzelttim.Sıkı sıkıya sarılı olduğum bornozumun kemerini gevşetip dolaptan renkli desenli annemle birlikte bir butikten aldığımız kazağımı ve koyu kot rengi taytımı aldım.Kırmızı ve koyu yeşilin daha ağırlıkta olduğu kazağımı üzerime geçirdikten sonra taytımı da giyip ayağıma çoraplarımı geçirdim.Bol çoraplarımı taytın üzerine kadar uzatıp aynanın karşısına geçtim.Yüzüme biraz renk verdikten sonra bir defteri çantamın içine attım.Merdivenlerden aşağı indiğimde direkt kapıdan dışarı kendimi atmayı düşünüyordum ama gereksiz adam beni mutfağın kapısında yakalayıp mutfağa soktu.

Kendini gerçekten babam sanıp beni önemsiyor numarası yapıyordu.Üniversitede tiyatro kulübüne üye olduğunu düşünüyordum.Ona ter bir bakış atıp “Ben bu saatte yemek yemem.”dedim.

 Aynı terslikte bana bir bakış atıp “Kahvaltı yapmadan okula gidemezsin.”dedi.Bir de ebeveynlik yapası vardı tabii.

“Okulda karnım acıktığında bir şeyler yiyebilecek yaştayım.”dediğimde beni sandalyeye oturtup kendi hazırladığı tostu önüme koydu.Portakal suyunu doldurduğunda “Yemeye zorlayamazsın.”dedim.

“Evet.Zorlarım.O tost bitecek.”dedi karşıma oturup.Ellerimi masanın altından çıkarmadan önce tosta sonra ona baktım.

“Zehir yok önünde.”dediğinde kendi tostundan bir ısırık almıştı bile.

“Yiyemem.Karnım aç değil.”dedim kaşlarımı çatarak.

“Ne zaman yersen o zaman okula gidersin.Ve bugün o okula gideceksin.”dedi itiraz istemez bir tonda.

Ona ölümcül bakışlar atıp bir elimi masanın altından çıkardığımda tostu elime aldım.Bir ısırık alıp yaklaşık beş dakika ağzımda çevirdiğimde saatine bakıp “Seni okula ben bırakacağım.Sonrada işe gideceğim.Geç kalmak istemiyorum.”dedi.Kendi tostunun bitmesine onun ısırığıyla bir benimkiyle dört hamle kalmıştı.

“Öyleyse sen git.Ben bebek değilim.”

“Yaş olarak evet ama davranış olarak aynı düşüncede değiliz.”dediğinde tostu tabağa bırakıp “Geç kalmak istiyorsan bekle.”dedim.Beni öfkelendiriyordu.Ondan ilgi beklediğimden değil ama bana karşı mahcup olması gerekmez miydi? On altı yılımı onsuz geçirmiştim.

“Görüyorsun ya beni nasıl da haklı çıkarıyorsun.”dediğinde dişlerimi sıkarak ona baktım.En ufak bir açığımı arıyordu.Ondan nefret etmem için elime nedenler vermek hoşuna gidiyordu sanki.

Ona bakmadan kendi tostumla cebelleşmemin ardından sonunda bitirdiğimde masadan hızlıca kalkıp mutfaktan çıkmıştım.Annemle olsak birlikte masayı toplardık ama bu adama yardım etmek falan hiç içimden gelmiyordu.Zaten evde yardımcı bir kadın varmış ama bana rahat işkence etmek için ona bir süre izin vermiş.Bugün gelecekmiş.Onunla artık okuldan sonra tanışacaktım.Kahverengi botlarımı ayağıma geçirdiğimde hala kabanını giymekle meşguldü.

Evin önündeki siyah Cadillac Escalade’ye bakıp tek kaşımı kaldırarak “Beni bununla okula götürmeyi düşünmüyorsun değil mi?”diye sordum.

“Henüz başka bir arabam yok kızım.”dediğinde “Bana kızım deme!”diye kükredim.Dişlerini sıktığını gerginleşen yüz hatlarından anlasam da geri adım atmadım.Onu bu konuda uyarmıştım.Beni evimin önünden aldığı gün,arabada.

“Nasılsın?”

“Daha kötüsü olamazdı.Tek bir şey söyleyeceğim.Bana sakın o ebeveyn çocuk arasında geçen laflarla seslenme.Aramızda bir bağ olmamış gibi ismimle hitap etmen en iyisi.Başka bir şey konuşmak istemiyorum.”

Bana kızım falan demeyecekti.İstemiyordum.Beni burada zorla tutan biri olarak bunu söylemeye hakkı yoktu.

“Taksiyle mi gidelim?Bin şu arabaya.”deyip yüzüme bakmadan arabaya bindi.Aslında taksi fikri müthişti.Bu gösterişli arabayla gitmektense taksiyle gitmeyi tercih ederdim.Ama bunu tartışamayacak durumdayım şuan.Şişinerek arabaya bindiğimde radyoyu açıp arabayı çalıştırdı.Neyse ki radyoyu açmıştı da ikimizi de zor duruma sokmuyordu.

Previous Page of 4Next Page

Comments & Reviews (545)

Login or Facebook Sign in with Twitter


library_icon_grey.png Add share_icon_grey.png Share

Media

-2-

Who's Reading

Recommended